Premiera „Wonka”, czyli filmowe widowisko i literacka uczta dla miłośników czekolady!

Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku albo od… marzenia. Dobitnie przekonali się o tym na własnej skórze Willy i Charlie, którzy w trakcie swoich życiowych przygód zrealizowali wiele milowych kroków, aby ostatecznie osiągnąć swoje cele! Prawdopodobnie zadajesz sobie teraz pytanie, kim są wspomniani dżentelmeni. Niebawem udzielimy Ci wyczerpującej odpowiedzi, ale najpierw wprowadzimy jeszcze nieco zamieszania i do grona bohaterów dołączymy jeszcze trzecią postać o imieniu Roald. 

Książkowa adaptacja filmu

Kto jest kim?

Jeśli chodzi o Roalda, to mamy na myśli Roalda Dahla – popularnego pisarza brytyjskiego, którego ceni się ze wszech miar zarówno za jego dorobek w zakresie literatury dla dorosłych, jak i tej dedykowanej dzieciom i młodzieży. Wydaje się, że Roald to wśród wymienionych osoba kluczowa, gdyż to on wykreował dwie pozostałe fikcyjne postacie literackie w osobach Charliego Bucketa i Willy`ego Wonki. Tych bohaterów z kolei możesz z przyjemnością poznać na kartach bestsellerowej książki zatytułowanej „Charlie i fabryka czekolady” autorstwa Dahla.

Pierwszy z nich, czyli Charlie objawi się w powieści jako dziewięcioletni chłopiec pochodzący z ubogiej rodziny, który marzy o tym, aby móc jeść czekoladę i wygrać szczęśliwy los umożliwiający zwiedzanie fabryki łakoci. Willy Wonka zaś, to nie kto inny, jak lokalny biznesmen i właściciel fabryki czekolady, który wspaniałomyślnie zorganizował tę niecodzienną, słodką loterię. A zatem teraz mając już orientację, kto jest kim, możemy przejść do sedna dzisiejszego wpisu na blogu!

Nadchodzi kinowy hit!

Już niebawem, bo pod koniec bieżącego roku, na ekranach kin zawita filmowa odsłona przygód z Willym w roli głównej. Film wytwórni Warner Bros. Pictures pt. „Wonka” zostanie wyświetlony w Polsce po raz pierwszy 14 grudnia 2023 r., czyli dokładnie w kolejnym dniu po jego światowej premierze. Scenariusz tej fantastyczny opowieści został stworzony przez znanych i cenionych Paula Kinga i Simona Farnaby`ego, a zaprezentuje on widzom niecodzienne perypetie Willy`ego. Jak dobrze się domyślasz wzorzec ekranowego bohatera zapożyczono bezpośrednio z literackiej kreacji stworzonej właśnie przez Roalda Dahla. W filmie w postać Wonki wcieli się utalentowany aktor młodego pokolenia Timothée Chalamet, którego możesz kojarzyć między innymi z filmu Diuna (2021).

W filmowej fabule opracowanej przez Paula Kinga, znanego z wyreżyserowania serii opowieści o Misiu Paddingtonie (2014, 2017), Willy objawi się jako postać nietuzinkowa. Wonka dosłownie określa samego siebie mianem połączenia czarodzieja, wynalazcy i producenta słodyczy. Z drugiej strony, to bohater, który zmuszony będzie mierzyć się z wieloma przeciwnościami losu, ale trzeba przyznać, że czyni to z ogromną determinacją, skutecznością i powodzeniem. Najlepszy dowód, to fakt, że dzięki osobistej niezłomności zyskuje szacunek i słowa uznania nawet ze strony swoich największych rywali.

Filmowa historia czekoladowego magnata!

Tytułowy Wonka to nie tylko postać, która zrewolucjonizuje lokalny rynek produkcji i sprzedaży łakoci, ale również odniesie ogromny sukces biznesowy mimo braku przychylności ze strony czekoladowego kartelu. Najlepszym tego potwierdzeniem będzie uznanie jego wyższości przez najbardziej wrogo nastawionych konkurentów. Jaki z tego płynie morał? Zapamiętaj jeszcze przed premierą filmu, że wszystko, co dobre, zaczyna się od marzenia! Koniecznie zarezerwuj w swoim grudniowym grafiku czas na tę ekscytującą muzyczno-taneczną opowieść o niesamowitym, czekoladowym potentacie.

Książka Wonka Roalda Dahla

Wonka to również super książka!

