Trefl poleca gry planszowe idealne na majowe spotkania

Szukasz ciekawego pomysłu na spędzenie majowych dni w doborowym towarzystwie? Świetnie! Wydaje nam się, że mamy dla Ciebie odpowiednią propozycję, którą wcześniej przetestowaliśmy na własnej skórze. Proponujemy, abyś zaprosił bliskich znajomych, przyjaciół lub członków rodziny i wspólnie zorganizujcie prawdziwie wiosenny, majowy turniej gier towarzyskich!

Specjalnie z myślą o Tobie wybraliśmy z naszej bogatej oferty szereg interesujących produktów, które nie tylko pozwolą wszystkim kreatywnie spędzić czas, ale jednocześnie zapewnią Twojej ekipie mnóstwo dobrej zabawy i pozytywnych emocji. Jesteś gotów, aby wysłuchać naszej majowej propozycji z grami planszowymi w roli głównej? A więc przejdźmy od razu do sedna i przedstawmy szczegóły kolejnych etapów majowego turnieju gier towarzyskich od Trefla! Oto nasze szalone gry, które z pewnością spodobają się wszystkim zaproszonym graczom. Jesteśmy bardzo ciekawi, która z nich najbardziej będzie pasować do Waszego gustu - koniecznie daj nam znać, która gra zrobiła największą furorę!

Gry towarzyskie od Trefl - znakomita zabawa

Na początek zaproś graczy na pizzę - Doni Pepperoni

Co powiesz na to, żeby zaprosić znajomych na kawałek smakowitej pizzy? Przekąszenie czegoś pysznego na początku wymagającego turnieju to chyba bardzo dobry pomysł, prawda? No to super się składa, bo jedna z aktywności, do których chcemy Cię zachęcić związana jest właśnie z historią popularnego placka z kolorowymi składnikami. 

Nie obawiaj się, wcale nie będziesz musiał biegać po mieście w poszukiwaniu włoskich restauracji. Mamy propozycję innego typu - wystarczy, że w naszym sklepie zaopatrzysz się w grę od Trefla i przeniesiesz się z gronem przyjaciół prosto do krainy Doni Pepperoni (02442). Zaufaj nam, że aromatycznych kawałków pizzy jest pod dostatkiem i na pewno wystarczy dla wszystkich uczestników dynamicznej rozgrywki. 

O co dokładnie chodzi w grze Doni Pepperoni? Główną regułą gry jest błyskawiczne i adekwatne reagowanie graczy. Zachęcamy, żebyś był skupiony, uważny i czujny jak ważka! Twoim celem jest właściwe parowanie kart prezentujących różnorodne składniki do pizzy. Jeśli marzysz o zdobyciu punktu w trakcie rozgrywki, musisz wyprzedzić swoich rywali i z wilczym apetytem rzucić się na odpowiednie obrazki z kulinarnymi dodatkami. Jeśli dostrzeżesz pasujące do siebie składniki, niezwłocznie reaguj! Wykaż się sprytem i pod żadnym pozorem nie usypiaj swojej czujności - pamiętaj, że celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów. Jeśli możemy udzielić Ci pomocnej wskazówki, to zalecamy bieżące kontrolowanie sytuacji i błyskawiczne reagowanie na zdarzenia. W naszej opinii to jedyna słuszna droga, aby odnieść zwycięstwo!

Warto jeszcze raz podkreślić, że podczas rozgrywki musisz wyprzedzać działania innych graczy, ale wystrzegaj się również popełniania prostych błędów. Dlaczego? Jeśli nieprawidłowo połączysz elementy, na Twój talerz trafi przypieczona pizza, a spalony placek w ostatecznym podsumowaniu oznacza odjęcie aż trzech punktów. Pamiętaj zatem, aby przed wykrzyczeniem hasła "Doni Pepperoni", dokładnie upewnić się, że składniki właściwie do siebie pasują. Graj w Doni Pepperoni i przekonaj się osobiście, że aby wygrywać, warto nie tylko poznać tajniki włoskiej kuchni, ale i zachować refleks. Wierzymy, że podczas majowego turnieju gier postarasz się, aby wszystkie przypalone kawałki pizzy trafiały wyłącznie na talerze Twoich rywali. Osobiście powalcz o najbardziej wyborne kąski zanim zrobią to inni wygłodniali gracze - szukaj pasujących składników! 

