Nowości Trefla - sprawdź najgorętsze premiery gier planszowych w roku 2022!

Jesteśmy ekstremalnie podekscytowani i mamy nadzieję, że Wy nawet jeszcze bardziej od nas! W dzisiejszym wpisie pragniemy zaprezentować fanom planszówek tegoroczne premiery gier, które niewątpliwie ucieszą wszystkich graczy długo wyczekujących na pojawienie się rynkowych nowości od Trefla. Poniżej zamieściliśmy kilka rekomendacji - znajdziecie tam opisy produktowych nowości. Życzymy Wam przyjemnej lektury i już nie możemy się doczekać, kiedy zasiądziecie do najważniejszych, emocjonujących rozgrywek roku 2022! Nie zabieramy zatem więcej czasu, nie trzymamy Was dłużej w niepewności i przechodzimy do sedna sprawy - oto najgorętsze premiery planszówkowe Trefla, które w ostatnim czasie zagościły na polskim rynku!

Świecące jaja? Gramy w Magajaja!

Magajaja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pierwsza supernowość 2022 roku, którą chcemy Wam polecić, to gra dla wielbicieli planszówek w wieku powyżej 6 lat. W pudełku odnajdziecie... no właśnie, musicie się obchodzić z planszówką jak z jajkiem! Ostrożnie, bo w środku ukryliśmy faktycznie cztery jajka i to w dodatku nie byle jakie - to świecące Magajaja poszukujące drogi do krain, z których pochodzą. Pomożecie im dotrzeć na miejsce? Kto otoczy je troską i wskaże prawidłową drogę do domu? Oooo świetnie, na listę zgłosili się już pierwsi, troskliwi opiekunowie. Przystąpmy zatem do rozgrywki!

Rozłóżcie planszę i przygotujcie żetony czterech krain, do których będą zmierzać Magajaja. Przygotujcie się do podróży! Czeka Was długa droga, po której będziecie się poruszać dzięki wylosowanym kartom ruchu - Magajaja będą zmierzać do celu na przemian skalną drogą, innym razem trzeba będzie pokonać rwącą rzekę lub głęboki wąwóz, a czasami wręcz pofrunąć balonem wśród magicznych chmur. Zadaniem graczy jest doprowadzenie jaj na pola z żetonem krainy. Jajko, które znajdzie się na oznaczonym polu, kończy swoją podróż i zaświeci określoną barwą. Teraz musicie sprawdzić czy kolor świecącego jajka zgadza się z kolorami wskazanymi na wylosowanej karcie zadań. Jeśli jest zgodny, macie prawo odwrócić kartę i w ten sposób staniecie się posiadaczem pierwszej nagrody - Legendarnego Jajka. Uczestnik, który zgromadzi pięć legendarnych kart ze złotym jajem zostaje zwycięzcą rozgrywki!

Uwaga! A teraz czas na hit... a w zasadzie dwa hity! Nowość od Trefla występuje bowiem w dwóch różnych odsłonach - sami zadecydujcie czy wolicie, aby jaja podróżowały po prehistorycznym świecie dinozaurów - Magajaja Dinosaurs lub przemierzały baśniowy świat jednorożców - Magajaja Unicorns. Wybór należy do Was. Niezależnie o wersji czeka na Was mnóstwo wspaniałej zabawy!

Chyba ktoś tu chce pogruchotać nasze kości!

Władca Kości

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

No i co sądzicie? Pierwsza nowość od Trefla zapowiada się ciekawie, nieprawdaż? Teraz chwilka przerwy i przechodzimy do kolejnej mega premiery tego roku! Weźcie głęboki oddech i rozprostujcie nieco kości, bowiem tym razem czeka Was ekscytująca wyprawa do... wnętrza Samotnej Góry. Dobrze się domyślacie - to nie będzie przyjemna eskapada po nasłonecznionym zboczu góry, lecz prawdziwa przygoda z dreszczykiem. Gotowi? Zapalcie pochodnie i schodzimy do podziemnych korytarzy... w lochach skrywających wiele tajemnic czeka na Was następna wspaniała premiera 2022 roku. To Władca Kości - ekscytująca gra przygodowa osadzona w świecie fantasy! 