Z uwagi na to, że darzymy postać wymyśloną przez Roalda Dahla ogromną sympatią, serdecznie zapraszamy Cię do odwiedzenia Twojej ulubionego kina i zapoznania się z arcyciekawą historią życia Willy`ego. Jednak nie tylko do wizyty w sali kinowej chcemy Cię dzisiaj namówić… Mamy również inną, może nawet bliższą naszemu sercu propozycję, a mianowicie propozycję literacką. Pewnie już się domyślasz, że chodzi o ciekawą książkę i masz rację. Tak się składa, że premiera filmu „Wonka” zbiegnie się w czasie z literacką odsłoną pod tym samym tytułem. Nie możemy się już doczekać – to będzie absolutny, przedświąteczny hit!

Książka zatytułowana „Wonka”, która ukaże się na rynku księgarskim również 14 grudnia 2023 r., została wydana wspólnym wysiłkiem Wydawnictwa Trefl oraz The Roald Dahl Story Company. „Wonka” to książkowa adaptacja zapowiadanego wcześniej filmu, której autorką jest Sibéal Pounder – twórczyni bestsellerowych książek dla dzieci, a na potrzeby polskich czytelników przełożył ją ceniony literaturoznawca i tłumacz Michał Rusinek.

„Wonka” jest cudowną i barwną opowieścią fantasy o niezwykle charakternym młodym człowieku, którego życiowe dzieje są – co by tu nie powiedzieć… co najmniej nieszablonowe. Aż trudno w to uwierzyć, że wszystko zaczęło się jeszcze w dzieciństwie od zjedzenia jedynego ocalałego w domu cukierka! Tak właśnie zrodziła się miłość Willy`ego do słodyczy, a ta z kolei stała się głównym motorem do dalszych działań. Willy uskrzydlony miłością do czekolady zostaje w dorosłym życiu szanowanym przedsiębiorcą i właścicielem największej fabryki czekolady.

Książki Roald Dahl

Długa półka dzieł Roalda Dahla

Tak przy okazji, zachęcamy Cię również do sięgnięcia po inną pozycję z kategorii literatury dla dzieci i młodzieży, ale tym razem napisaną osobiście przez samego Roalda Dahla. Polecamy Ci wspomniany już powyżej tytuł, czyli książkę „Charlie i fabryka czekolady” – to cudowna lektura szkolna, którą od wielu lat zachwycają się wszystkie dzieci. Poznaj historię innego zdeterminowanego chłopca, któremu Willy Wonka umożliwił spełnienie najbardziej skrytego pragnienia. Przekonaj się na własne oczy, czy łatwo jest w życiu zrealizować ambitne plany w miejscach, w których wydawałoby się, że nie ma nawet dogodnych warunków, by oddawać się marzeniom! Jeśli lektura Roalda Dahla pochłonie Cię bez reszty, koniecznie sięgnij po inne wspaniałe książki tego autora – czekają na Ciebie między innymi „Matylda”, „BFG” oraz „Charlie i wielka szklana winda”.

Nigdy nie przestawaj marzyć!

Dzięki opowieści „Charlie i fabryka czekolady” Roalda Dahla oraz książkowej adaptacji filmu „Wonka” autorstwa utalentowanej pisarki Sibéal Pounder, przekonasz się, że nigdy nie powinno się przestawać marzyć. Koniecznie sięgnij po niesamowite przygody Charliego i Willy`ego, a one z pewnością oczarują Cię ogromną wolą walki bohaterów opowieści napisanych przez znakomitych autorów!

Zapraszamy już 14 grudnia 2023 r. Wybierz się do kina na film o nietuzinkowym magnacie czekolady, a następnie wstąp do księgarni po prequel kultowej historii „Charlie i fabryka czekolady". Czerp radość płynącą ze spełniania najskrytszych pragnień, nawet tych najmniejszych. Zrób pierwszy krok, aby osobiście tego doświadczyć! Życzymy miłej lektury i udanego seansu filmowego.

Premiera „Wonka”, czyli filmowe widowisko i literacka uczta dla miłośników czekolady!

Obowiązek informacyjny wynikający z RODO: Administrator danych; Cele, podstawy prawne, informacja dobrowolności lub obowiązku podania i czas przetwarzania; Odbiorcy danych; Prawa osoby, której dane dotyczą i sposoby ich realizacji; Przetwarzanie danych w sposób zautomatyzowany (w tym profilowanie).