Reklamacje - klient indywidualny

 

W celu zgłoszenia reklamacji, w pierwszej kolejności zgłoś ten fakt w sklepie, w którym dokonałeś/aś zakupu. Jeżeli z różnych przyczyn nie posiadasz dowodu zakupu lub jesteś klientem sklepu internetowego Trefl www.trefl.com, postępuj zgodnie z instrukcją przypisaną poniższym kategoriom produktowym.

 

Masz wątpliwości dotyczące zgłoszenia reklamacyjnego?

Zapoznaj się z poniższymi FAQ lub skontaktuj się z naszym działem ds. reklamacji.


Najczęściej zadawane pytania dotyczące reklamacji (FAQ)

 

1. Czy mogę kupić brakujące elementy do puzzli?

Niestety z przyczyn technicznych nie mamy możliwości wysłania pojedynczych elementów puzzli. Nasze procesy ulegają ciągłym zmianom, żeby zapewnić dla Was produkty jak najlepszej jakości, dlatego elementy z różnych partii produkcyjnych mogą nie pasować do Twojej układanki. Jeżeli w zakupionych przez Ciebie puzzlach brakuje jednego lub więcej elementów, zapoznaj się z informacjami zawartymi w zakładce Klient indywidualny - Puzzle.

2. W fabrycznie zapakowanej grze brakuje elementu. Czy mogę go od Was otrzymać?

Staramy się sprostać Twoim oczekiwaniom i w przypadku problemu z wydaną przez nas grą, nie przechodzimy obojętnie obok Twojego problemu. Jeżeli na stanie magazynowym dostępny jest komponent, którego nie ma w Twoim zestawie, wyślemy go do Ciebie. Postępuj zgodnie z krokami opisanymi w zakładce Klient indywidualny – Gry i zestawy kreatywne.

3. Zgubiłem instrukcję do gry. Czy mogę ją otrzymać w wersji PDF?

Tak. Wyślij zapytanie w tej sprawie drogą mailową na adres: reklamacje@trefl.com. Instrukcje do naszych gier dostępne są również na stronach wybranych produktów na www.trefl.com

4. Moja zabawka V-Tech nie działa lub się zacina.

Zabawki marki V-Tech fabrycznie są wyposażone w baterie testowe krótkotrwałego użytku, które są przeznaczone wyłącznie do celów demonstracyjnych. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w niedługim czasie od zakupu baterie ulegną wyczerpaniu, czego typowym objawem jest przerywanie działania zabawki lub całkowity brak możliwości jej uruchomienia. W tej sytuacji sprawdź działanie zabawki przy użyciu nowo zakupionego kompletu baterii przeznaczonych do danego modelu. Jeżeli zabawka w dalszym ciągu działa nieprawidłowo, złóż reklamację produktu w sklepie, w którym dokonałeś/aś jej zakupu. Istnieje również możliwość realizacji reklamacji bezpośrednio za naszym pośrednictwem. Opis procedury zawarty jest w zakładce Klient indywidualny – Zabawki.

5. Moje puzzle są nieprawidłowo wycięte i elementy nie pasują do siebie.

W procesie produkcyjnym puzzle są wycinane jednocześnie za pomocą specjalnie skonstruowanych noży, które zapewniają ścisłe dopasowanie do siebie elementów, w związku z tym niemożliwa jest sytuacja, w której nie da się połączyć ze sobą elementów z jednej układanki. Prawdopodobnie umieściłeś kilka elementów o podobnej kolorystyce w nieprawidłowym miejscu, przez co inne elementy nie pasują do siebie. Jeżeli Twoja układanka posiada prawidłową ilość elementów, sprawdź dokładnie swoją układankę i jeszcze raz spróbuj ją ułożyć w całości. Jeżeli dalej Ci się nie uda i masz wątpliwości, wyślij fotografię Twoich puzzli na adres: reklamacje@trefl.com. Pracownik Działu Kontroli Jakości i Reklamacji postara się rozwiązać Twój problem.

6. Czy istnieje możliwość otrzymania zgubionego elementu od zabawki?

Niestety nie posiadamy części zamiennych do importowanych zabawek np. z serii V-Tech, Science4you, Hape. W celu sprawdzenia możliwości ich otrzymania zalecamy kontaktować się bezpośrednio z producentem zabawki.

7. Ile czasu trwa realizacja reklamacji?

Do 14 dni kalendarzowych od momentu uznania reklamacji.

8. Nie posiadam paragonu od zakupionego produktu. Czy mogę złożyć reklamację za Waszym pośrednictwem?

Tak. Składając reklamację za naszym pośrednictwem nie wymagamy paragonu. Postępuj zgodnie z instrukcją zawartą w zakładce odpowiedniej dla danej kategorii produktu. Paragon, faktura lub inny dowód zakupu jest wymagany w przypadku złożenia reklamacji na podstawie rękojmi u sprzedawcy.

9. Czy istnieje możliwość odesłania wysłanych przeze mnie elementów w ramach zgłoszenia reklamacyjnego puzzli?

Nie. Przesłane elementy (puzzle i kod kreskowy), które stanowią dowód zakupu, po ich weryfikacji są utylizowane.

10. Czy ponoszę koszt wysyłki w ramach realizacji reklamacji?

Nie. W przypadku uznania reklamacji nowy produkt lub elementy uzupełniające będą wysłane na koszt Trefl SA. List ze zgłoszeniem dotyczącym puzzli wysyłany jest na koszt Klienta.

11. Aplikacja do gry Roar! Łap potwora nie działa lub działa nieprawidłowo.

Aplikacja działa zarówno na systemie IOS i Android. W przypadku systemu Android wymagane jest ręczne przyznanie wszystkich uprawnień w sekcji Ustawienia aplikacji. Po wykonaniu tej czynności aplikacja powinna działać poprawnie.

Obowiązek informacyjny wynikający z RODO: Administrator danych; Cele, podstawy prawne, informacja dobrowolności lub obowiązku podania i czas przetwarzania; Odbiorcy danych; Prawa osoby, której dane dotyczą i sposoby ich realizacji; Przetwarzanie danych w sposób zautomatyzowany (w tym profilowanie).