Władca Kości - komponenty

W tej grze wcielicie się w wybraną postać przemierzająca podziemia Samotnej Góry - do wyboru macie wielu atrakcyjnych bohaterów o specyficznych atrybutach. W podziemiach napotkacie przeciwności losu i będziecie zmuszeni do walki z napotkanymi szkieletami, czyli ponurymi sługami Władcy Kości. Poruszacie się za pomocą rzutów kośćmi i zdobywacie cenne ekwipunki, dzięki którym możecie rozwijać potencjał Waszej postaci, a zdobyte trofea przekuwajcie w magiczne uzbrojenie dla swojego bohatera. Waszym zadaniem jest przemierzanie zawiłych korytarzy, a w trakcie przemieszczania się możecie korzystać z dobrodziejstwa magicznych luster i tajemniczych portali ukrytych w podziemiach góry. Bądźcie uważni i omijajcie czyhające pułapki. No i nie dajcie się również wyprzedzić swoim rywalom - pozostali bohaterowie również są głodni sukcesów. Pamiętajcie, że złoto ma moc przyciągania śmiałków i... kłopotów! Zmierzajcie do realizacji głównego celu - pokonajcie mrocznego Władcę Kości! Eksplorujcie skąpane w ciemnościach korytarze i toczcie zwycięskie boje z nieumarłymi sługami. Pamiętajcie, aby zabierać ze sobą cenne artefakty, z których skorzystacie w trakcie wyprawy. W ostatecznej bitwie przyjdzie Waszemu bohaterowi zmierzyć się z potężnym Władcą Kości - zagarnijcie skarby i połóżcie kres jego panowaniu! Gracz, który zakończy rozgrywkę z największą liczbą drogocennych zdobyczy należących do pokonanego hegemona, przejdzie do historii z tytułem prawdziwego bohatera. Złotymi zgłoskami zapiszecie się w księdze legend, a okoliczni bardowie będą śpiewać pochwalne pieśni ku Waszej chwale. Jest pewnym, że jeśli zwyciężycie, sława i złoto będą Wasze. Wygrajcie wojnę - połamcie kości sługom mroku i zdetronizujcie władcę ciemności! Spieszcie się, skarby zaczynają kusić kolejnych chętnych!

Władca Kości - lifestyle

Lubicie rysować? A może coś upiększycie?

Redraw

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

No jak tam się podobało w mrocznych podziemiach? Mamy nadzieję, że udało Wam się bezpiecznie opuścić nieprzyjazne lochy. Jeśli jesteście cali i zdrowi, to oznacza, że mamy potencjalnych uczestników do otwarcia kolejnej tegorocznej premiery planszówkowej od Trefla. Przestańcie już oglądać się za siebie, przecież już nikt Was nie śledzi! Wdech, wydech, już spokojnie! Graczom, którzy nie przepadają za towarzystwem potworów i przerażających szkieletów, polecamy zorganizowanie jesiennego wieczoru w gronie przyjaciół i bliskich znajomych. W kalendarzu już wrzesień, a zatem długie jesienne wieczory przed nami, a to z kolei okazja do zorganizowania spotkania towarzyskiego. Aby uświetnić wspólnie spędzony czas, wykorzystamy w wieczornym programie planszówkową nowość od Trefla - hasłem przewodnim domówki będzie Redraw!

Zapewniamy, że możecie liczyć na dobrą zabawę, bo zgodnie z zapowiedzią Redraw to unikalna gra towarzyska dla graczy w wieku powyżej 10 lat. Co ważne, nie musicie być wcale wybitnymi artystami czy absolwentami szkół plastycznych, aby mieć z rysowania super frajdę! Wybierz hasło i zacznij rysować! Ale uwaga, nie rysujecie na pustej planszy – Trefl uszykował specjalne karty z czerwonymi elementami, do których musicie dorysować to co chcecie przekazać rywalom. Zadaniem rywali w trakcie rozgrywki jest odgadywanie, które hasło jest aktualnie rysowane. Jeśli wiesz, co malują pozostali gracze, niezwłocznie zakryj ręką stosowną kartę z hasłem i wypowiedz je na głos. Jeśli odpowiesz prawidłowo, zdobędziesz jeden punkt, a jeśli na Twoim koncie zostanie zaliczonych pięć odgadniętych haseł, zwyciężysz! To jak, gotowi do gry? Weźcie marker w dłoń i wyrysujcie sobie puchar zwycięzcy:)

 

Myśl nieszablonowo i wpraw rywali w osłupienie

Vabang

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnajdujecie w sobie nutkę hazardzisty? Zdarzyło się Wam kiedykolwiek postawić wszystko na jedną kartę? Nie? No to świetnie się składa, że miejsce miała akurat premiera gry o nazwie Vabang. Dzięki nowości od Trefla będziecie mogli zagrać z rywalami o wysoką stawkę! Jesteśmy pewni, że należycie do grona osób ciekawych świata, ale czy Waszą mocną stroną jest błyskawiczne kojarzenie faktów albo logiczne a jednocześnie niestandardowe myślenie? Hm... Jeśli tak, to na pewno poradzicie sobie doskonale w trakcie rozgrywki w Vabang! Jesteście gotowi i skupieni?

