Gry karciane dla dzieci

Przeszukaj katalog

Gry karciane dla dzieci

Oferta specjalna

Brick Trick Harry Potter - Quality Quidditch Supplies

special

Teraz tylko

94,99 zł 56,99 zł

Znaleziono 22 produktów

na stronę
 1. ☆ Nowość

  Gra karciana Spy Guy

  Gry rodzinne 
  24,99 zł
 2. ☆ Nowość

  Gra karciana Magajaja

  Gry rodzinne 
  24,99 zł
 3. ☆ Nowość

  Gra karciana MooKao

  Gry rodzinne 
  24,99 zł
 4. ☆ Nowość

  Gra rodzinna Psi Patrol, Lucky

  Gry rodzinne 
  59,99 zł
 5. ☆ Nowość

  Karty Piotruś Minionki

  Gry karciane dla dzieci 
  4,99 zł
 6. ☆ Nowość

  Karty Piotruś, Koci Domek Gabi

  Gry karciane dla dzieci 
  4,99 zł
 7. ☆ Nowość

  Karty Clubs

  Gry karciane dla dzieci 
  4,99 zł
 8. Karty Piotruś Księżniczki

  Gry karciane dla dzieci 
  4,99 zł
 9. ☆ Nowość
 10. ☆ Nowość

  Karty standardowe 55 listków Classic

  Gry karciane dla dzieci 
  7,99 zł
 11. ☆ Nowość

  Karty standardowe 55 listków Classic Senior

  Gry karciane dla dzieci 
  7,99 zł
 12. ☆ Nowość

  Karty Piotruś Spiderman

  Gry karciane dla dzieci 
  4,99 zł
 13. ☆ Nowość

  Karty Piotruś Paw Patrol

  Gry karciane dla dzieci 
  4,99 zł
 14. ☆ Nowość

  Gra rodzinna Lucky Koci Domek Gabi

  Gry rodzinne 
  59,99 zł
 15. ☆ Nowość

  Karty Piotruś Rodzina Treflików

  Puzzle dla dzieci 
  4,99 zł
 16. ☆ Nowość

  Karty Piotruś Strażak Sam

  Gry karciane dla dzieci 
  4,99 zł
 17. ☆ Nowość

  Karty Piotruś Disney Minnie

  Gry karciane dla dzieci 
  4,99 zł
 18. ☆ Nowość

  Karty Piotruś Bing

  Gry karciane dla dzieci 
  4,99 zł
 19. ☆ Nowość

  Karty Piotruś Trolle

  Gry karciane dla dzieci 
  4,99 zł
 20. ☆ Nowość

  Karty Piotruś Frozen

  Gry karciane dla dzieci 
  4,99 zł
 21. ☆ Nowość

  Karty Piotruś Disney Cars

   
  4,99 zł
 22. ☆ Nowość

  Gra rodzinna Lucky Cats

  Gry rodzinne 
  59,99 zł

Znaleziono 22 produktów

na stronę

Karty na stół!

Karty umilały życie dorosłych i dzieci od lat. Ze względu na to, że były bardzo popularną rozrywką, także ilość rodzajów gier przy użyciu kart zaczęła wzrastać. Tak duży wybór powoduje, że każdy zarówno duży jak i mały na swojej top liście umieści przynajmniej jedną z nich.

Często zasady gry są mocno skomplikowane, natomiast karty przeznaczone dla dzieci posiadają proste instrukcje, gdyż nie ma sensu tracić czasu na naukę bardzo złożonych zasad. W miarę dorastania dziecka nauka coraz trudniejszych gier będzie możliwa.

Dzieci podczas gry rozwijają logiczne myślenie, ćwicząc przy tym refleks i spostrzegawczość. Dodatkowo podczas rozgrywki ćwiczy się także umiejętności interpersonalne.

Które karciane gry dla dzieci będą odpowiednie? Jak grać kartami razem z dziećmi? Które gry będą dla nich najlepsze? Na te pytania odpowiemy poniżej!

Proste gry karciane dla dzieci

Najlepsze gry karciane dla najmłodszych to takie, które przede wszystkim mają proste zasady i wywołują emocje. Wiek osób grających zależy od typu gier karcianych. Już od 3 do 4 roku życia dzieci zaczynają rozumieć, o co chodzi w takiej grze.

Dobieranie kart parami nie powinno sprawiać najmniejszego problemu małym graczom, dlatego Piotruś jako pierwsza karciana gra dla dziecka sprawdzi się idealnie! Jest prosta, pełna emocji i występuje w tak wielu wariantach graficznych, że każdy znajdzie wersje dla siebie.

Gra w karty taka jak makao czy gra w wojnę wymagają znajomości kolejności liczb, dlatego nie martwicie się, na wszystko przyjdzie czas!

Piotruś

Idealna gra karciana? Jeżeli myślicie o zakupie kompaktowej gry dla dzieci, rzućcie okiem na serię Piotruś. To nie jest zwykła gra karciana, to pełna emocji rozgrywka, której towarzyszą ulubione postacie z filmów i bajek. Każde dziecko w zależności od tego, których animacji jest fanem znajdzie w talii swoich ukochanych bohaterów.

Mamy tu fanów animacji Disneya? Gdyż przygotowaliśmy dla Was talie do Piotrusia z Myszką Minnie, Księżniczkami oraz Kubusiem Puchatkiem. A może kategorie ukochane przez najmłodszych, czyli: Kicia Kocia, Bing lub Rodzina Treflików? Czy bardziej chłopięcy bohaterowie w talii jak Auta, Strażak Sam, a może Avengers? Do wyboru do koloru! Postacie, z jakich animacji są na Waszej top liście?

