Rekrutujemy przyjaźnie i wspieramy adaptację

Dbamy o to, by ogłoszenie o pracę było jasno sformułowane i zawierało najważniejsze informacje o stanowisku i naszych oczekiwaniach. Jesteśmy otwarci na kontakt z kandydatem. Od momentu publikacji ogłoszenia kandydat ma możliwość kontaktu z osobą prowadzącą rekrutację. Mamy świadomość, że rozmowa rekrutacyjna jest stresująca, dlatego troszczymy się o dobrą atmosferę. W każdym spotkaniu uczestniczą: doświadczony rekruter, który czuwa nad przebiegiem rekrutacji oraz bezpośredni przełożony, który odpowiada za kwestie merytoryczne. 

Podczas pierwszego spotkania skupiamy się na tym, by dobrze poznać dotychczasowe doświadczenie kandydata, osiągnięcia, plany zawodowe oraz kompetencje. Staramy się również odpowiedzieć na wszystkie pytania oraz udzielać kandydatowi szczegółowych informacji o zakresie obowiązków, zespole oraz naszej strukturze organizacyjnej.

W pierwszym lub drugim etapie spotkania, w zależności od stanowiska, dokładniej weryfikujemy wiedzę kandydata poprzez: testy wiedzy, testy umiejętności (np. Excel), testy językowe oraz „próbki pracy” tj. przykładowe zadania, z którymi można się spotkać w codziennej pracy na danym stanowisku. 

Ostatnim etapem rekrutacji jest podjęcie decyzji o wyborze kandydata oraz udzielenie informacji zwrotnej osobom uczestniczącym w spotkaniach. Szanujemy kandydatów i ich zaangażowanie w proces rekrutacji. Wszystkim zainteresowanym szerszą informacją zwrotną udzielamy szczegółowych odpowiedzi oraz wskazówek, które mogą być przydatne w przyszłości. 

Czas trwania rekrutacji: od 2 tygodni do 1,5 miesiąca, w zależności od stanowiska oraz etapów rekrutacji.

Jeśli finalna decyzja jest pozytywna, kontaktujemy się z wybranym kandydatem, by przedstawić ofertę zatrudnienia. Przyjęcie oferty kończy rekrutację i rozpoczyna proces adaptacji. 

Nowych pracowników od pierwszych dni wspieramy we wdrożeniu w nowe obowiązki. We współpracy z przełożonym powstaje plan wdrożenia, który szczegółowo określa zakres szkoleń podstawowych oraz specjalistycznych. W okresie adaptacji nowy pracownik może liczyć na wsparcie dedykowanego opiekuna, który udziela merytorycznego wsparcia oraz odpowiada za praktyczne wprowadzenie do nowego zespołu. 

Wysokie standardy naszych procesów rekrutacyjnych potwierdza członkostwo w Koalicji na Rzecz Przyjaznej Rekrutacji. 

*Dla zainteresowanych

Drogi kandydacie, chciałbyś/ chciałabyś dobrze wypaść na spotkaniu rekrutacyjnym?
Mamy dla Ciebie kilka wskazówek:
1. Przypomnij sobie treść oferty, na którą zaaplikowałeś i pod jej kątem przygotuj się do rozmowy. Do czasu zamknięcia rekrutacji ogłoszenie jest dostępne w naszej zakładce „Kariera”.
2. Zapoznaj się z ogólnymi informacjami na temat naszej firmy: kim jesteśmy? czym się zajmujemy? jakie działania wspieramy?
3. Przybliż sobie informacje dotyczące obszaru, do którego aplikujesz.
4. Jeśli posiadasz referencje od poprzednich pracodawców – zabierz je ze sobą na spotkanie.
5. Przygotuj pytania do zespołu rekrutacyjnego.
6. Przemyśl, co jest dla Ciebie ważne w miejscu pracy i jakie są Twoje oczekiwania wobec nowego pracodawcy (również finansowe).
7. Upewnij się, gdzie dokładnie mieści się nasza firma i skorzystaj ze wskazówek dojazdu zawartych w wiadomości potwierdzającej termin spotkania.