Za chwilę pierwszy gracz odczyta z wylosowanej karty dwa hasła, a zadaniem wszystkich uczestników będzie jak najszybciej połączyć w myślach fakty i przygotować pytanie, które będzie spójnie dotyczyło obu odczytanych haseł. Macie ułożone w głowie pytanie? Jest już na końcu języka? To bez zbędnej zwłoki ujawnijcie wszystkim błyskotliwą myśl i uderzcie w elektroniczny przycisk - uruchomicie na krótki czas światełko oraz melodię sygnalizującą rywalom, że jesteście gotowi zdobyć punkt! Kiedy przycisk będzie świecił i odtwarzał muzykę, pozostali gracze mogą udzielić własnej odpowiedzi na zadane pytanie i również wcisnąć przycisk, co będzie równoznaczne z przejęciem punktu od przeciwnika. Ale uwaga, odpowiedzi udzielone przez kolejnych graczy nie mogą się powtórzyć! Każdy uczestnik rozgrywki ma zaledwie kilka sekund, aby szybko udzielić trafnej odpowiedzi! Przygotujcie się na błyskawiczne tempo prowadzenia gry i zachowajcie jasność umysłu. Każda runda rozgrywki kończy się wraz z ostatnią nutką melodii wygrywanej przez przycisk, a więc jeśli zabraknie kolejnych poprawnych haseł albo przeciwnik się pomyli, to ostatni gracz, który udzielił prawidłowych odpowiedzi wygrywa kartę, czyli jeden punkt. W rozgrywce zwycięży osoba, która zgromadzi 10 kart.

Zaufajcie nam, że Wasze zwoje nerwowe w mózgu będą się rozgrzewać do czerwoności niczym przewody elektryczne pracujące pod dużym obciążeniem, ale to bardzo dobrze! W końcu Vabang to kreatywna gra towarzyska rozwijająca zarówno refleks, jak i logiczne myślenie. Vabang będzie Was utrzymywać w stałym, pozytywnym napięciu! Udowodnijcie, że jesteście szybcy w działaniu jak jastrząb. Pokażcie, że myślicie niestandardowo niczym dzikie koty w trakcie polowania. Przyczajcie się za plecami rywali i... postawcie wszystko na jedną kartę. Nadchodzi czas gradobicia trudnych pytań i spektakularnej lawiny odpowiedzi! Grajcie w Vabang!

Prestiżową dzielnicę buduje się latami albo... sprytem!

Uptown

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UpTown to kolejne nowe otwarcie w kategorii kreatywnych gier od Trefla, które zasługuje na uwagę fanów planszówek. Wygląda na to, że tym razem jest to już ostatnia gratka w dzisiejszym wpisie na blogu, ale za to nawet bardziej cenna niż zasoby złotego kruszcu w skarbcu Władcy Kości. Dlaczego? Otóż w UpTown wcielicie się w rolę deweloperów i będziecie zajmować się kosztownymi, a zarazem bardzo dochodowymi projektami na rynku nieruchomości. Jak Wam się wydaje, sprawdzicie się na stanowisku specjalisty, od którego wymaga się profesjonalnej wiedzy o rynku nieruchomości? Czy dzięki Wam miasto może liczyć na dynamiczny rozwój? Jesteśmy ciekawi jak się czujecie z myślą, że czeka Was ogrom nowych wyzwań zawodowych i biznesowych?! Przekonajmy się i zacznijmy emocjonującą rozgrywkę.

Jako reprezentanci deweloperów działających w mieście będziecie uczestnikami zaciętej rywalizacji. Można rzec, że istnej batalii na nieruchomości. W końcu to na Waszych barkach spoczywa ciężar odpowiedzialności za stworzenie najbardziej atrakcyjnej i prestiżowej dzielnicy. Wznoście zatem spektakularne budynki - biurowce, sklepy, domy mieszkalne, centra usługowe oraz parki. Pamiętajcie, że nie musicie wszystkich budowli wznosić własnymi rękami od podstaw - obserwujcie bacznie swoich konkurentów i gdy tylko nadarzy się okazja, podkupcie ich gotowe projekty i zagrywajcie karty na budynki rywali. Musicie być sprytni i przebiegli! Zostańcie rekinami biznesu, ale jak to na specjalistów przystało kontrolujcie również sprawy budżetowe, aby efektywne gospodarowanie posiadanymi nieruchomościami przynosiło Wam krociowe zyski. Sięgnijcie po UpTown i przekonajcie się jak w szybkim tempie zaczniecie myśleć bardziej strategicznie i biznesowo. Zrealizujcie swoje ambitne plany rozwoju dzielnicy i podliczcie na koniec punkty prestiżu - kto zgromadzi ich najwięcej wśród wszystkich graczy, zwycięży i zostanie najbardziej cenionym specjalistą w branży. Specjalistą, który otrzyma w nagrodę gwarantowany kontrakt na zaprojektowanie całego przedmieścia! Życzymy Wam emocjonujących rozgrywek i osiągania imponujących wyników w najgorętszych odsłonach planszówek od Trefla w 2022 roku!

Nowości Trefla - sprawdź najgorętsze premiery gier planszowych w roku 2022!

Obowiązek informacyjny wynikający z RODO: Administrator danych; Cele, podstawy prawne, informacja dobrowolności lub obowiązku podania i czas przetwarzania; Odbiorcy danych; Prawa osoby, której dane dotyczą i sposoby ich realizacji; Przetwarzanie danych w sposób zautomatyzowany (w tym profilowanie).