☆ Nowość

Gra rodzinna Pięć Szczytów

Cena
169,99 zł

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 169,99 zł

W magazynie
SKU
1212715
Dodaj do ulubionych
Mała ilość

Powiadom mnie, kiedy produkt będzie dostępny:

Pięć Szczytów to gra rodzinna o górskich wędrówkach. Gracze wybierają akcje z kart, poruszają się po rosnącej mapie i zbierają zasoby. Odkrywanie nowych miejsc, zostawianie stosów kamieni na szczytach gór, zbieranie panoram widokowych to sposoby na zdobycie punktów zwycięstwa.

Gra przeznaczona dla 2-5 graczy od 9 roku życia. Średni czas rozgrywki wynosi 25 minut na gracza.

Sprawdź również specjalną matę do gry Pięć Szczytów*, która ułatwi przygotowanie do gry i uporządkuje rozgrywkę.

*Mata nie jest częścią zestawu – możesz dokupić ją jako osobny produkt.

 • Wysyłamy
  w ciągu 48h
 • Darmowa dostawa
  już od 150 zł
 • Możliwość płatności
  przez PayPal

Szczegółowe dane

 • European Article Number: 5900511025170
 • Kod produktu: 02517
 • Waga opakowania zbiorczego (kg): 1.200000
5900511025170

Pięć Szczytów - gra dla całej rodziny!

Jest ciepły, wrześniowy poranek, pierwszy dzień długo wyczekiwanego urlopu. Dotarliście na parking u podnóża malowniczych gór. Wypakowujecie z samochodu plecaki, zawiązujecie porządnie buty i ruszacie łagodną trasą pod górę. Przez najbliższe dni będziecie przemierzać górskie ścieżki, zbierać leśne runo i cieszyć się przepięknymi widokami. Być może uda wam się odkryć zapomniane, nieuczęszczane ścieżki, które doprowadzą was na Pięć Szczytów. Po wspięciu się na górę dołóżcie swój kamyk do tradycyjnej wieży z kamieni, a wieczorem rozbijcie namioty i delektujcie się panoramą górskich zboczy.

Gra o górskich wędrówkach

Podczas rozgrywki w Pięć Szczytów posługujecie się własnymi zestawami kart, za pomocą których wykonujecie różnorodne akcje. Będziecie rozwijać swoje talie, by pozyskać bardziej efektywne sposoby poruszania się czy zdobywania zasobów.

Odkrywanie nowych miejsc, budowanie wież z kamyków na szczytach gór czy zbieranie panoram widokowych to tylko kilka ze sposobów, by zdobyć punkty zwycięstwa i pozostawić resztę współgraczy w tyle. Komu uda się zwiedzić wszystkie Pięć Szczytów i zebrać najwięcej punktów?

Sprawdź na BoardGameGeek

Jak grać?

W swojej turze po prostu zagraj 1 z posiadanych w ręku kart i rozpatrz jej działanie! Niektóre karty pozwalają poruszyć się o 1 lub więcej pól na planszy. Trasę możesz pokonywać pieszo, na rowerze lub paralotni! Po zatrzymaniu się na dowolnym polu zbierz zasoby, które na nim widnieją. Część kart pozwoli Ci otrzymać nowe zasoby lub przekształcić te, które już posiadasz, w inne. Dzięki temu szybciej osiągniesz założone cele! By efektywniej zarządzać swoimi ruchami, przydadzą Ci się nowe karty. Kupisz je za endorfiny lub zasoby, zagrywając konkretne karty. Zdobyte po drodze zasoby pozwolą Ci odkryć zapomniane szlaki prowadzące na okoliczne szczyty. Odkrywaj je, by zdobywać odznaki turystyczne i otrzymać punkty na koniec gry. Gdy uda Ci się wspiąć na szczyt, zostaw na nim swój kamień. Dzięki temu otrzymasz atrakcyjne nagrody i punkty!