Książki dla dzieci 9-12 lat

Przeszukaj katalog

Książki dla dzieci 9-12 lat

Oferta specjalna

Książka Rodzinne rymowanki

special

Teraz tylko

40,94 zł 34,39 zł

Znaleziono 3 produktów

na stronę
  1. Książka BFG

     
    36,99 zł

Znaleziono 3 produktów

na stronę

Książki dla dzieci w wieku powyżej 9 lat

W kategorii książek dla dzieci w wieku powyżej 9 lat znajdziecie wiele czytelniczych smaczków i to nie tylko dlatego, że wśród rekomendowanych pozycji znajduje się lektura, która już w samym tytule zawiera... dużą dawkę czekolady! Zachęcamy Was do sięgnięcia po niesamowite książki autorstwa Roalda Dahla, bo to prawdziwy mistrz w świecie literatury dla dzieci, a wiele napisanych przez niego historii doczekało się również swoich filmowych ekranizacji. Odkryjcie przygodowy charakter jego fascynujących opowieści. Z pewnością nie będziecie żałować, bo ten ceniony brytyjski pisarz doskonale wiedział, jak w ciekawy sposób opowiedzieć historię i skutecznie przykuć uwagę młodych czytelników!

Roald Dahl i jego popularne książki dla dzieci

W literackiej spuściźnie Dahla poezja i książki napisane z myślą o dzieciach odgrywają bardzo istotną rolę. Nie tylko stanowią znaczny udział w jego dorobku pisarskim, ale często były również realnym odzwierciedleniem jego własnych życiowych doświadczeń. Prawdopodobnie tego nie wiecie, ale na kartach książki wydanej w 1964 r. w Wielkiej Brytanii, zatytułowanej Charlie i fabryka czekolady Dahl pragnął podzielić się z czytelnikami autentyczną przygodą z własnego dzieciństwa. Inspiracją do napisania tej historii była wizyta delegacji fabryki czekolady w szkole, do której uczęszczał autor, a także degustowanie czekoladowych rarytasów, których mogli skosztować uczniowie klasy Roalda. Koniecznie powinniście zapoznać się z niesamowitą historią bohatera literackiego Charliego Bucketa — chłopca mieszkającego wraz z rodziną na przedmieściach miasta, w którym zlokalizowana jest największa na świecie fabryka czekolady! Musicie wiedzieć, że Charlie uwielbiał słodycze i najbardziej w życiu pragnął pysznej czekolady, ale niestety z powodów ekonomicznych mógł sobie na nią pozwolić jedynie raz w roku, w swoje urodziny. Aż pewnego dnia nadarzyła się sposobność, by Charlie osobiście mógł zapoznać się z tajnikami produkcji smakołyków, wkraczając wprost do serca czekoladowej maszynerii...

Czekoladowa historia ma swoją kontynuację...

Po tym, jak zapoznacie się już dokładnie z historią młodego Charliego Bucketa, na pewno doświadczycie czytelniczego głodu i zapragniecie poznać dalsze losy tego bohatera. Jeśli więc jesteście ciekawi czy chłopcu udało się zrealizować „czekoladowe” marzenia z dzieciństwa i chcecie wiedzieć, co aktualnie porabia Charlie w dorosłym życiu, koniecznie powinniście sięgnąć również po opowieść Dahla zatytułowaną Charlie i wielka szklana winda. Na bazie tej lektury zrozumiecie, jak niepostrzeżenie można osiągnąć orbitę okołoziemską przy pomocy... wielkiej, rozpędzonej windy ze szkła! Tak, nie przesłyszeliście się, a to dopiero początek niesamowitych i bardzo niebezpiecznych zdarzeń, których będziecie świadkami na kartach tej książki.

Wielka opowieść Dahla o przyjaznym Gigancie

jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze skrywa fantastyczna biblioteczka pana Dahla, to zachęcamy Was do przeczytania lektury o przygodach Sophie i BFG, czyli tytułowego Bardzo Fajnego Giganta. Zdradzimy Wam w sekrecie, że BFG chadzał nocami od domu do domu i zajmował się darowaniem dzieciom snów. Pewnej nocy przyłapała go na tym mała Sophie, którą BFG postanowił zabrać ze sobą do krainy Gigantów, aby dziewczynka nie zdradziła innym dzieciom, czego była świadkiem. Między Sophie i BFG zawiązuje się nić przyjaźni, a mała bohaterka odkrywa arkana ciekawej pracy Giganta, ale poznaje również przy okazji jego bolesne tajemnice... W związku z tym dzielna Sophie przygotowuje super plan. Jaki? Tego dowiecie się, czytając lekturę!

Matylda, czyli błyskotliwa bohaterka historii Dahla

Matylda nauczyła się płynnie czytać, gdy skończyła 5 lat i jest niesamowita w matematycznych potyczkach, a do tego jest szalenie inteligentna i wcale nie uważa się za wyjątkową. Tak, taka jest właśnie Matylda — bohaterka kolejnej opowieści Dahla! Teraz dziewczynka rozpoczyna naukę w szkole zarządzanej przez nader niesympatyczną Agathę Trunchbull — dyrektorkę, która zabrania dzieciom wszystkiego, co sprawia im radość. Matylda z czasem odkrywa w sobie tajemniczy dar i ogromne możliwości oddziaływania na innych ludzi i przedmioty. Dzięki sprytowi i zdolnościom telekinetycznym może dokonywać niesamowitych rzeczy i w dobrej wierze nie zawaha się ich użyć. Z kim zaprzyjaźni się mała Matylda i komu zamierza pomóc, tego dowiecie się z kolejnej niesamowitej książki brytyjskiego pisarza. Życzymy Wam interesującej lektury!