Światowy Dzień Książki: Świętuj z nami! Inspirujące tytuły książkowe od Trefla

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - to coroczne święto organizowane przez UNESCO w celu aktywnego promowania idei czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Data obchodów 23 kwietnia nie jest wcale przypadkowa, bo związana jest z rocznicą urodzin (Wiliam Szekspir, Maurice Druon) lub śmierci (Miguel de Cervantes) wybitnych pisarzy. 

W trakcie tegorocznego Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich pragniemy zachęcić Ciebie, jak i wszystkich młodych czytelników, do wspólnego dzielenia się pasją do literatury i otwartego wyrażania zamiłowania do czytelnictwa. W tym celu przygotowaliśmy kilka ciekawych propozycji dziecięcej literatury, którą rekomendujemy szczególnie najmłodszym czytelnikom. Zapraszamy wszystkich do wspólnej lektury i hucznego świętowania Dnia Książki razem z marką Trefl!

Światowy Dzień Książki to jak... hucznie obchodzić urodziny każdej książki!

Uwielbiasz czytanie książek i często odwiedzasz bibliotekę? Świetnie, bo my także! Mamy nadzieję, że nie trzeba Cię będzie specjalnie zachęcać, abyś wspólnie z nami radośnie celebrował tegoroczne urodziny wszystkich książek. W tym roku mamy nadzieję ustanowić nowy czytelniczy rekord i zaangażować aktywnie jak największą rzeszę młodych czytelników. Musimy się przyznać, że długo się zastanawialiśmy, w jaki sposób to przedsięwzięcie zorganizować i wyobraź sobie, że wpadliśmy na pomysł, aby zaktywizować wszystkie dzieci przy pomocy... książeczek aktywizacyjnych! 

Książki - czytanie książek

Radosna ambasadorka Międzynarodowego Dnia Książki dla dzieci 

W celu promowania czytelnictwa wśród najmłodszych, w tym roku zdecydowaliśmy się na wybór książeczek aktywizacyjnych z uwielbianą Gabi w roli głównej! Uznaliśmy, że utalentowana i rezolutna dziewczynka, którą dzieci doskonale kojarzą z telewizyjnego serialu o czworonożnych bohaterach Kociego Domku Gabi, będzie najlepszą ambasadorką barwnych lektur w ciągu obchodów książkowego jubileuszu! Mamy nadzieję, że nasz pomysł spodoba się wszystkim małym pociechom oraz ich rodzicom, a wśród rekomendowanych produktów nie zabraknie ciekawej oferty aktywizującej również Twoje dziecko!    

Warto obchodzić Światowy Dzień Książki z kreatywną Gabi

Książeczki aktywizacyjne z pomysłową Gabi w roli głównej, to prawdziwa gratka dla maluchów w wieku powyżej 3. roku życia. Gabi i jej przyjazne kocięta zaplanowały dla Twojego smyka całą serię wspaniałych przygód m.in. z kolorowaniem, rozwiązywaniem łamigłówek oraz projektowaniem kolorowych plakatów.

Wybierz książeczkę Koci Domek Gabi Mega KOTkolorowanka, a Twój maluch trafi do świata składającego się łącznie ze 128 stron uroczych kocich ilustracji, które dziecko może pomalować zgodnie z tym, co podpowiada mu artystyczna dusza. Możesz zdecydować się również na Koci Domek Gabi Zróbmy sobie plakaty, a w środku książeczki dziecko odkryje zaproszenie do pokolorowania własnych plakatów z ulubioną bohaterką, które następnie świetnie sprawdzą się w roli dekoracji dziecięcego pokoju.

Jeśli Twoje dziecko uwielbia bawić się w naklejanie kolorowych naklejek, to warto wybrać Koci Domek Gabi 300 naklejek - książeczkę wyposażono nie tylko w cudownie kolorowy komplet naklejek, ale znajdziesz tam również logiczne łamigłówki do rozwiązania. Dzięki tej książeczce pomożesz dziecku rozwijać logiczne myślenie oraz spostrzegawczość. Alternatywnie możesz zdecydować się także na Koci Domek Gabi. Gigantyczny notes z zadaniami - większy format książeczki, to znacznie więcej przestrzeni na dobrą zabawę i jeszcze więcej barwnych wyzwań edukacyjnych dla dziecka. Z wielkim notesem Twoja pociecha może świetnie się bawić z Kiciusiem Pandusiem i resztą kocich przyjaciół, a jednocześnie rozwiązywać interesujące zadania. W tej książeczce maluch odkryje również niesaMIAUwitą niespodziankę - w środku ukryliśmy zestaw aż 250 kociastycznych naklejek!

