Kim jesteśmy?

Trefl SA to dynamicznie rozwijająca się rodzinna firma, obecna na rynku od 1985 roku.

Tworzymy nasze produkty z myślą o dzieciach, młodzieży i całych rodzinach. Chcemy, by nasze bezpieczne i często tradycyjne zabawki dostarczały pomysłów na wspólne i ciekawe spędzanie czasu oraz wspierały poznawanie i zrozumienie otaczającego świata. Dynamiczna interakcja, wspólny śmiech, indywidualne lub zespołowe rozwiązywanie łamigłówek czy układnie puzzli to przykładowe aktywności z użyciem naszych produktów.

Wierzymy, że nasi Klienci sięgają po nasze produkty bo w coraz bardziej wirtualnym świecie wspierają one tradycyjną komunikację i edukację bazująca na realnym słowie i geście.

Bezpieczne produkty

z myślą o najmłodszych i tych nieco starszych

Wiarygodny partner

dla dostawców, klientów oraz pracowników

Zaangażowani społecznie

wspieramy wiele inicjatyw społecznych i sportowych

Grupa Trefl

W skład Grupy Trefl wchodzą przedsiębiorstwa o różnym profilu – produkcyjno-handlowe, mediowe oraz spółki sportowe. Jesteśmy jednym z największych producentów puzzli w Europie i wiodącym producentem gier planszowych w Polsce. Główny obszar naszej działalności stanowi projektowanie, produkcja i dystrybucja puzzli i gier. Rocznie produkujemy około 20 mln różnych produktów.

Mamy w naszej ofercie również linie zabawek premium cechujące się doskonałą jakością oraz najwyższymi walorami użytkowymi. Samochodziki marki SIKU, zabawki elektroniczne marki VTech, klocki konstrukcyjne BrickTrick czy linia zabawek naukowych Science4You to tylko wybrane przykłady.

Sprzedajemy nasze zabawki do przeszło 50 krajów zarówno w modelu partnerów dystrybucyjnych jak i bezpośrednio współpracując z największymi detalistami w Europie. Na rynku Czech, Słowacji oraz Niemiec mamy swoje formalne przedstawicielstwa. W Polsce nasze produkty dostępne są prawie w każdym sklepie oferującym zabawki.

Zarząd Trefl S.A.


Jacek Behnke
Prezes Zarządu Trefl S.A.

Jan Iwanowicz
Członek Zarządu Trefl S.A.

Dariusz Bożeński
Członek Zarządu Trefl S.A.

Justyna Gdowska
Członek Zarządu Trefl S.A.

Jacek Behnke

Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku Ekonomia. W 2011 roku ukończył studia podyplomowe – Szkoła Menedżerów na Uniwersytecie Gdańskim. W latach 2003 – 2010 pracował jako Dyrektor Marketingu, a w latach 2011 – 2019 Dyrektor ds. Licencji w Trefl S.A. W ciągu wielu lat zarządzał współpracą z największymi licencjodawcami, takimi jak The Walt Disney Company, Warner Bros, Mattel, Ferrari, Cartoon Network. Od początku 2020 roku pełnił funkcję Członka Zarządu Trefl S.A. Odpowiedzialny jest za rozwój projektów na licencji Rodzina Treflików."" "

Struktura Grupy Trefl

Sieć dystrybucji

Nasze produkty sprzedajemy do ponad 50 krajów na całym świecie. Głównymi rynkami eksportowymi
są Niemcy, Wielka Brytania, Grecja, Ukraina, Kraje Bałtyckie, Węgry i Skandynawia.

W Polsce nasze produkty dostępne są w prawie każdym sklepie oferującym zabawki i prawie każdej księgarni.

Historia Grupy Trefl

 

Nasze logo

 

 

Trefl i pierwsze logo powstało w 1985 roku. Od początku logo bazowało na karcianym symbolu Trefl.
Aktualne logo, nawiązując do tradycji, podkreśla dynamizm, radość i wspólnotę.

CSR w Grupie Trefl

To koncepcja prowadzenia firmy, odpowiedzialność za własną działalność i jej wpływ na pracowników, klientów, społeczności oraz środowisko naturalne. Odpowiedzialna firma powinna być otwarta na głosy swojego otoczenia i reagować na jego potrzeby.

