5 najlepszych gier na jesienne wieczory

Lubicie spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi? Tak? To świetnie! Przygotowaliśmy dla Was zestawienie ciekawych propozycji – oto najlepsze gry na jesienne wieczory, które umilą Wam wspólnie spędzony czas.

 

No. 1 - 5 sekund Dzieci kontra dorośli

Zacznijmy od propozycji, która będzie świetną formą spędzania czasu dla całej rodziny. Jeśli lubicie gry planszowe z serii 5 sekund, to przed Wami nowa odsłona tego kultowego już produktu - 5 sekund Dzieci kontra dorośli. Tym razem czeka Was rozgrywka, w której rywalizować będą rodzice i dzieci.

5 sekund dzieci kontra dorośli

Gra skierowana jest do osób w wieku od 8 lat, a do rozgrywki niezbędnych będzie co najmniej 3 graczy. Utwórzcie konkurujące drużyny, których celem będzie zdobycie jak największej liczby punktów. Wybierzcie, kto w zespole będzie odpowiadał na pytania z danej tematyki. Pewnie jesteście w stanie wymienić nazwy trzech walut, ale czy bez przeszkód wymienicie trzy popularne kreskówki? Przystąpcie do rozgrywki! Za każdym razem, gdy rodzic prawidłowo odpowie na pytanie ze świata dziecka, drużyna zyskuje podwójną liczbę punktów. To samo dzieje się, gdy dzieci odpowiedzą na pytanie związane ze światem dorosłych. Zbierajcie punkty i sprawdźcie, kto jest lepszy w starciu pokoleń! Czeka na Was wiele ciekawych pytań i świetna zabawa w gronie najbliższych.

 

No. 2 - Beczka śmiechu

Kolejna propozycja, to Beczka śmiechu – gra dla całej rodziny, w której liczba graczy wynosi od 2 do 4 osób. To emocjonująca rozgrywka z elementem… szaleństwa. Przekonajcie się sami!

W czasie gry losujecie kartę, która instruuje, jakie zwariowane zadanie macie do wykonania. Jeśli dawno nie stroiliście dziwnych min i nie ćwiczyliście pajacyków, to będzie ku temu dobra okazja. Przygotujcie się na naśladowanie zwierząt i pojazdów, albo wykonywanie innych czynności np. przyniesienie czegoś czerwonego lub okrążenie stołu tyłem. To tylko przykłady zadań, które wyzwolą kreatywność, sprawdzą umiejętności aktorskie i zachęcą do ruchu. Pamiętajcie, że polecenia ze swoich kart wykonujecie równocześnie. Kto pierwszy wykona wszystkie swoje zadania - wygrywa! Udanego szaleństwa!

Dzieci grające w Beczkę Śmiechu

No. 3 - Ego

Jesienne wieczory to dobra okazja do spotkań z przyjaciółmi. Sięgnijcie po gry planszowe z serii Ego i uczyńcie z nich jeden z elementów wieczornego programu. Dziś proponujemy Wam Ego „czerwone”. To emocjonująca rozgrywka oparta na trafnym odpowiadaniu na zaskakujące pytania dotyczące znajomych i przyjaciół.

Celem gry jest zweryfikowanie, jak dobrze gracze znają pozostałych uczestników zabawy. W skrócie, losujemy kartę zawierającą nietuzinkowe pytanie, które następnie odczytujemy na głos. Po ujawnieniu treści pytania, w tajemnicy dokonujemy wyboru spośród dostępnych na karcie wariantów odpowiedzi. Zadaniem graczy jest trafne wskazanie naszego wyboru. Jeśli pozostałe osoby są przekonane co do trafności odpowiedzi, mogą zaryzykować i swoją decyzję poprzeć większą liczbą żetonów – im większa pewność, tym więcej żetonów można obstawić. Zwycięzcą zostaje osoba, która wykaże się najlepszą znajomością pozostałych graczy, a zatem najtrafniej obstawia wybory rywali.

Rozgrywka w Ego

No. 4 - Uwaga, spoiler!

Przygotowaliśmy też nie lada gratkę dla fanów filmu i seriali. Sięgnijcie po grę towarzyską Uwaga, spoiler! Celem gry jest umiejętne udzielanie wskazówek drużynie, tak aby odgadła ona tytuł produkcji filmowej. Tytuły zapisane są na kartach losowanych przez zawodników. Na każdej karcie znajdują się również zakazane zwroty i wyrażenia, których nie można używać w trakcie rozgrywki. Jeśli jednak graczowi zdarzy się wypowiedzieć spoiler, jego drużyna niestety… traci część punktów.

Gracze, którzy umiejętnie przybliżą swoim zespołom największą liczbę tytułów, zapewnią drużynie zwycięstwo. W grze ukryty jest jednak kruczek – aby odgadnąć tytuł nie dysponujecie całym jesiennym wieczorem. Macie jedynie 60 sekund! Do dzieła i bez spoilerów proszę!

Gra Uwaga spoiler

No. 5 - Niezły blef

Na koniec gratka dla sprytnych gawędziarzy. Zachęcamy Was do spędzenia czasu w licznym gronie przy rozgrywce w Niezły blef. Musicie wznieść się na wyżyny kreatywności i… wyprowadzić rywali w pole.

Rozgrywka w Niezły Blef

Zgodnie z zasadami jeden gracz zapisuje na kartce odpowiedź na pytanie, a drugi prezentuje ją pozostałym uczestnikom. Sęk w tym, że obie wersje – zapisana i prezentowana - wcale nie muszą być zgodne! Zadaniem pozostałych graczy jest zadecydowanie, czy przypadkiem nie mamy do czynienia z blefem. Może się zdarzyć, że uwierzycie w zmyśloną historię, ale macie też szansę na szybki rewanż. Potraficie wodzić innych za nos? Oceniajcie i głosujcie!

 

5 najlepszych gier na jesienne wieczory

Obowiązek informacyjny wynikający z RODO: Administrator danych; Cele, podstawy prawne, informacja dobrowolności lub obowiązku podania i czas przetwarzania; Odbiorcy danych; Prawa osoby, której dane dotyczą i sposoby ich realizacji; Przetwarzanie danych w sposób zautomatyzowany (w tym profilowanie).