Puzzle wielkości dobra płynącego z WOŚP ułożone pod PGE Narodowym!

Wyjątkowe puzzle, unikatowe licytacje, dziesiątki dzieci, a przy tym wspólna gra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Finały WOŚP to zawsze festiwale dobra i koloru, a w tym roku o jeszcze więcej barw w samym centrum orkiestrowych wydarzeń zadbali malarka Ola Kwiecińska (Olamaloú) oraz nasza firma Trefl. Na błoniach PGE Narodowego od rana do zachodu słońca były układane puzzle o wielkości 100m^2, przedstawiające obraz „Wdech…” namalowany przez Olamaloú specjalnie na 32. Finał Wielkiej Orkiestry, odbywający się pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”.

Dzieło Oli Kwiecińskiej przełożyliśmy także na dziewięć drewnianych puzzli o wymiarach 50x50 cm każdy, których licytacje trwają do piątku (2 lutego 2024 r.) do godz. 16:00 online, a które w niedzielę w studiu WOŚP i podczas łączeń telewizyjnych prezentowane były przez Jurka Owsiaka.

Obraz

W 2024 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra dla oddziałów pulmonologicznych dla małych i dużych. Inspirując się hasłem 32. Finału, artystka Olamaloú namalowała swoją interpretację życiodajnego oddechu. Płótno, którego obecna cena na licytacji online przekracza już 25 tys. zł, pełne jest kolorów, a także personifikowanych zwierząt, które są elementem rozpoznawczym malarki. „Wdech…” tworzony był przez wiele tygodni, ale jego akrylowo-olejowe wydanie to nie jedyna forma, w której obraz wspiera w tym roku Orkiestrę.

Dzieło Oli przełożyliśmy zarówno na dziewięć drewnianych puzzli o wymiarach 50x50 cm każdy, stanowiące osobne dzieła sztuki, jak i na wielkoformatową układankę o rozmiarze 100m^2, symbolizującą ogrom dobra, jaki generuje Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Giga puzzle w niedzielę były oblegane przez najmłodszych uczestników 32. Finału WOŚP na błoniach PGE Narodowego. Łączyły pomaganie z zabawą. 

 

"Bardzo dziękujemy Oli Kwiecińskiej za zaproszenie nas do wspólnej gry na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gdy padła idea, by przełożyć obraz na puzzle, w myśl składania dobra, od razu przystąpiliśmy do działania. Puzzle, które w niedzielę układaliśmy pod PGE Narodowym są wyjątkowe także dla nas, bowiem rzadko zdarza się nam produkować metrowe, drewniane elementy, które mają stworzyć układankę wielkości 100 metrów kwadratowych. Ich rozmiar symbolizuje ogrom dobra i pomocy, które wspólnie – każdy z nas przez dołożenie swojej cząstki – generujemy co roku dzięki i dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy"

– mówi Jacek Behnke, prezes firmy Trefl.

 

Puzzle wniosły także wiele koloru do styczniowej scenerii świętowania na błoniach, ponieważ jednym z elementów rozpoznawczych Olamaloú są bardzo żywe barwy jej prac.

"Moje obrazy były już przenoszone m.in. na ubrania, ale po raz pierwszy pojawiły się w postaci puzzli, i to jak wyjątkowych puzzli. Bardzo się cieszę, że wspólnie z marką Trefl pączkujemy dobro dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a „Wdech…” jest licytowany zarówno w formie akrylu i oleju na płótnie, jak i wyjątkowych, drewnianych puzzli. Układanka o wielkości 100 metrów kwadratowych, która pojawiła się pod PGE Narodowym, idealnie wpisuje się w wyjątkowy festiwal dobroci i koloru w środku zimy, jakim co roku są finały WOŚP"

– mówi Olamaloú, autorka „Wdechu…”.

 

Co dokładnie przedstawia jej dzieło?

 

Oddech to wyjątkowy most łączący nasze ciało z otaczającym światem. Jest kluczem do harmonii, spokoju i równowagi, otwierając  nasze wnętrze na wpływy zewnętrzne. Legendy przekazują, że każdy nasz oddech nie tylko wymienia powietrze, lecz również splata nas z otoczeniem, tworząc niezwykłą więź. W mojej kompozycji głęboką więź między oddechem a wszechżyciem, harmonią i naszym potencjałem przemiany podkreślają zwierzęta – delfiny, feniksy, salamandry, słonie, małpy – wszystkie na swój sposób symbolizujące oddech, ale też równowagę, spokój, czy odrodzenie

– mówi Olamaloú. „Wdech…”, jak każdy z obrazów Oli, charakteryzuje się intensywną kolorystyką, personifikacją zwierząt, a także pokaźnymi gabarytami - 140x140 cm.

Puzzle na licytacji -

„Wdech…” może zawisnąć w zdecydowanie większej liczbie domów, ponieważ przygotowaliśmy też klasyczne puzzle 500 elementów, które powstały na bazie dobroczynnie podarowanej wersji cyfrowej obrazu Olamaloú.

 

Puzzle 500 el.

"Bardzo się cieszymy, że w ten sposób wyjątkową sztukę Oli łączymy także z kreatywną rozrywką, tworząc jednocześnie masową interakcję z malarstwem. Tak się składa, że dzień po Finale – 29 stycznia – na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Puzzli. Mam nadzieję, że w tym roku wiele osób uczci go, nie tylko dokładając kolejne elementy do puzzlowych obrazów, ale również charytatywnie"

- kończy Jacek Behnke.

Puzzle wielkości dobra płynącego z WOŚP ułożone pod PGE Narodowym!