Jak grać w Boom Boom, aby się świetnie bawić?

Jeżeli cierpliwość nie jest Waszą mocną stroną, to ta gra z pewnością podbije Wasze serca! Ten artykuł dotyczy jednego z planszowych hitów Trefl- Boom Boom! To gra planszowa, w której nie czekasz na swoją kolej, a wszyscy gracze grają jednocześnie. Boom Boom to dynamiczna gra, dla której wskazówki, zasady i porady przedstawiamy poniżej.

Chłopiec grajacy w Boob boom

Przygotowanie Gry

To gra planszowa, więc należy rozłożyć planszę. Zobaczycie, że jest pusta w środku. Czegoś tu brakuje... Tak! Dzwonek! Umieśćcie go na środku, aby zacząć rozgrywkę. Jeszcze trzeba zrobić coś z kartami, w końcu w zestawie jest ich sporo. Rozdajcie je dla graczy, dzieląc na zakryte stosy, w których 4 karty to optymalna liczba. Jeżeli graczy jest dwóch, przygotujcie dla nich sześć stosów, dla trzech uczestników cztery stosiki i odpowiednio dla czterech osób trzy stosiki. Ostatnie 4 karty połóżcie na planszy odkryte tak, aby wszyscy gracze mieli do nich dostęp. Gra planszowa - Boom Boom jest gotowa, teraz czas poznać zasady.

boom boom gra trefl

 

Trefl Boom Boom - o co w tym chodzi?

Gdy tylko najmłodszy zawodnik zadzwoni dzwonkiem, rozpocznie się szalona gra planszowa. Wtedy wszyscy na raz bierzecie dowolny ze swoich stosików i wymieniacie z niego kartę na dowolną z planszy. Zróbcie to szybko, bo nie wiecie, czy ktoś inny też na nią nie poluje! Pamiętajcie, że w ręce możecie trzymać naraz tylko jeden ze swoich stosów. Po skompletowaniu całego stosiku uderzasz w dzwonek raz, przy każdym kolejnym ułożeniu zadzwoń dzwonkiem o jeden raz więcej. Kto pierwszy skończy, dzwoni i woła "Boom Boom"! I to już koniec rundy. Czas na następną!

Dzieci grające w Boom boom

Kiedy przestać?

Gra Trefl - Boom Boom może mieć kilka wariantów. Najlepiej będzie, gdy sami wybierzecie, w jakim momencie zakończyć granie. Czy do zdobycia określonej liczby punktów? Albo gdy ustalony limit rund się zakończy? To szybka gra więc 10 rund nie powinno zająć dużo czasu, a im więcej, tym więcej emocji w trakcie rozgrywki! Pamiętajcie, że w przypadku remisu, zawsze możecie zrobić dogrywkę - czyli jedną dodatkową kolejkę. Dla zwycięzcy należy się nagroda. Chyba się ze mną zgodzicie? Dlatego właśnie w zestawie znajdują się karty nagród. Złoty medal za pierwsze miejsce to brzmi dumnie! Ale spokojnie czwarte miejsce też trzeba uhonorować, w końcu każdy zawodnik się bardzo starał!

Puchary

 

Jak wygrać?

Wiemy, że niektórzy lubią oszukiwać, ale my nie popieramy takiej drogi do zwycięstwa. Trefl Boom Boom to gra, w której nie ma czasu na oszukiwanie! Dlatego przedstawiamy Wam metody, które pomogą w wygraniu Boom Boom-owej rywalizacji! Po pierwsze nie zastanawiaj się zbyt długo, gdyż czas w tej grze to nie pieniądz, ale sposób na wygraną. Jeżeli nie podejmiesz szybkiej decyzji, to przeciwnik zabierze Ci potrzebną kartę.

Zamyślona dziewczyna

Po drugie patrz rywalom w oczy. To ich zdekoncentruje i rozproszy. Mocne spojrzenie i przeciwnik nie będzie wiedział co zrobić.

Patrzenie w oczy

Po trzecie dzwoń! Uderzaj mocno w dzwonek gdy tylko zbierzesz zestaw potrzebnych kart - to rozproszy każdego, kto się takiego obrotu sprawy nie spodziewa! Czwartą zasadą jest - nigdy przenigdy nie pokazuj pozostałym graczom swoich kart. Chroń karty, bo inni dowiedzą się, które z nich zbierasz. Gdy będziesz się stosował do powyższych rad, to zwycięstwo masz w kieszeni!

Pies Boom Boom Trefl

Nie poddawaj się!

Nie zrażajcie się przy pierwszych trudnościach, gdyż początki bywają trudne. Pamiętajcie, że Trefl Boom Boom to gra, która ma być rozrywką dla całej rodziny, ale jednocześnie pomaga w ćwiczeniu spostrzegawczości. Praktyka czyni mistrza, a my z tym stwierdzeniem zgadzamy się w 100%! Dlatego zachęcamy do wspólnej gry! Dodatkowo różne serie sprawią, że każdy znajdzie coś dla siebie np. fani Psiego Patrolu, czy Krainy Lodu lub miłośnicy psów i kotów.

Przekazaliśmy Wam naszą Boom Boom-ową mądrość. Jesteście już Mistrzami! Więc nie pozostaje nam nic innego jak tylko, życzyć Wam powodzenia i wielu godzin radości podczas rodzinnych rozgrywek!

 

Jak grać w Boom Boom, aby się świetnie bawić?