Dzieci przez gry poznają świat

Dzieci już od pierwszych dni życia zaczynają poznawać otaczający je świat. Większość tego świata stanowi przede wszystkim kontakt z rodzicami, dlatego to oni w naturalny sposób stają się nauczycielami.

Obecnie do dyspozycji rodziców przygotowano ogromną ilość gier edukacyjnych, które mają być pomocą w nauce malucha. Nauka przez zabawę? To coś, co uwielbiają wszystkie dzieci. Przecież nie każda gra edukacyjna musi być nudna!

Zabawy i gry edukacyjne ułatwiają dzieciom zapoznanie z otoczeniem, rozwijanie przeróżnych umiejętności, a także zdobywanie wiedzy. Kolory, kształty, nazwy zwierząt, pierwsze litery i cyfry tego najmłodsi są w stanie się nauczyć, bawiąc się z rodzicami.

Korzystanie z tego typu pomocy jest jak najbardziej wskazane. Dzieci bawiąc się zabawkami pomocnymi w nauce i grając w gry edukacyjne, oprócz przyjemnego spędzenia czasu, nauczą się nowych rzeczy i będą rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania. Kategorie wiekowe gier i zabaw dobrane odpowiednio do potrzeb dziecka pozytywnie wpłyną na jego rozwój psychiczny i fizyczny.

Gry dla najmłodszych

W ofercie Trefl znajdziecie gry dla najmłodszych już 18-miesięcznych szkrabów. Gra dla tak małych dzieci nie może być skomplikowana. Dlatego gry przygotowano właśnie z myślą o ich prostocie. Dzięki czemu maluchy poprzez zabawę uczą się dopasowywać kształty i poznają przedmioty czy zwierzęta zawarte na obrazkach. Grube i duże elementy to podstawa bezpieczeństwa!

Wiecie Co lata, jeździ i pływa? Dowiecie się, grając z maluchem w tę edukacyjną loteryjkę. Dzięki której dzieci poznają pojazdy i uczą się przyporządkowywać je do miejsc, w których możemy je spotkać. Dodatkowo przewodnik dla rodziców zawiera propozycje gier i zabaw.

Lubicie zwierzęta? Jeżeli tak, to Idziemy do zoo! Podczas wesołej zabawy mały gracz odkrywa, jak wyglądają mieszkańcy zwierzyńców.

Warzywa i owoce to Wasza ulubiona przekąska? W takim razie Smacznego! Ta gra pomoże najmłodszym odkrywać, jak wyglądają poszczególne przekąski, i uczyć się klasyfikowania ich według kolorów. Nauka przez zabawę!

ABC Malucha - Edukacyjne Gry dla dzieci

Kto powiedział, że nauka musi być nudna? Chyba ktoś, kto nigdy tak świetnie się nie bawił, będąc w wieku swojego dziecka! Jeżeli wpadłeś tu w celu świetnej zabawy, zapraszamy do sprawdzenia oferty sklepu Trefl. Gry edukacyjne z serii ABC Malucha zachwycają kolorami i pięknymi grafikami.

Gry dla dzieci edukacyjne nie muszą być nudne. Ta seria charakteryzuje się kontrastowymi kolorami, ciekawymi kształtami i różnymi zadaniami, które mają ułatwić dziecku poznawanie świata.

W tej serii ukryły się różne kategorie zabawy. Ćwiczenie pamięci poprzez łączenie w pary zwierząt i tego co znajduje się na farmie. Nauka kolorów i kształtów poprzez dopasowywanie elementów na układankach. Poznawanie świata zwierząt przez układanie dużych puzzli, czy też pokazanie różnic, jakie występują w życiu, czyli gra dotycząca przeciwieństw.

To przykłady dostępnych gier dla dzieci od 2 do 3 lat. Dzięki nim dziecko uczy się i poznaje otaczający je świat, a także rozwija pamięć i zdolności kojarzenia.

Mały odkrywca

Gry edukacyjne są świetnym zamiennikiem dla tradycyjnej metody uczenia. Przedszkolaki od 3 roku życia zaczynają poznawać kształty, kolory, dopasowywać przedmioty do miejsca, w którym powinny się znajdować, grać w skojarzenia. Niektóre z naszych propozycji to nauka zdrowych nawyków żywieniowych.

Gry edukacyjne z serii mały odkrywca możemy podzielić na kategorie ściśle związane z wiekiem najmłodszych.

Każda gra skierowana jest do dzieci powyżej 3 lat. W przyjazny sposób najmłodsi trenują umiejętność wypowiadania się na określony temat, rozwijają umiejętności werbalne, poszerzają i utrwalają zasób słownictwa i logicznego myślenia. Granie rozbudza ciekawość poznawczą i rozwija dziecięcą wyobraźnię.

Powyżej 4 roku życia, dzieci chętnie przyswajają podstawową wiedzę z zakresu matematyki, słownictwa, a także zagadnień związanych z ich świadomością ekologiczną. Specjalnie dla nich przygotowane edukacyjne gry i zestawy mają wspierać naukę podstawowych umiejętności matematycznych i poszerzania słownictwa. Dodatkowo rozwijają ich wiedzę z zakresu dbania o środowisko naturalne.

Mały odkrywca idzie do szkoły

To już nie przelewki, mali odkrywcy idą do pierwszej klasy. Nauka w szkole to podstawa, ale zabawa związana ze wspólnym graniem to również wspaniała sprawa. Ta seria przeznaczona jest dla dzieci od 6 roku życia. Zawarte w grach pytania z różnych dziedzin poszerzają wiedzę nie tylko pierwszoklasistów. Różne warianty gry sprawiają, że ciężko o nudę. Gra z tej serii to świetna zabawa dla całej rodziny i również niesamowity prezent z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Jest to gra o walorach edukacyjnych, doskonałe połączenie rozrywki z nauką.

Mistrz wiedzy

Gra z tej serii ucieszy przede wszystkim dzieci rozpoczynające naukę w szkole. Seria obejmuje różne zagadnienia jak wiedza o kosmosie, przygodę z językiem angielskim, tajemnice ludzkiego ciała czy też wynalazki. Każda gra obejmuje tematy i treści poruszane w edukacji wczesnoszkolnej. W jednym pudełku znajdziecie naukę wraz z zabawą dla całej rodziny.

Sprawdź ofertę Trefl

W naszym sklepie znajdziecie nie tylko gry edukacyjne, ale również zabawki przeznaczone dla najmłodszych. Poznawanie świata poprzez zabawę to niesamowita sprawa, dlatego polecamy zapoznać się z ofertą sklepu. Gry przygotowane zostały z myślą o dzieciach w różnym wieku, dlatego też dobranie odpowiedniej do zainteresowań naszych milusińskich nie powinno stanowić większego problemu.

Obowiązek informacyjny wynikający z RODO: Administrator danych; Cele, podstawy prawne, informacja dobrowolności lub obowiązku podania i czas przetwarzania; Odbiorcy danych; Prawa osoby, której dane dotyczą i sposoby ich realizacji; Przetwarzanie danych w sposób zautomatyzowany (w tym profilowanie).