Chińczyk

Przeszukaj katalog

Chińczyk

Oferta specjalna

Brick Trick Harry Potter - Quality Quidditch Supplies

special

Teraz tylko

94,99 zł 56,99 zł

Znaleziono 6 produktów

na stronę

Znaleziono 6 produktów

na stronę

Chińczyk

Azjaci słyną z towarzyskiego trybu życia i przykładają dużą wagę do relacji oraz więzi rodzinnych. Są również znani z wielowiekowego zamiłowania do różnego typu gier, w tym gier planszowych. Polacy, choć nie mogą poszczycić się w tej ostatniej kwestii tak długą tradycją, to wcale pod względem zaangażowania w więzi międzyludzkie nie ustępują Azjatom. Mało tego, że chętnie wspólnie spędzają czas ze znajomymi i przyjaciółmi, to także czerpią radość z gier towarzyskich i rodzinnych. Naszych rodaków wiele łączy z wartościami cenionymi również w odległej Azji, dlatego też podpowiemy Wam jak kultywować te wartości na bazie... Chińczyka!

Chińczyk - gra planszowa przeznaczona dla dwóch do czterech graczy. Powstała na początku XX w. w Niemczech na podstawie hinduskiej gry pachisi. Jej pomysłodawcą był niemiecki przedsiębiorca Josef Friedrich Schmidt, który grze nadał osobliwą nazwę Mensch ärgere Dich nicht, co w dosłownym tłumaczeniu z języka niemieckiego oznacza "Człowieku, nie irytuj się!". I to Trefl zwykle rekomenduje swoim Klientom!

Przejdźmy do wyjaśnienia podstawowych zasad gry Chińczyk. Następnie zaprezentujemy różne wersje Chińczyka, które znajdziecie w naszej ofercie produktowej. Gra Chińczyk w każdej odsłonie zawiera planszę i niezbędne do rozgrywki pionki (z reguły po cztery sztuki w czterech różnych kolorach) wraz z kostką do gry, która wyznacza liczbę oczek, o którą można poruszyć się pionkiem po planszy. Gracz może opuścić pionkiem "schowek" i wyjść na pole startowe po wyrzuceniu na kostce "6" oczek. Zadaniem gracza jest obejście pionkiem całej planszy dookoła i wprowadzenie go do „domku”. W rozgrywce zwycięża ten z graczy, który jako pierwszy wprowadzi do bazy komplet swoich pionków. Uwaga, po drodze do "domku" możecie natrafić na pole, na którym stoi już pionek waszego rywala, wówczas go zbijacie. Zbity pionek niestety wraca ponownie do swojego „schowka” i wyczekuje na ponowną możliwość zajęcia pola startowego.

Chińczyk z Treflikami dla najmłodszych i nieco starszych

To klasyczna wersja gry przeznaczona dla najmłodszych graczy w wieku powyżej 3 lat. W tej odsłonie małym graczom towarzyszyć będą ulubieni bohaterowie serialu dla dzieci pt. Rodzina Treflików. Zadaniem graczy jest doprowadzenie wszystkich pionków (w tej roli wystąpią kolorowe piłeczki) na sam środek pokoju. Wspomogą Was w tym radosne Trefliki. Uważajcie jednak na swoich rywali, których z pewnością napotkacie na drodze. Innym graczom również towarzyszy pośpiech, więc spotkanie z nimi może nieco opóźnić Wasze osobiste plany. Rzucajcie kolorową kostką i przesuwajcie piłeczki po barwnych polach planszy. Kto skompletuje zestaw piłek na środkowym podeście, zostaje niekwestionowanym zwycięzcą!

Zapraszamy Was również do sięgnięcia po inną, nieco bardziej klasycznie wyglądającą, wersję Chińczyka z udziałem dobrze znanych Treflików! W odróżnieniu od poprzedniej wersji tutaj przyda się znajomość matematyki, bowiem kostka, której będziecie używać nie posiada już barwnych pól (ułatwienie dla najmłodszych), lecz różne ilości "oczek". Jeśli nie potraficie jeszcze dobrze liczyć, zaproście do gry kogoś dorosłego, kto Wam pomoże w tym zadaniu. Treflik, Treflinka, Gonduś i Mały Wujcio z niecierpliwością wyczekują Waszej obecności przy planszy! W trakcie gry możecie trochę popsuć szyki przeciwnikom, bo przesuwając pionki po planszy możecie zbijać pionki należące do rywali. Gra uczy cennej umiejętności zgodnego współzawodnictwa, a dodatkowo rozwija zdolność logicznego myślenia i przede wszystkim spostrzegawczość. Z pewnością, gdy konkurenci będą zbijać pionki, nie umknie to Waszej uwadze!

Chińczyk łączy siły z bohaterami bajek

Zapraszamy Was również do wspólnej gry z bohaterami innych popularnych bajek. Co powiecie na grę w towarzystwie wesołej Świnki Peppy i jej rodziny? Rzuć kostką i porusz się swoim pionkiem zgodnie z liczbą wyrzuconych "oczek", a po drodze zbijaj napotkane pionki przeciwników. Jeśli któryś z graczy odniesie zwycięstwo, możecie spróbować sił również w drugiej grze planszowej, którą znajdziecie w zestawie. Świetna niespodzianka, nieprawdaż? W pudełku znajdziecie nie tylko grę Chińczyk, ale i planszówkę Węże i drabiny z udziałem Świnki Peppy. To przykład gry 2w1, który będzie stanowił wspaniałą rozrywkę dla wielu graczy - możecie nawet podzielić się na dwie drużyny i równolegle rozgrywać dwa różne scenariusze. Powodzenia!

Jeśli w miejsce wesołych świnek skaczących radośnie w błotku, wolicie towarzystwo bohaterów z Zatoki Przygód, to przygotowaliśmy również wersję gry z pieskami - Psi Patrol. Tym razem w rozgrywkach towarzyszyć będzie Wam nieustraszona drużyna Rydera. Bawcie się razem w towarzystwie Marshalla, Skye, Chase`a i Rubble`a! A jeśli zamiast słonecznej zatoki wolicie zabawę w zimowej aurze, to zagrajcie w Chińczyka z bohaterami filmu Kraina lodu 2 - tutaj również znajdziecie niespodziankę w postaci drugiej rodzinnej planszówki (2w1). Zwolennicy Strażaka Sama mogą z kolei wybrać gry planszowe (2w1) ze swoim ulubionym bohaterem z bajki - w tym wypadku gra z drabinami w roli głównej chyba będzie nawet bardziej na miejscu, ale zawsze pozostaje w zanadrzu, jako wsparcie w sytuacjach awaryjnych, niezastąpiony Chińczyk!