Co jest w talii?

Cała gra jest niezwykle kompaktowa i z pewnością zmieści się do niejednej kieszeni czy torebki. Gry karciane zawsze składają się z kart i w tym przypadku nie jest inaczej. W skład talii do gry wchodzi 25 kart (12 par plus jedna dodatkowa karta zwana Piotrusiem). W zależności od tego, który wzór wybierzesz, takie postacie będą ozdabiały fronty kart.

Jak grać?

Rozgrywka nie jest skomplikowana jak makao. Zasady wymagają, aby w grze uczestniczyły minimum dwie osoby. Maksymalna ilość graczy wynosi 5. Gra polega na pozbyciu się wszystkich posiadanych w ręce kart. Karty zawsze należy potasować, a następnie rozdać wszystkie lub tylko część (na przykład po trzy odkładając resztę na stosik). Jeżeli wśród Twoich kart pojawią się zawierające te same obrazki, odłóż je na bok. Następnie gracze wybierają od siebie (lub ze stosu) po jednej karcie starając się utworzyć kolejną parę i pozbyć się w ten sposób wszystkich kart.

Wygrywa osoba, która jako pierwsza pozbędzie się wszystkich kart, łącząc je w pary. Przegrywa gracz, który zostanie z Piotrusiem, czyli z kartą nieposiadająca pary.

Jeżeli potrzebujecie więcej informacji na temat rozgrywki, zapoznajcie się z instrukcjami zawierającymi zasady gry na opakowaniu.

Karty można wykorzystać inaczej!

Mając trzy lata, na pewno umieliście znaleźć zastosowanie dla różnych przedmiotów, wykorzystując je jako zabawki. To wszystko za sprawą wyobraźni. Dlatego też można wykorzystać karty z przepięknymi obrazkami do innej zabawy.

Karty do Piotrusia nie należą tylko do gier karcianych. Dzięki temu, że obrazki znajdujące się na kartach posiadają pary w talii, możemy je wykorzystać do gier służących zapamiętywaniu jak Memos. Jedna talia a tyle możliwości.

Rozłóż na stole zakryte karty i łącz te same w pary, zapamiętując położenie poszczególnych postaci. Dodatkowo możesz wprowadzić własne zasady. Gdy natrafisz podczas poszukiwań na Piotrusia, musisz wykonać jakieś ćwiczenie, zaśpiewać piosenkę, lub podejść do mamy i dać jej buziaka.

Wykorzystajcie własną kreatywność i bawcie się dobrze!

Szybkie zabawne gry karciane

Gra w karty dla małych budowniczych

Znacie grę Get Set? Jeżeli nie musicie ją koniecznie poznać! To gra karciana dzięki, której dołączycie do grona największych architektów i budowniczych! Zbuduj najsławniejsze budowle świata poprzez skompletowanie zestawu kart. Teraz bez żartów tu liczy się pamięć i umiejętność blefowania. Czy dasz radę? Gra przeznaczona jest dla 3 do 5 graczy. Wiek graczy określono na minimum 5 lat, natomiast jeżeli rodzic pomoże dla swojego dziecka, z pewnością młodszy brzdąc nie będzie się nudził.

Potrzebny tu refleks!

Karty, muchy, żabi król? Czy to wszystko składa się Wam w całość? Jeżeli nie, to gra Frog King musi zostać Wam przedstawiona. Nie ma tu miejsca na myślenie jak w makao, tutaj trzeba działać! Gra polega na zdobyciu jak największej ilości żetonów z muchami. Wygrywa najszybsze dziecko lub dorosły, czyli osoba z najlepszym refleksem! W grę zagrają już dzieci od 5 roku życia i przeznaczona jest dla 2 do 6 osób.

Gra składa się z dwóch etapów. Gracz odsłania kartę leżącą na stole, a pozostali uczestnicy zabawy muszą zareagować na znajdujący się na niej obrazek. Kto złapie muchę, a kto przywita żabiego króla? Osoba z największą ilością much wygrywa! Dlatego reaguj szybko na każdą kartę!

Wybierz kartę

Tak naprawdę karty zawsze można wykorzystać do tego, aby uniknąć nudy! Gra umila czas i sprawia, że szybciej płynie. Dodatkowo gracze zbliżają się do siebie w trakcie rozgrywki, dlatego właśnie tego typu gry zasługują, aby znaleźć się na top liście małego podróżnika. Każdy gracz, będzie zachwycony możliwością wymyślenia własnych reguł, czy znalezienia nowego zastosowania dla talii.

Wybierz kartę i stwórz ciekawą historię wykorzystując znajdujące się na niej obrazki, albo wywróż przyszłość mamie czy tacie. Możesz także zbudować z kart domek lub wieżę. Możliwości są tysiące!

Skorzystaj z oferty Trefl

Gry karciane to rozrywka dla całej rodziny. Wiek graczy odgrywa kluczowe znaczenie w przypadku wyboru danej rozgrywki, natomiast najmłodsi też znajdą w ofercie grę dla siebie. W razie zbyt trudnych zasad dorośli muszą pomóc swoim pociechom w rozgrywce.

Gracze będą toczyć niesamowite pojedynki karciane, ćwicząc przy tym jednocześnie spostrzegawczość i refleks. Czego chcieć więcej? Wybierz wariant gry i karty dla swojej rodziny! Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Szukasz pomysłu na prezent? Karta prawdę Ci powie! Przychodzimy z pomocą! Sprawdź nasze gry, które znajdują się na top liście umilaczy czasu. Osoba obdarowana z pewnością ucieszy się z takiego prezentu.