W Treflu społeczna odpowiedzialność biznesu przejawia się w szczególnej dbałości o bezpieczeństwo wszystkich produktów, wspieraniu drużyn i inicjatyw sportowych, trosce o środowisko naturalne oraz wspieraniu organizacji dobroczynnych. Celem przedsiębiorstwa jest dokładanie wszelkich starań, aby te działania nie były tylko jednorazowym aktem, ale na stałe wpisywały się w strategię całej Grupy Trefl.

Sponsoring sportowy

Trefl SA jest właścicielem dwóch spółek sportowych, które wspierają drużyny Trefl Sopot oraz Trefl Gdańsk, uczestniczące w rozgrywkach ligowych na najwyższym szczeblu krajowym. Powstałe w 2010 roku Stowarzyszenie Trefl Pomorze zrzesza fanów drużyn oraz przedstawicieli pomorskiego biznesu.

Trefl Gdańsk SA

Klub Trefl Gdańsk SA powstał w 2005 roku i od tamtej pory prowadzi równolegle: profesjonalną drużynę siatkarzy seniorów oraz szkolenie młodzieży w Gdańskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego. Od sezonu 2011/2012, drużyna Trefl Gdańsk występuje w PlusLidze.
ZOBACZ WIĘCEJ

Trefl Sopot SA

W 1995 roku Kazimierz Wierzbicki zrealizował swoje marzenie i założył klub koszykarski, który wkrótce stał się symbolem Sopotu i na stałe zapisał się na sportowej mapie Polski. Przez wiele lat dzięki wsparciu miasta i sponsorów, zespół Trefla, a w późniejszym okresie Prokomu Trefla odniósł wiele sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej
ZOBACZ WIĘCEJ

Stowarzyszenie Trefl Pomorze

Stowarzyszenie Trefl Pomorze powstało w 2009 r. Jest dobrowolnym, samorządnym zrzeszeniem osób fizycznych, prawnych oraz organizacji nie posiadających osobowości prawnej utworzonym w celu integracji kibiców i sympatyków drużyn sportowych.

Tworzymy bezpieczne zabawki

Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas najważniejsze

 • Wszystkie produkty Trefla są wykonywane z najwyższej jakości materiałów i spełniają wysokie standardy. 
 • Monitorujemy doniesienia europejskie dotyczące bezpieczeństwa zabawek. 
 • Wszystkie nasze produkty są badane, dzięki czemu możemy zagwarantować, że nie zawierają one substancji niebezpiecznych.
 • Spełniamy także wszystkie wymagania ogólne i szczegółowe dotyczące zabawek oraz dokładamy wszelkich starań, aby produkty Trefla były jak najlepiej oznakowane.
 • Dążymy do tego, żeby rodzice przed zakupem produktu uzyskali informacje o stwarzanych przez niego potencjalnych zagrożeniach.
 • Wszelkie ostrzeżenia są czytelne i dobrze widoczne.

Dbamy o środowisko

Produkujemy mądrze i z myślą o środowisku

 1. Dokładamy wszelkich starań, aby zabawki sygnowane znakiem Trefla powstawały w sposób odpowiedzialny i etyczny, ze szczególną dbałością o środowisko naturalne.
 2. Do podstawowych surowców, z których powstają produkty Trefla, należą papier oraz tektura pochodzące z recyklingu.
 3. Realizujemy Politykę Środowiskową, której celami są:
 • ciągła optymalizacja technologii produkcji i procesów pomocniczych oraz racjonalne zużycie materiałów do produkcji,
 • budowanie świadomości ekologicznej już na etapie projektu,
 • ekologiczna gospodarka odpadami (poprzez ich systematyczną segregację i przekazywanie do recyklingu),
 • zwiększanie świadomości pracowników w zakresie zagadnień związanych z ochroną środowiska poprzez regularne szkolenia, 
 • dążenie do stosowania farb ekologicznych, niezawierających lub zawierających zredukowaną ilość substancji niebezpiecznych,
 • wspieranie ochrony lasów oraz promocja prawidłowej gospodarki leśnej (poprzez kontrolę łańcucha dostaw surowców drewnianych i drewnopodobnych); posiadamy certyfikat FSC®.

