Puzzle dla dzieci

Przeszukaj katalog

Puzzle dla dzieci

Oferta specjalna

Brick Trick Twierdza

special

Teraz tylko

84,99 zł 67,99 zł

Znaleziono 293 produktów

na stronę
 1. Nowość

  Kolorowy świat Disney

  Puzzle dla dzieci 
  36,99 zł
 2. Nowość

  Słodkie zwierzaki

  Puzzle dla dzieci 
  24,99 zł
 3. Nowość

  Psia przyjaźń

  Puzzle dla dzieci 
  17,99 zł
 4. Nowość

  Safari

  Puzzle dla dzieci 
  36,99 zł
 5. Nowość

  W świecie Disney jest wesoło

  Puzzle dla dzieci 
  17,99 zł
 6. Nowość

  Bohaterowie w akcji

  Puzzle dla dzieci 
  24,99 zł
 7. Nowość

  Wesoły świat Disneya

  Puzzle dla dzieci 
  27,99 zł
 8. Nowość

  Drużyna Strażaka Sama

  Puzzle dla dzieci 
  24,99 zł
 9. Nowość

  Psia ekipa w akcji

  Puzzle dla dzieci 
  24,99 zł
 10. Nowość

  Spędź dzień z Basią

  Puzzle dla dzieci 
  17,99 zł
 11. Nowość

  Bohaterowie Disney

  Puzzle dla dzieci 
  20,99 zł
 12. Magiczna przyjaźń

  Puzzle Kraina Lodu 
  52,99 zł
 13. Wesołe Księżniczki

  Puzzle dla dzieci 
  52,99 zł
 14. Nowość

  Urocza Skye i Everest

  Puzzle dla dzieci 
  52,99 zł
 15. Kolorowe laleczki L.O.L

  Puzzle dla dzieci 
  52,99 zł
 16. Przygody Psiego Patrolu

  Puzzle dla dzieci 
  36,99 zł
 17. Sorter kolorów

  Puzzle dla dzieci 
  52,99 zł
 18. Spiderman wyrusza do akcji

   
  36,99 zł
 19. Mickey w wesołym miasteczku

  Puzzle dla dzieci 
  36,99 zł
 20. Bing z przyjaciółmi

  Puzzle dla dzieci 
  36,99 zł
 21. Zwierzęta

  Puzzle dla dzieci 
  36,99 zł
 22. Treflikowy dzień

  Puzzle dla dzieci 
  73,99 zł
 23. Poznaj Psi Patrol

  Puzzle dla dzieci 
  36,99 zł
 24. Wesoły dzień rekina

  Puzzle dla dzieci 
  36,99 zł

Znaleziono 293 produktów

na stronę

Puzzle dla dzieci

Trefl to nie tylko klocki, gry, puzzle dla dzieci. To przede wszystkim pomoc w rozwoju najmłodszych. Poprzez rozwiązywanie prostych łamigłówek, których poziom trudności rośnie wraz z dzieckiem, najmłodsi rozwijają wyobraźnię, kreatywność oraz ciekawość świata. Dlatego puzzle dla dzieci to dobry wybór na zapewnienie im rozrywki.

Wiek dziecka nie jest ważny, ponieważ puzzle zawsze bawią i uczą oraz można dostosować poziom ich trudności do etapu rozwoju najmłodszych.

W naszej ofercie znajdziecie różne produkty, które możecie dopasować do zainteresowań waszych milusińskich np. puzzle przedstawiające bohaterów z bajek (Psi Patrol czy Kraina Lodu), pojazdy czy naturę.

Przejrzysta wyszukiwarka pozwala wyszukać odpowiednie puzzle dla dziecka. Wybierz ilość elementów, wiek, a nawet jego zainteresowania i w kilka chwil dostaniesz propozycje na wymarzone prezenty.

Dodatkowo liczba elementów jest mocno zróżnicowana, więc znajdziecie propozycje dla dzieci w każdym wieku. Poza zwykłymi puzzlami oferujemy również edycje specjalne, które urozmaicą zabawę.