Doni Pepperoni - gra od Trefl

Zabierz Lamy i Alpaki - klimatyczną grę dla całej rodziny! 

Szukasz doskonałej rozrywki, a ponadto jesteś fanem testowania nowych gier towarzyskich? Mamy świetną ofertę w sam raz dla Ciebie - to drugi proponowany etap turnieju! Rzuć łaskawie okiem na bardzo ciekawy scenariusz gry opracowany przez Ritę Modl, która jest wprawioną specjalistką w budowaniu wciągających historii. Dzięki grze planszowej zatytułowanej Lamy i Alpaki poczujesz na własnym przykładzie jak w niebanalny sposób można połączyć przygodę, intrygującą fabułę oraz rywalizację opartą na zdrowych zasadach. Odnajdź wszystkie wspomniane elementy w tej klimatycznej planszówce i zachęć swoich bliskich do wspólnej rozgrywki w trakcie majowego turnieju!

Dostrzegasz już na łące skaczące zajączki i stada baranków? Zaczekaj tylko, gdy w jednej chwili będziesz mógł doświadczać świata, którego jeszcze nigdy nie widziałeś na własne oczy. Od tego momentu wcielisz się w hodowcę lam i alpak! Wszystkie górskie pastwiska zamieszkałe są właśnie przez stada lam i alpak. Twoim głównym zadaniem jest takie rozmieszczenie kolejnych kart ze zwierzątkami, aby w swoim bliskim sąsiedztwie znalazły się trzy postacie posiadające wspólną cechę. Dla przykładu może to być gatunek zwierzęcia, kolor akcesoriów lub identyczna cyfra, która widnieje na karcie. Szukaj wnikliwie wszelkich podobieństw, aby odnieść sukces w "hodowlanej" batalii! Im więcej znajdziesz cech wspólnych, tym większą otrzymasz premię punktową. Pamiętaj, że każdy cenny punkt przybliża Cię do odniesienia zwycięstwa. Nie zwlekaj i przyjrzyj się dokładnie wszystkim gatunkom zwierząt odpoczywającym na górskim pastwisku! Skup się i nie rozmyślaj o niebieskich migdałach, teraz Twoim nadrzędnym celem jest obserwacja lam i alpak!

Gra planszowa Trefl Lamy i Alpaki - plansza

Kolejna historia, dzięki której wzniesiesz się na szczyty swoich możliwości... 

Mamy nadzieję, że przechodząc do omówienia kolejnej propozycji nie masz nic przeciwko, aby pozostać jeszcze przez chwilę w miejscu, gdzie można podziwiać górskie krajobrazy. Opowieść o kolejnym Treflowym pomyśle na majowe rozgrywki w planszówki rozpoczniemy od bajkowego wprowadzenia "za siedmioma górami, za siedmioma lasami..." I faktycznie wydaje się, że jest to wyjątkowo trafne odwołanie do fabuły gry o nazwie Pięć Szczytów.

Pięć Szczytów to ciekawa gra planszowa tematycznie związana z uprawianiem aktywnej turystyki i z zamiłowaniem do górskich wojaży. Jeśli Ty i Twoi najbliżsi uwielbiacie górskie eskapady, wypady poza miasto i spędzanie czasu na łonie natury, a do tego jesteście fanami gier towarzyskich, ta gra to strzał w samą dziesiątkę!