Wybieramy najlepszych dostawców

Dobre relacje biznesowe to podstawa udanej współpracy

 • Jesteśmy świadomi, że kluczem do zapewnienia naszym klientom najlepszej oferty jest zbudowanie długoterminowych, obustronnie korzystnych relacji z dostawcami, którzy wyznają takie same wartości jak my oraz przestrzegają tych samych, wysokich standardów.
 • Kupujemy oraz sprzedajemy produkty w sposób odpowiedzialny.
 • Produkty Trefla powstają z materiałów zakupionych od dostawców przestrzegających wymaganych standardów, a produkcja odbywa się w odpowiednich warunkach, przy udziale uczciwie traktowanych pracowników.
 • Działamy zgodnie ze standardami określonymi w Podstawowym Kodeksie Brytyjskiej Inicjatywy Etycznego Handlu (ETI Base Code).
 • Dążąc do ujednolicenia wymagań etycznych, stawianych wszystkim uczestnikom łańcucha dostaw, oczekujemy od naszych kontrahentów działania zgodnego z przepisami prawa, kodeksu pracy, politykami i kodeksami postępowania.

Chętnie pomagamy

Angażujemy się w wiele inicjatyw społecznych i nie tylko. Staramy się, aby produkty marki Trefl dawały radość wielu ludziom, tym bardziej potrzebującym wsparcia i pomocy.

szkoły i przedszkola

domy dziecka

instytucje kulturalne

biblioteki

szpitale

kraje trzeciego świata

wydarzenia biznesowe

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Certyfikaty i wyróżnienia dla firmy TREFL SA

