5 najlepszych gier planszowych do zabrania w podróż

Weź planszówkę na majówkę!

Z czym kojarzy się Wam majówka? Dla wielu jest to błogi czas wolny od pracy, kiedy wyjeżdżamy w miejsca pełne zieleni, spokojnych jezior, gór czy lasów. Wyłączamy wtedy telefony. Skupiamy się na beztroskiej zabawie i relaksie. Małe lub większe podróże sprzyjają rodzinnej integracji oraz miłym chwilom z najlepszą paczką znajomych. W tym czasie nie może też zabraknąć miejsca na ciekawą rozrywkę. To zapewnią ukochane planszówki!

Deszczowy wieczór, odpoczynek po długim spacerze, rozgrywka na łonie natury czy rywalizacja przy grillu. W zasadzie, zawsze jest czas i miejsce, żeby pograć w gry! Ta rozrywka niezwykle pobudza wyobraźnię, intryguje, a przede wszystkim pozwala kreatywnie spędzić czas z innymi. Zastanawiacie się jednak, jaką grę planszową wybrać? Poznajcie TOP 5 planszówek Trefl idealnych do zabrania w podróż!

 

Najlepsze gry planszowe do podróży

 

1.    Po prostu P

Po prostu P 1

Na początek gra towarzyska, która sprawdzi się jako rozkręcenie wieczoru ze znajomymi, ale też szybka rozgrywka między obiadem a podwieczorkiem. Przybliżony czas gry to 20-30 minut dla 3 do 6 osób. Nieskomplikowane reguły są niewątpliwym atutem tej gry karcianej. Grę rozpoczyna Podpowiadający, który ma za zadanie przekazać pozostałym graczom sekretne hasło. Wyzwanie polega na tym, że do podpowiedzi może użyć tylko słów na literę "P". Reszta uczestników zgaduje tak długo, aż rozgryzie, jakie słowo kryje się na karcie Podpowiadającego. Nagroda za odgadnięte hasło to... pieróg - a jakże inaczej. :) Osoba, która uzbiera 5 pierogów – wygrywa. Proste, prawda? Z Po prostu P możecie naprawdę dobrze się bawić, śmiać oraz integrować!

Po prostu P 3

 

2.    Pikti

Pikti 1

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolejna planszówka, która urozmaici czas wolny, a dodatkowo, dzięki małym wymiarom opakowania - zmieści się do plecaka. Gdyby opisać Pikti w jednym zdaniu: to szybka, śmieszna gra z obrazkami w roli głównej. Reguły gry są proste, więc osoby niewtajemniczone także szybko się ich nauczą. Zadaniem graczy jest jak najszybsze pozbycie się swojej talii, dopasowując obrazki z kart do wskazanych kategorii. Komu najszybciej uda się trafnie dopasować obrazek do hasła, ten wygrywa. Kto jako pierwszy pozbędzie się wszystkich swoich kart z obrazkami? Przekonajcie się sami! Gra wymaga dobrego refleksu i szybkiego myślenia. Zaintrygowani?

 

3.    Dikti

Dikti

 

 

 

 

 

 

 

 

Pikti i Dikti są często nierozłączne! Możecie więc zabrać w podróż obie i cieszyć się dłuższą zabawą lub wybrać swój ulubiony, jeden tytuł gry zręcznościowej. Jak zatem zagrać w Dikti? Zasady są proste. Używając liter znajdujących się na kartach, tworzycie słowa pasujące do wskazanych kategorii. Głównym zadaniem jest pozbycie się swojej talii, zanim zrobią to inni. To szybka gra ze słowami w roli głównej. Obie planszówki zawierają kilka dodatkowych wariantów rozgrywki. Dzięki temu krótka gra może zamienić się w wiele godzin świetnej zabawy z bliskimi!

 

4. Cztery Sery

Cztery Sery 1

 

 

 

 

 

 

 

 

Gra w Cztery Sery sprawi frajdę dzieciom już od 5 roku życia! Ze względu na rozmiar opakowania, nie zmieścimy jej do plecaka. Jeśli jednak wybieramy się w podróż samochodem, można wrzucić ją do bagażnika lub znaleźć miejsce w walizce. Ciekawa gra planszowa, w której gracze wcielają się w rolę dostawców treflikowej pizzy! Mechanika gry polega na tym, że poruszacie się po planszy, zagrywacie karty akcji i blokujecie przeciwników. Musicie też pamiętać, żeby wrócić po kolejne, nowe zamówienie. W grze występują karty Ciotki i Kota, którzy czekają na swoje ulubione przysmaki i utrudniają dotarcie do celu. Gra rodzinna z serii Rodziny Treflików uczy zdrowego rywalizowania. Zabaw przewidziana jest dla 2-4 osób, a czas gry wynosi około 20 minut. Grając w Cztery Sery będziecie śmiać się i świetnie bawić, ale też rozwijać logiczne myślenie waszych dzieciaków!

Cztery Sery

 

5. Spy Guy

Spy Guy

 

 

 

 

 

 

 

 

Na koniec prawdziwa gratka dla całej rodziny! Gra, która doskonale sprawdzi się na wyjazd i zintegruje wszystkich podróżników oraz umożliwi owocną współpracę. Spy Guy to rozgrywka, w której wcielacie się w detektywa i spróbujecie ustalić, kto stoi za serią występków przeciwko mieszkańcom miasta. W tym celu szukacie na mapie jak najwięcej dowodów, które pomogą Wam złapać sprawcę, zanim on ucieknie z miasta! Spy Guy to gra kooperacyjna, w której liczy się spostrzegawczość oraz ścisła współpraca. Jeśli lubicie takie wyzwania, ta gra z serii Rodziny Treflików jest stworzona dla Was!

Czy wiecie już, którą grę zabierzecie w swoją podróż? A może macie już swoje ulubione planszówki na wyjazdy? Koniecznie podzielcie się tym z nami w komentarzach!

5 najlepszych gier planszowych do zabrania w podróż

Obowiązek informacyjny wynikający z RODO: Administrator danych; Cele, podstawy prawne, informacja dobrowolności lub obowiązku podania i czas przetwarzania; Odbiorcy danych; Prawa osoby, której dane dotyczą i sposoby ich realizacji; Przetwarzanie danych w sposób zautomatyzowany (w tym profilowanie).