Zielona Strona Trefla

Zielona Strona Trefla


Zielona Strona Trefla

Proekologiczna akcja pracowników i firmy Trefl SA

#ZielonaStronaTrefla to projekt, w ramach którego planujemy wspierać ochronę środowiska. Celem przedsięwzięcia jest budowanie świadomości ekologicznej wśród pracowników firmy i ich rodzin, jednak wyjdziemy ze swoimi działaniami także na zewnątrz, m.in. poprzez współpracę z partnerami w ramach akcji specjalnych. Zadbamy również o edukację najmłodszych, przekazując ekologiczne treści w serialu „Rodzina Treflików”.

 

 

 

 

Projekty ekologiczne

Poznaj projekty ekologiczne, które jako Trefl SA realizujemy

polityka środowiskowa

Polityka środowiskowa

Trefl SA swoją działalność produkcyjną i biznesową opiera na zasadzie polityki zrównoważonego rozwoju, zakładającą świadome i odpowiednio ukształtowane relacje pomiędzy maksymalizacją zysku i spełnieniem oczekiwań Klientów, a dbałością o środowisko przyrodnicze. Głównym obszarem działalności jest projektowanie, produkcja i sprzedaż puzzli, gier planszowych, towarzyskich, układanek edukacyjnych i zestawów kreatywnych, jak również świadczenie usług poligraficznych, introligatorskich.

fsc

Certyfikat FSC

Forest Stewardship Council® (FSC®) promuje poprawne przyrodniczo, korzystne społecznie oraz opłacalne ekonomicznie gospodarowanie zasobami leśnymi świata. Trefl SA posiada certyfikat FSC od 2013 roku. Założeniem certyfikacji łańcucha pochodzenia produktu FSC jest to, aby każde ogniwo, każdy podmiot, który przejmuje własność nad produktami certyfikowanymi, posiadał własny certyfikat FSC CoC i regularnie podlegał audytom prowadzonym przez niezależne firmy zewnętrzne (tzw. Jednostki certyfikujące, posiadające akredytację FSC). Tylko w ten sposób można zadbać o wiarygodność systemu FSC. Każdy posiadacz certyfikatu ma swój unikalny numer, którym posługuje się np. na fakturach sprzedaży. Weryfikowany jest każdy etap produkcji.

redukcja co2

Redukcja CO2

Nasza organizacja przyczynia się także do redukcji emisji dwutlenku węgla, który jest odpowiedzialny za powstawanie efektu cieplarnianego. Wprowadzamy zmiany i redukcję w opakowaniach jednostkowych i transportowych.

kampanie edukacyjne

Kampanie edukacyjne

Jednym z obowiązków przedsiębiorców wprowadzających produkty w opakowaniach jest prowadzenie publicznych kampanii edukacyjnych (obowiązek dotyczy również m.in. wprowadzających baterie, sprzęt elektryczny i elektroniczny). Trefl SA również spełnia ten obowiązek. Obowiązek ten wykonujemy za pośrednictwem organizacji odzysku opakowań.

Nagrody i certyfikaty

W ciągu wielu lat działalności firmy zyskaliśmy certyfikację w kluczowych obszarach działalności proekologicznej. 
Zapoznaj się z naszą Polityką Środowiskową oraz certyfikatami.