2021 r. - V edycja Plebiscytu Influencer’s TOP 2020 – kategoria "Dzieci / Nastolatki", nagrody dla zabawek VTech - Raczkujący Miś Tuptuś, Zestaw kulko-klocków - 30 elementów oraz gier Ego i Ego Emocje.
2021 r. - Zabawka Roku 2021 - Edycja XIV, wyróżnienie dla gry Przeprowadzka z Rodziną Treflików.
2020 r. - IV edycja Plebiscytu Influencer’s TOP 2020 – kategoria "Dzieci / Nastolatki", nagrody dla gier Hot Pot oraz Gra Uwaga, spoiler!
2020 r. - Zabawka Roku 2020 - Edycja XIII, Nagroda Dzieci 2020 dla gry Hot Pot.
2019 r. - Zabawka Roku 2019 - Edycja XII, nagroda dla zabawki Zestaw kulko-klocków - 24 elementy oraz gry Mistakos Wyższy Szczebel.
2019 r. - Zabawka Roku 2019 - Edycja XI, wyróżnienie dla gry Soczyste Cytrynki,
2018 r. - Zabawka Roku 2018 - Edycja X, Nagroda Dzieci 2018 dla gry Soczyste Cytrynki.
2018 r. - Zabawka Roku 2018 - Edycja IX, Nagroda Dzieci 2018 dla zabawki Brick Trick Zamek.
2017 r. - Zabawka Roku 2017 - Edycja VIII, wyróżnienie dla gry Kim jest Janusz?
2017 r. - Zabawka Roku 2017 - Edycja VII, wyróżnienie dla zabawek: Tablica motywacyjna - Seria Zabawki Drewniane oraz Manufaktura Szminek i Błyszczyków.
2016 r.  Tytuł Ambasador Polskiej Gospodarki 2016 w kategorii "Eksporter" przyznany przez Business Center Club pod honorowym patronatem Ministra Gospodarki.
2016 r. – Tesco Value Award - nagroda dla dostawcy za wyjątkową kreatywność i talent w realizacji współnych projektów
2016 r.  Medal Europejski dla serii gier edukacyjnych "Mały Odkrywca" - nagroda przyznawana przez Business Center Club przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Honorowym Patronacie Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego z siedzibą w Brukseli.
2016 r.  Diament do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu - wyróżnienie przyznane przez Business Center Club.
2015 r.  Tytuł Firma Dobrze Widziana przyznanwany przez Business Center Club pod honorowym patronatem Ministra Gospodarki firmom prowadzącym biznes społecznie odpowiedzialny.
2015 r.  Tytuł Orzeł Pomorski 2015 przyznawany przez redakcję Magazynu Pomorskiego firmom i osobom zasłużonym w rozwój i promocję Pomorza.
2015 r.  Tytuł Ambasador Polskiej Gospodarki 2015 w kategorii "Marka Europejska" przyznany przez Business Center Club pod honorowym patronatem Ministra Gospodarki.
2015 r.  Złota Statuetka Lidera Polskiego Biznesu - nagroda przyznana przez Business Center Club.
2014 r.  Tytuł Gazela Biznesu przyznawany przez dziennik "Puls Biznesu" najdynamiczniej rozwijającym się firmom. 
2013 r.  Tytuł Mecenasa Sportu Sopotu 2013 przyznany przez Prezydenta Miasta Sopotu Jacka Karnowskiego.
2013 r.  Nominacja do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu - nagrody przyznawanej przez Business Center Club.
2013 r.  Tytuł Gazela Biznesu przyznawany przez dziennik "Puls Biznesu" najdynamiczniej rozwijającym się firmom.
2013 r.  Tytuł Ambasador Polskiej Gospodarki 2013 w kategorii "Eksporter" przyznany przez Business Center Club pod honorowym patronatem Ministra Spraw Zagranicznych.
2013 r.  Certyfiakat Kontroli Pochodzenia Produktu FSC®.
2013 r.  Certyfikat Rzetelności Krajowego Rejestru Długów Rzetelna Firma
2013 r.  Wyróżnienie w konkursie o Nagrodę Pomorską "Gryf Gospodarczy 2013" w kategorii "Duże Przedsiębiorstwo"
2011 r.  Certyfikat Firma Przyjazna Naturze przyznawany przez Auraeko Organizację Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA
2011 r Główna nagroda w kategorii Duże Przedsiębiorstwo w Konkursie Nagroda Pomorska Gryf Gospodarczy 2011. Nagroda przyznawana przez Pomorską Radę Przedsiębiorczości
2011 r.  Główna nagroda Gryf Medialny 2011, przyznawany przez Media i instytucje patronujące konkursowi Gryf Gospodarczy 2011
2008 r. i 2009 r.  Mecenas Gdańskiego Sportu
2008 r.   Złoty Laur Konsumenta w ogólnopolskim konkursie Złoty Laur Konsumenta 2008, organizowanym przez Przegląd Gospodarczy, dodatek do Gazety Prawnej. Produkty firmy Trefl SA zajęły I miejsce w kategorii Puzzle
2008 r.  Certyfikat Przejrzysta Firma przyznany przez firmę Dun and Bradstreet Poland. Certyfikat jest wyrazem wiarygodności i uczciwości finansowej firmy
2005 r.  Certyfikat ISO 9001:2008
2003 r.  Mecenas Sportu Sopotu
1994 r. – 1997 r. – Najlepszy Polski Licencjobiorca – tytuł przyznawany przez The Walt Disney Company (Polska) Sp. z o.o.

Narody i certyfikaty

W ciągu wielu lat działalności firmy zyskaliśmy certyfikację w kluczowych obszarach. Wielokrotnie byliśmy też nagradzani i wyróżniani
w konkursach biznesowych i branżowych.
  