Sięgnij po Pięć Szczytów, zaproś znajomych i rodzinę do rozgrywki i wspólnie dzielcie swoje zainteresowania i pasje. W trakcie tegorocznych majowych spotkań możecie w każdej chwili symbolicznie spakować plecaki i wyjechać w ukochane góry, a w zasadzie wystarczy otworzyć pudełko z grą, a góry same przyjdą do Was! W ramach ekspedycji możesz jednorazowo zaangażować do pięciu graczy w wieku powyżej 9 lat.

Przed Tobą początek górskiego szlaku. Zanim wyruszysz w trasę, sprawdź dokładnie osobisty ekwipunek i zawiąż poprawnie trekkingowe obuwie. Teraz już jesteś gotów - możesz pieszo wystartować pod górę i przemierzać atrakcyjne widokowo szlaki. Zrelaksuj się i nasyć oczy krajobrazem górskich zboczy. Mamy nadzieję, że wspólnie ze swoimi towarzyszami odkryjesz niesamowite trasy, których dotąd jeszcze nie przemierzałeś. Być może natrafisz nawet na szlak prowadzący prosto na Pięć Szczytów!

Jeśli zwiedzisz wszystkie wierzchołki gór i zgromadzisz najwięcej punktów wśród uczestników swojej wyprawy, odniesiesz sukces w rozgrywce. Odkrywaj zatem nowe miejsca, buduj z kamieni charakterystyczne kopczyki na szczytach gór, kompletuj w pamięci cudowne panoramy górskie i... obserwuj uważnie działania pozostałych graczy! Wydaje się, że dzięki tej grze błyskawicznie nauczysz się racjonalnie wykorzystywać posiadane zasoby i nadarzające się okazje. Pięć Szczytów to też świetna gra na majowy wyjazd z dziećmi. Nie pozostaje nic innego jak życzyć Wam, abyście wzbili się na wyżyny swoich możliwości w trakcie górskiej wędrówki. 

Gra planszowa Pięć Szczytów | Trefl

Organizujesz turniej? Kupcy i żeglarze - gra z super fabułą!

Marzyłeś o tym, by opanować międzynarodowe szlaki dostaw i zostać prawdziwym rekinem w branży handlu morskiego? Teraz masz doskonałą okazję, aby zrealizować swoje marzenie. Pewnie zastanawiasz się, jak tego dokonasz? Dzięki grze Kupcy i żeglarze, autorstwa cenionego projektanta planszówek Reinera Knizi, pokierujesz jedną z czterech słynnych kupieckich rodzin.

Od tej chwili dysponujesz flotą okrętów towarowych i możesz bez przeszkód wykazać się biznesowym kunsztem - wybieraj dostępne towary i umieszczaj odpowiadające im znaczniki na poszczególnych jednostkach pływających. Wykładaj z ręki karty towarów we właściwym kolorze i realnie wpływaj na rynkowe siły popytu i podaży. Warto mieć na uwadze, że im więcej kart towarów na rynku oraz znaczników w danym kolorze zostanie ulokowanych na Twoich statkach, tym bardziej dochodowe będą dla Ciebie zawierane transakcje. Sprawdź koniecznie czy masz przysłowiową żyłkę do morskiego biznesu, wszak pochodzisz z kupieckiej rodziny z długimi tradycjami! 

Osiągaj dochody z handlu, ale jednocześnie obserwuj działania podejmowane przez Twoich rywali. Pamiętaj, że działasz w konkurencyjnym otoczeniu i nie ma gwarancji, że Twoja morska droga będzie zawsze bezproblemowa. Może się zdarzyć wręcz przeciwnie, bo Twoje biznesowe środowisko tworzy wielu zdeterminowanych graczy, którzy tak samo jak Ty pragną sukcesu i chcą uszczknąć dla siebie kawałek finansowego tortu! Zawsze więc pozostawaj czujnym i miej na uwadze, że pozostałe rodziny kupieckie też zajmują się transportem towarów. W końcu to ich podstawowe źródło utrzymania. To jak, jesteś gotów, aby zagrać karty towarów i rozpocząć emocjonujący handel?

