Nadchodzi premiera gry Spy Guy Pomorskie! Wytrop Smętka i odkryj tajemnice regionu pomorskiego

Dzięki grze Spy Guy każdy będzie mógł odkryć Pomorskie w całkowicie nowy sposób. Najnowsza wersja bestsellerowej gry planszowej zabierze Cię w podróż po najważniejszych miejscach regionu pomorskiego. Pozwoli też poznać jego historię, kulturę i przyrodę. Oficjalna premiera gry Spy Guy Pomorskie odbędzie się podczas tegorocznego Dnia Jedności Kaszubów, a już teraz można kupić ją online.

Spy Guy Pomorskie - Smętek

FOT. JACEK SOWA / UMWP

Jak pewnie wiesz, Spy Guy to gra planszowa nawiązująca do popularnego serialu animowanego „Rodzina Treflików”. Na rynku ukazała się dwa lata temu i od razu otrzymała wyróżnienie Zabawki Roku w kategorii gier dla najmłodszych. Znalazła się też wśród 10 najchętniej wybieranych zabawek platformy sprzedażowej Amazon.

Spy Guy - czas na wersję regionalną!

W sierpniu pojawiła się pierwsza edycja miejska gry, w której Treflikowo zamieniło się w Sopot. Teraz zbliża się premiera wersji regionalnej – Spy Guy Pomorskie, która powstała z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

"Spy Guy to tytuł, który rozwijamy niezwykle dynamicznie na całym świecie. Gotowe już edycje na rynki zagraniczne to m.in. Spy Guy Francja, Niemcy czy USA, ale muszę przyznać, że nade wszystko cieszą mnie te najbliższe, regionalne wydania, tym bardziej związane z naszymi pomorskimi, treflowymi korzeniami. Bardzo dziękuję Urzędowi Marszałkowskiemu za zaufanie i chęć stworzenia planszówki o naszym województwie. Jestem przekonany, że będziemy tym samym wspólnie promować najciekawsze miejsca z mapy Pomorza, jak i edukować o historii naszego regionu."

– mówi Jacek Behnke, prezes Zarządu firmy Trefl SA.

Spy Guy Pomorskie - plansza

FOT. JACEK SOWA / UMWP

Jak grać w Spy Guy Pomorskie?

Tutaj liczy się spostrzegawczość i ścisła współpraca między graczami! Uczestnicy wcielają się w rolę detektywów, znajdują ukryte dowody i w ten sposób próbują ustalić, kto stoi za serią występków. Celem gry jest pogoń za złoczyńcą i jego schwytanie.

"W przypadku Pomorza złoczyńca zmienia się w Smętka, kaszubskiego diabła, który wyruszył w trasę po całym województwie pomorskim, by psocić i utrudniać życie mieszkańcom. Zamienia drogowskazy, podkrada prawe skarpetki, płoszy ryby… a to tylko część jego psot. Jednak cały czas pozostaje nieuchwytny, nikt nie jest w stanie przyłapać go na gorącym uczynku. Na pomoc rusza więc superdetektyw Spy Guy, przed którym nikt nie ucieknie"

– informuje Michał Piotrowski, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Planszą jest umowna mapa województwa pomorskiego, na której zobaczyć można miejsca związane z regionem. Są to najciekawsze zabytki i atrakcje turystyczne, m.in. Zamek Książąt Pomorskich w Słupsku, Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach, wieża widokowa w Wieżycy, Teatr Muzyczny w Gdyni, molo w Sopocie, Stocznia Gdańska, katedra w Pelplinie Most Tczewski, zamek krzyżacki w Malborku czy żuławski dom podcieniowy.

Gracze, aby dogonić Smętka, muszą odnaleźć jak najwięcej poszlak. Wśród wskazówek i symboli poukrywanych na planszy znajdą się charakterystyczne dla regionu zwierzęta i rośliny czy odniesienia do historii i kultury Pomorza. Podczas rozgrywki gracze muszą szukać np. gryfa, bursztynu, kaszubskiej ceramiki, krzyżackich hełmów i długopisu Lecha Wałęsy. Im więcej poszlak zostanie odnalezionych, tym szybciej Spy Guy dogoni Smętka!

 Spy Guy Pomorskie - karta

FOT. JACEK SOWA / UMWP

Zagraj w Spy Guy na giga planszy lub w telefonie

Gra Spy Guy Pomorskie jest dostępna w sprzedaży w naszym sklepie. Będzie też dystrybuowana przez sklep Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej

Oficjalna premiera Spy Guy Pomorskie odbędzie się w niedzielę, 17 marca 2024 r. podczas świętowania Dnia Jedności Kaszubów w Kolbudach. Specjalnie na tę okazję zostanie ułożona giga wersja planszówki o powierzchni 10 mkw, by w pogoni za Smętkiem mogły zmierzyć się całe zespoły chętnych osób. Tego samego dnia swoją premierę będzie miała też wersja mobilna gry dostępna w Google Play w aplikacji Spy Guy Hidden Objects.

Emocje związane ze ściganiem się na giga planszy Spy Guya zagoszczą następnie podczas Meczu Kaszubskiego w piątek, 22 marca w Ergo Arenie, w ramach którego Trefl Gdańsk podejmie zespół PSG Stali Nysa. Siatkarskie spotkanie, które gromadzi na trybunach kilka tysięcy dzieci, uczących się na co dzień języka kaszubskiego, będzie doskonałą okazją do promocji regionu i walorów edukacyjnych płynących z grania w planszówki.

Nadchodzi premiera gry Spy Guy Pomorskie! Wytrop Smętka i odkryj tajemnice regionu pomorskiego