KAZstudio

Studio Filmów Animowanych Trefl powstało w 2013 roku w Gdyni z inicjatywy Kazimierza Wierzbickiego, założyciela spółki Trefl SA. W 2016 roku, na kanale TVP ABC wyemitowane zostały pierwsze odcinki serialu „Rodzina Treflików” produkcji Studia. „Rodzina Treflików” to animacja utrzymana w konwencji uwielbianego przez dzieci musicalu, skierowana do grupy wiekowej 3-6 lat. Bajka realizowana jest tradycyjną techniką animacji poklatkowej. To pierwszy polski serial wykorzystujący technologię wydruku 3D oraz techniki lipsyncu, dzięki której animowane postacie poruszają ustami. Wszystkie postacie, plany filmowe i rekwizyty, a także dubbingi, nagrania muzyki i post produkcja powstają w Gdyni. Dla uzyskania jednej sekundy bajki, animator musi wykonać 25 zdjęć, do każdego z nich zmieniając subtelnie ustawienie lalek. Jeden odcinek serialu trwa około 8 minut. Do tej pory gotowych jest 5 serii po 13 odcinków każda, a w 2020 roku skończona zostanie 6. seria animacji. Serial miał swoje emisje na kanałach TVP ABC, TVP Polonia, Nick JR, Nickelodeon, TBN Polska, a także w kinach studyjnych i niezrzeszonych. Doczekał się emisji za granicą (Czechy, Rumunia) i kilku wersji językowych.

ZOBACZ WIĘCEJ

Rodzina Treflików

Animowany serial dla dzieci

Rodzina Treflików” to historia – wydawać by się mogło – zwyczajnej rodziny: Mamy, Taty i dwójki dzieci. Trefliki mieszkają w domku, do którego pewnego dnia przybywa tajemniczy gość – Mały Wujcio. Towarzyszy on rodzeństwu – Treflince i Treflikowi. Dzięki magicznym mocom, pozostaje niewidoczny dla dorosłych. Zabiera dzieci do odległych krain i jednocześnie pomaga rozwiązywać ich problemy. Uczy dzieci zrozumieć otaczający je na co dzień świat. Rodzinie Treflików towarzyszą dziadkowie i serdeczni przyjaciele z sąsiedztwa. Mały widz, z każdym epizodem chętnie wyrusza na nową przygodę do świata wyobraźni.

Reżyserem serialu pt. „Rodzina Treflików” jest Marek Skrobecki, współtwórca animacji pt. „Piotruś i Wilk”, nagrodzonej Oskarem w 2008 roku w kategorii krótkometrażowy film animowany. Zarówno reżyser, jak i część artystów tworzących bajkę niegdyś związani byli ze słynnym Studiem Filmowym Se-ma-for w Łodzi. Głosów postaciom użyczyli znamienici aktorzy, m.in. Joanna Jabłczyńska, Jarosław Boberek, Maciej Zakościelny, Krystyna Tkacz, Magdalena Różczka, Karolina Trębacz, Grzegorz Pawlak, Cezary Kwieciński, Tomasz Gregor, Agnieszka Babicz-Stasierowska, Sasza Reznikow, Kamil Pękala, Anita Rywalska-Sosnowska, Katarzyna Wojasińska, Krzysztof Kowalski, Magdalena Smuk-Wolak. Piosenkę tytułową wykonała Natalia Kukulska, a wszystkim odcinkom towarzyszą piosenki skomponowane przez Andrzeja Krauze.

ZOBACZ SERIAL

Wartości serialu

Rodzina Treflików jest serialem skupiającym się na tradycyjnych wartościach rodzinnych, wolnych od przemocy. Dzięki spokojnej narracji dzieci uczone są tolerancji, uczciwości i szacunku.

więzi rodzinne

przyjaźń

szacunek

uczciwość

Wydawnictwo Trefl

Wydawnictwo Trefl

Książki, które mają realny wpływ na przyszłość Twojego dziecka

 

Wydawnictwo Trefl powstało z inicjatywy właściciela Grupy Trefl, Kazimierza Wierzbickiego. Stanowi naturalne poszerzenie działalności Grupy Trefl o wysokojakościowe książki dla dzieci i ich rodziców, które będą rosły razem z naszymi czytelnikami. Budujemy bezpieczne uniwersum wspierające rozwój dziecka na różnych etapach.

Nasza oferta zakłada przemyślane, spójne kolekcje:

 • koncepcyjne w oparciu o realne potrzeby dzieci i rodziców
 • markowe, bazujące na najlepszych dziecięcych brandach (własnych i nabytych)
 • poszukujące – nieszablonowe projekty najlepszych polskich autorów i ilustratorów

Czytanie dzieciom i z dziećmi buduje więź, inspiruje wyobraźnię, pokazuje świat, a właściwie wiele światów. Pozwala przeżyć coś po raz pierwszy. Rozwija. A często po prostu bawi. Wszyscy są tu mile widziani.