Które puzzle wybrać?

Jest tak dużo opcji, ale którą z nich wybrać? Tektura czy pianka? Czy układanka będzie odpowiednia do wieku? Czy na pewno te puzzle są bezpieczne? Tyle pytań dręczy rodziców, aby kupić pociechom idealne zabawki. Natomiast Firma Trefl oferuje bezpieczne, rozwijające wyobraźnię, wykonane z materiałów poddanych kontroli zabawki. Nie musisz się martwić, puzzle Trefl to naprawdę świetny pomysł na wspaniały prezent dla Twojej pociechy.

Puzzle dla małych Księżniczek

Każda z nas chciała jako mała dziewczynka zostać księżniczką! Prawda? Dlatego idealnym prezentem dla każdej małej damy będą puzzle przedstawiające ulubione bohaterki bajek Disneya!

Puzzle dla dziewczynki to nie tylko te przedstawiające księżniczki, ale również wiele innych wzorów, które rozwijają wyobraźnię i kreatywność.

Puzzle dla małych Bohaterów

Mali chłopcy też znajdą kategorie tylko dla siebie. Super bohaterowie, autka czy dinozaury - to tylko kilka propozycji dla małych odkrywców.

Szukacie idealnego pomysłu na prezent? Nie musicie dalej szukać czekają na Was układanki, o których marzą wszyscy mali chłopcy.

Puzzle z okienkiem

Znajdziecie tutaj tematyczne układanki z otwieranymi okienkami. Po ułożeniu puzzli dziecko może otwierać okienka i sprawdzać co się za nimi kryje. Maluchy mogą najpierw zgadywać, a dopiero później odkrywać i sprawdzać, czy zgadły. Obrazki za okienkami mają charakter edukacyjny i w przyjazny sposób łączą zabawę z nauką o świecie.

Puzzlopianki

Na naszej stronie znajdziecie kilka zestawów puzzlopianek. Są to duże, miękkie, bezpieczne i kolorowe puzzle, które nie tylko spełniają funkcje zwykłej układanki, ale również można tworzyć z nich figury przestrzenne, np. kostki lub pudełka. Super sprawdzają się również jako miękka mata na podłogę.

Tego typu puzzle znajdziecie m.in. z postaciami ze Świnki Peppy lub My Little Pony.

Puzzle 3/4 w 1

W naszej ofercie znajdują się również puzzle składające się z kilku niezależnych układanek. Każda z nich ma inną liczbę elementów, dzięki czemu poziom trudności jest zróżnicowany i zainteresuje dzieci w różnym wieku.

Dodatkowym urozmaiceniem zabawy może być układanie na czas, porównywanie obrazków, szukanie różnic i podobieństw. Puzzle są bardzo różnorodne, przedstawiają postaci z wielu bajek, m.in. Muminki czy Psi Patrol.

Puzzle - gry dla dzieci

Czasami ciężko się zdecydować czy kupić puzzle, czy gry dla dzieci. Dlatego przychodzimy z pomocą i mamy do zaproponowania świetne produkty. Stworzyliśmy zestawy, które poza dwoma układankami o zróżnicowanej liczbie elementów zawierają grę Memos, dzięki temu zabawa będzie jeszcze dłuższa, a dzieci zapomną o nudzie.

Tutaj również znajdziecie propozycje układanek z różnych bajek, np. Minnie lub Tomek i przyjaciele.

Puzzle obserwacyjne

Puzzle obserwacyjne poza funkcją zwykłych układanek rozwijają również spostrzegawczość u dzieci. Po ułożeniu obrazka mały odkrywca może szukać elementów z ramki, które zawarte są również w ilustracji. W każdym zestawie znajdziecie plakat, który ułatwi układanie. Dodatkowo dzieci nauczą się różnych ciekawostek o świecie. Co znaleźć można na farmie, a co w porcie? Wiele miejsc czeka na odkrycie!

