Tych gier nie może zabraknąć na imprezie sylwestrowej

Już niebawem Święta, a zaraz po nich... przygotowania do wystrzałowej imprezy! Tak, tak, sylwestrowa zabawa zbliża się równie szybkimi krokami co Święty Mikołaj z worem prezentów. Jeśli szukacie ciekawych rozwiązań na ten szczególny wieczór, to spieszymy z listą sprawdzonych pomysłów. Przygotowaliśmy kilka propozycji spędzenia czasu w rodzinnym gronie oraz gotowy scenariusz na radosny wieczór z przyjaciółmi i znajomymi. Gotowi? Zaczynajmy, oto nasze gry na imprezę sylwestrową.

planszówki na imprezę sylwestrową

Sylwestrowy wieczór z rodzinką

Jeśli planujecie spędzić ostatni wieczór roku w rodzinnym gronie, to polecamy Wam atrakcyjne zabawy na sylwestra w formie gier! Niezależnie, na którą z propozycji się zdecydujecie, nie będziecie żałować - nasze gry towarzyskie to zapowiedź rywalizacji, dużej dawki emocji, ale również kreatywnego spędzenia czasu na wspólnej zabawie... głośnej zabawie! No cóż, w końcu to Sylwester... jak szaleć, to szaleć!

Dwudziestosekundowe wyzwania!

Graczom, którzy lubią rywalizację i dużą dawkę emocji niewątpliwie spodoba się rozgrywka w 20 sekund challenge. To gra, w której za pomocą czasomierza odliczacie 20 sekund i wykonujecie wylosowane zadania! Musicie skoncentrować się na błyskawicznym wykonywaniu praktycznych poleceń. Podzielcie się na drużyny i wybierzcie sędziego, który będzie czuwał nad przebiegiem zawodów. Zmierzycie się z aż 400 różnorodnymi wyzwaniami. Nie zwlekajcie i przejdźcie do czynów, zanim zegar wybije północ!

gra 20 sekund challenge

A o północy wszyscy głośno dajcie głos!

Alternatywnie lub uzupełniająco polecamy Wam grę towarzyską Daj Głos, która przypadnie do gustu zarówno młodszym jak i starszym graczom. Ciekawe czy potraficie naśladować dźwięk wiertarki w czasie remontu w sylwestrowy poranek? Pewnie znacie doskonale dźwięki, które wytwarzają pracujące elektronarzędzia, ale czy potraficie je naśladować? No może z wiertarką to sobie poradzicie, ale jak będzie w przypadku spadającego na ziemię piórka? Hm, nie będzie wcale tak łatwo! Celem gry jest jak najszybsze rozpoznanie dźwięków naśladowanych przez rywali. Polegacie na swoim refleksie i dobrym słuchu? Zatem nasłuchujcie, odgadujcie i wgrywajcie. A o północy wszyscy wspólnie dajcie głos i radośnie powitajcie Nowy Rok!

Sylwestrowa noc z przyjaciółmi

Przygotowaliśmy również scenariusz sylwestrowej zabawy w gronie znajomych. Jesteście gotowi na lepsze poznanie siebie i innych? Jeśli tak, to reeewelacyjnie się składa! Na serio! Będzie też okazja sprawdzić jak wielkie jest Wasze ego w ostatnim dniu mijającego roku.

Zapowiada się rewelacyjnie!

Pierwszą propozycją jest gra o nazwie Rewelacje - emocjonująca planszówka przeznaczona dla dorosłych. Uczestnicząc w rozgrywce będziecie zmuszeni wnikać w ludzkie relacje i nawiązywać kooperację z innymi graczami. Gra polega na uzewnętrznianiu emocji i uczuć w konkretnych sytuacjach, czasami także tych, które można uznać za kontrowersyjne. Następnie podejmiecie próbę odgadnięcia, w jaki sposób w tych sytuacjach poczuliby się pozostali gracze. W ostatni dzień roku zmierzcie się z niekomfortowymi pytaniami!

Na serio będzie fajnie!

Druga propozycja na wieczór sylwestrowy ze znajomymi, to gra Serio. Dzięki niej lepiej się poznacie albo będziecie mieli okazję przekonać się, kto Was dobrze zna. Teoretycznie zadanie wydaje się proste – należy odgadnąć kolejność, w jakiej gracz, bazując na własnych preferencjach i przekonaniach, ułożył pięć różnorodnych zagadnień. Proste, nieprawdaż? Niemniej jednak wierzymy, że Serio i tak Was zaskoczy! Za każdym razem oceniając priorytety i preferencje rywali będziecie kierować się wiedzą lub intuicją. W związku z tym wybory nie będą wcale takie łatwe i oczywiste, a czasami obstawiając poprawną kolejność poczujecie się niczym hazardziści stawiający wszystko na jedną kartę. Przekonajcie się jeszcze w starym roku jak dobrze się wzajemnie znacie - to będzie na serio wyzwanie!

Gotowi na lepsze poznanie siebie i innych?

Ostatnia nasz propozycja to Ego - gra, w której głównym zadaniem graczy jest odpowiadanie na nietuzinkowe pytania dotyczące Waszych znajomych i przyjaciół. Szczególnym wyzwaniem jest sprawdzenie jak dobrze znamy się wzajemnie z towarzyszami zabawy. Zwycięzcą rozgrywki zostaje osoba, która wykaże się najlepszym stanem wiedzy na temat pozostałych uczestników gry. Ego daje graczom szansę, aby lepiej poznać siebie i towarzyszy rozgrywki - tutaj ważny jest aspekt poznawczy i emocjonalny. Przekonacie się, że wieczorne spotkanie z przyjaciółmi, spędzone na wciągającej rywalizacji, to ekscytujące doświadczenie. Ego stwarza wiele możliwości odkrywania tajemnic, o których nie mieliście dotąd pojęcia albo na których nie koncentrowaliście dotąd uwagi. Gra może wydawać się banalnie łatwa, ale nie dajcie się zwieść - towarzyski charakter rozgrywki może sprawić, że realizacja zadania może być nieco trudniejsza niż pierwotnie zakładacie. Za każdym razem, gdy wylosujecie kartę, staniecie przed koniecznością dokonania wyboru czy pozostać szczerym, czy raczej wybrać inną odpowiedź i wyprzeć się prawdy. Gwarantujemy, że emocji w czasie sylwestrowej rozgrywki w Ego nie zabraknie. Życzymy Wam udanej zabawy sylwestrowej!

gra Ego

Tych gier nie może zabraknąć na imprezie sylwestrowej

Obowiązek informacyjny wynikający z RODO: Administrator danych; Cele, podstawy prawne, informacja dobrowolności lub obowiązku podania i czas przetwarzania; Odbiorcy danych; Prawa osoby, której dane dotyczą i sposoby ich realizacji; Przetwarzanie danych w sposób zautomatyzowany (w tym profilowanie).