Gra planszowa Kupcy i żeglarze | Trefl

Challenge Accepted - gra drużynowa od Trefla dostępna tylko w sieci Empik!

Gra zatytułowana Challenge Accepted to zwieńczenie dzisiejszych propozycji turniejowych, ale zarazem gwarancja szalonej rozrywki opartej na drużynowej rywalizacji. W trakcie rozgrywek uczestnicy są motywowani do wykonywania nieszablonowych zadań, za które nagradza się ich zdobyczami punktowymi. Jeśli więc uwielbiasz podejmować się niestandardowych wyzwań, to wierzymy, że ta gra jest wręcz stworzona z myślą o Tobie i drużynie, której będziesz przewodził! 

Do wspólnej zabawy w "przyjmowanie wyzwań" możesz zaprosić grupę uczestników, którzy stworzą drużyny liczące po co najmniej 4 graczy w wieku powyżej 12 lat. Pojedyncza rozgrywka zajmie Wam przeciętnie ok. 20 minut i mamy nadzieję, że na jednej grze nie poprzestaniecie. Gra Challenge Accepted wydaje się doskonałym wyborem na majowe imprezy, w trakcie których zintegrujecie się w przyjacielskim gronie. 

Jeśli zadajesz sobie pytanie o to, jak grać w grę Challenge Accepted (którą kupisz w sieci Empik), musisz wiedzieć, że mocną stroną graczy powinno być... targowanie się za wszelką cenę! Dokładnie tak jak kiedyś na miejskich bazarach - w tej grze ogromne znaczenie ma umiejętność odnoszenia sukcesów w licytacjach. Bądź zmotywowany, żeby ze swoją załogą odnosić zwycięstwa na tym polu. Pamiętaj, że w Challenge Accepted zawsze trzeba rozstrzygnąć, który zespół podejmie się trudniejszego wyzwania i zgarnie cenne punkty! 

Warto pokreślić, że w trakcie toczącej się rozgrywki drużyny zacięcie rywalizują przez serię rund, podczas których starają się zdobyć specjalne zadania dla swojej ekipy. Następnie zespół, który skutecznie wylicytował "czelendż", musi poprawnie go zaprezentować. Zadanie zostanie uznane za zrealizowane tylko wówczas, gdy wszystkie jego elementy bez zarzutu zostaną wykonane przez co najmniej pięć sekund. W rozgrywce ostateczny sukces odniesie zespół, który jako pierwszy zapisze na swoim koncie 23 punkty. Zapowiada się mnóstwo zwariowanej zabawy, bo gra zawiera aż 104 karty z odjechanymi zadaniami do wykonania. Przystąp do zaciekłej licytacji pierwszego wyzwania dla swojej drużyny w Challenge Accepted!

Gra planszowa Challenge Accepted | Trefl

Czy już wiesz, które gry towarzyskie zabierzesz na majowe spotkanie z przyjaciółmi?

Dzięki dynamicznym i szalonym grom, które opisaliśmy powyżej, będziesz mógł niewątpliwie zaoferować swoim bliskim nie tylko mnóstwo frajdy podczas majowych spotkań, ale i zaskakujących, niecodziennych przeżyć.

Mamy nadzieję, że zaprezentowany zestaw gier towarzyskich sprawi, że spotkanie w gronie bliskich osób i wszystkie etapy majowego turnieju będą obfitowały w niezapomniane emocje, a same rozgrywki będą stały pod znakiem beztroskiej zabawy! Czy zdecydowałeś już, która gra planszowa najbardziej skutecznie podkreśli wyjątkowość Waszego spotkania? A może masz w zanadrzu jeszcze własne propozycje sprawdzonych planszówek, z którymi nie chcesz rozstawać się tej wiosny? Wiemy jedno, czeka Cię niesamowita zabawa!

Trefl poleca gry planszowe idealne na majowe spotkania