Kiedy zacząć zabawę?

Zabawę puzzlami można zacząć już z 18-miesięcznym maluchem. Nie będą to puzzle z bardzo dużą ilością elementów, ale te składające się raczej z kilku kawałków. Nie trzeba się bać rozwiązywania prostych łamigłówek z takimi malcami, gdyż to właśnie w tym wieku dziecko zaczyna odkrywać otoczenie rozpoznając kolory i kształty.

Nie bójcie się też, że pociecha połknie elementy układanki, gdyż zawsze zabawki przeznaczone dla tak młodych osób składają się z bardzo dużych fragmentów.

Wybierając takie układanki zwróćcie uwagę na żywe barwy i widoczne kontury. Dodatkowo wybierajcie takie, które przedstawiają ulubione postacie z bajek wtedy jeszcze chętniej malec podejmie próbę dopasowania wszystkich elementów.

Układajmy puzzle razem!

Najmłodsi potrzebują uwagi oraz bliskości rodziców, co w takim razie może być lepszym pomysłem niż wspólna zabawa? Poprzez wspólne układanie puzzli poza oczywistymi korzyściami jak budowanie silnej więzi z pociechą jest także budowanie i wzmacnianie rodzicielskiego autorytetu. Pamiętaj, tylko aby nie układać puzzli za dziecko. Daj mu spróbować poradzić sobie z łamigłówką samodzielnie, dzięki czemu nauczy się wytrwałości.

Dobroczynne działanie puzzli

Nauka przez zabawę? No pewnie! Puzzle to dobry wybór dla każdego dziecka, ponieważ uczą i rozwijają. Układanki mają pozytywny wpływ na wiele czynników, niektórymi z nich dzielimy się za Wami poniżej.

Rozwijają ciekawość

Mali odkrywcy poprzez zabawę eksplorują świat. Kolory, kształty, zwierzęta, rośliny, litery, cyfry i wiele innych mniejszych i większych odkryć ujawnianych jest przez zabawę odpowiednimi układankami.

Rozwijają sprawność manualną dzieci

Układając puzzle, dziecko ćwiczy swoją motorykę małą oraz poprawia sprawność swoich dłoni i palców. Podczas prób dopasowania odpowiedniego kawałka do fragmentów obrazka, malec ćwiczy chwytność, a także precyzję. Sprzyja to m.in. poprawie charakteru pisma.

Rozwijają umysł

Puzzle można układać z rodziną lub przyjaciółmi, dzięki temu uczymy się pracy w zespole oraz pogłębiamy więzi. Dodatkowo układanki dla dzieci często są tak stworzone, żeby uczyły czegoś przy okazji zabawy, np. alfabetu czy mapy świata.

Puzzle a nauki ścisłe

Układanie łamigłówek sprzyja zwiększeniu widzenia przestrzennego, co jest bardzo istotne w rozwoju umiejętności matematycznych i logicznych. Jest potwierdzone badaniami, że dzieci, które od małego układają puzzle, lepiej radzą sobie z zadaniami z kategorii nauk ścisłych. Wynika to z tego, że układanki pobudzają myślenie, kojarzenie oraz postrzeganie przestrzeni.

Puzzle są tylko dla małych dzieci?

Nie! Stanowczo nie! Puzzle są rozrywką dla każdego, niezależnie od wieku. Natomiast w zależności od etapu rozwoju układającego różnią się obrazkami, ilością elementów czy też materiałem, z jakiego są wykonywane. Zarówno maluchy, młodzież jak i dorośli znajdą w Treflu coś dla siebie.

Obowiązek informacyjny wynikający z RODO: Administrator danych; Cele, podstawy prawne, informacja dobrowolności lub obowiązku podania i czas przetwarzania; Odbiorcy danych; Prawa osoby, której dane dotyczą i sposoby ich realizacji; Przetwarzanie danych w sposób zautomatyzowany (w tym profilowanie).