 

Książka dla dzieci to przyszłość. I odpowiedzialność.

Wydawnictwo Trefl to książki, które mają realny wpływ na przyszłość Twojego dziecka.

Rodzicielstwo bliskości

Fair business

Współpraca ze specjalistami

Rozwijająca zabawa

Dobranoc, Trefliki na noc

Kolekcja „Dobranoc, Trefliki na noc”

czyli jak zmienić wieczór w dobrą zabawę

Nadchodzi wieczór. Dzieci robią się zmęczone, marudne, ale nie chcą jeszcze kończyć zabawy. Rodzice z kolei marzą tylko o tym, by spokojnie położyć je spać. Czy można to pogodzić? Tak!

Stworzona we współpracy ze specjalistką od snu kolekcja książek, gier i zabaw bazuje na metodzie, która krok po kroku układa cały wieczór w szereg pozytywnych czynności. Zmienia sprzątanie zabawek, kolację, kąpiel, mycie zębów czy zgaszenie światła w rozwijającą zabawę i pozwala dzieciom nabrać prawidłowych nawyków związanych ze snem.

Wieczorne czynności

 

Rodzina Treflików, Bobaski i Miś

„Gorąco polecam rodzicom, którym zależy na kształtowaniu wspierających sen nawyków i pozytywnych skojarzeń z zasypianiem.”

Magdalena Komsta

psycholożka, specjalistka od snu dziecka, wymagajace.pl


 

 

Projekty

Przedstawiamy wszystkim zainteresowanym, a w szczególności nauczycielom wychowania przedszkolnego, projekt edukacyjny przygotowany w ramach wniosku LITERATURA 2021 realizowanym ze środków pozostających w dyspozycji ministra właściwego do spraw kultury i dziedzictwa narodowego.

Prezentujemy Wam projekt "Czytanie na dywanie", czyli książki w planszach, wygodne do czytania i oglądania razem z przedszkolakami. Ta innowacyjna forma literatury ma na celu popularyzację czytelnictwa wśród najmłodszych i poszerzenie dostępność książek dla dzieci w takich miejscach jak przedszkole.

Nasza propozycja, to „Listopadowe święta. Dzień wszystkich Świętych. Narodowe Święto Niepodległości” przeznaczona dla dzieci w wieku 3-6 lat. Przybliża ona dzieciom tematykę najważniejszych świąt, rocznic i jubileuszów listopada. Książka w planszach ma za zadanie wspierać edukację patriotyczną i historyczną w przystępny dla przedszkolaków sposób. Pozwoli również uatrakcyjnić i wzbogacić cykliczny program nauczania (książka możliwa do wykorzystania we wszystkich grupach przedszkolnych).

 

Korzyści dla uczniów:

 • promocja czytelnictwa od najmłodszych lat
 • wspieranie wartości patriotycznych
 • budowanie tożsamości narodowej
 • atrakcyjna forma opowiadania, która poprzez zabawę, wpaja wartościowe treści
 • zrozumienie sensu najważniejszych polskich świąt i uroczystości
 • zachęcenie do interakcji

Korzyści dla nauczycieli:

 • pomoc pedagogiczna w przeprowadzaniu ważnych tematów w programie nauczania przedszkolnego
 • poręczne i dopasowane do potrzeb narzędzie do prowadzenia zajęć (książka w planszach w formacie A3, duże elementy graficzne na ilustracjach, tekst dopasowany do wieku odbiorcy)
 • do wielokrotnego wykorzystania we wszystkich grupach przedszkolnych
 • uatrakcyjnienie zajęć przedszkolnych

 

Wszystkie materiały do pobrania są dostępne na stronie naszego partnera.

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Obowiązek informacyjny wynikający z RODO: Administrator danych; Cele, podstawy prawne, informacja dobrowolności lub obowiązku podania i czas przetwarzania; Odbiorcy danych; Prawa osoby, której dane dotyczą i sposoby ich realizacji; Przetwarzanie danych w sposób zautomatyzowany (w tym profilowanie).

Search engine powered by ElasticSuite