Książka z Gabi - czytanie

Rocznica urodzin wszystkich książek - w tym dniu nie masz prawa się nudzić! 

Razem z marką Trefl celebruj Światowy Dzień Książki i koniecznie sprawdź kreatywną ofertę książeczek dla najmłodszych czytelników. Przekonaj się, że wiele pozycji czytelniczych z naszej Treflowej biblioteczki naprawdę potrafi skutecznie zaktywizować Twoją pociechę! Oprócz twórczych pozycji z Gabi i jej słodką kocią ferajną warto sięgnąć również po zestaw aktywizujących książeczek rekomendowanych dzieciom w wieku przedszkolnym. W barwnej serii Bobaski i Miś znajdziesz m.in. kreatywne narzędzia do wspierania nauki języka angielskiego. Dzięki przykładowym pozycjom jak 10 minut z angielskim W domu lub 10 minut z angielskim Kolory i kształty możesz uczyć dziecko angielskich słówek wraz z bohaterami bajki "Bobaski i Miś". Książeczki zostały stworzone w celu prowadzenia krótkich, ale efektywnych sesji nauki języka obcego, a dodatkowo wyposażono je w nagrania audio, dzięki którym przyspieszysz i uatrakcyjnisz proces przyswajania angielskich słówek przez Twoją pociechę. 

Autorski dorobek światowej klasy pisarza dla dzieci i młodzieży

Z okazji Światowego Dnia Książki chcemy polecić czytelnikom w wieku szkolnym dorobek cenionego, brytyjskiego pisarza, scenarzysty i publicysty Roalda Dahla. Spośród wielu popularnych książek, które Dahl napisał z myślą o dzieciach, jego najbardziej poczytnym dziełem jest z pewnością Charlie i fabryka czekolady. Książki tej nie trzeba raczej specjalnie polecać, bo akurat ta lektura zalicza się do ścisłej czołówki arcyciekawych książek dla dzieci - nie dość, że jej fabuła jest bardzo wciągająca, to dodatkowo snuje wyjątkowo "słodką" opowieść o chłopcu, który nigdy nie zaprzestał marzyć! 

Na naszych Treflowych półkach z opowieściami Roalda Dahla znajdziesz oczywiście o wiele więcej atrakcyjnych lektur jak chociażby Charlie i wielka szklana winda - to z kolei kontynuacja dziejów Charliego, który tym razem nie jest już małym chłopcem, lecz dorosłym mężczyzną zamierzającym spełniać się w roli "czekoladowego" przedsiębiorcy. Jeśli jesteś ciekaw, dokąd mogą zawieść człowieka dziecięce marzenia, koniecznie sięgnij po obie książki opowiadające historię zdeterminowanego Charliego. Ponadto, z dorobku Dahla polecamy Twojej uwadze również historię rezolutnej Matyldy, a także opowieść o pewnym nadzwyczajnym olbrzymie - BFG.

Roald Dahl - czytanie książki

A na zakończenie dzisiejszego wpisu na blogu polecamy, abyś sięgnął jeszcze po książkę, do napisania której inspiracji dostarczył bezpośrednio Roald Dahl i jego najbardziej popularna opowieść. Jej premiera miała miejsce całkiem niedawno, bo pod koniec ubiegłego roku, a zatytułowana jest Wonka! Książka autorstwa Sibeal Pounder jest adaptacją filmu o tym samym tytule i opowiada czytelnikom historię młodego, pomysłowego Willy`ego Wonki. Autorka bestsellerowej literatury dla dzieci przedstawia w książce intrygującą opowieść pełną magii, muzyki, buntu oraz wzruszeń. Zdecydowanie warto poznać niesamowitą historię Wonki podczas tegorocznego Światowego Dnia Książki. Bądź zdeterminowany równie jak Willy Wonka, aby w tym szczególnym dniu delektować się ciekawymi lekturami kąsek po kąsku!   

Światowy Dzień Książki: Świętuj z nami! Inspirujące tytuły książkowe od Trefla