Sylwestrowe planszówki - 4 gry planszowe idealne na Sylwestra

Czyżby było słychać w oddali pierwsze wybuchy fajerwerków i korków od szampana? Eee nie, a gdzieżby znowu. Jeszcze nie czas na pożegnanie starego i powitanie nowego roku, ale warto rozpocząć już pierwsze przygotowania do tego wydarzenia. Póki co jesteś świadkiem wystrzałów Treflowych pomysłów na fantastyczną imprezę w Sylwestra. Planujesz w tym roku organizować przyjęcie w swoim domu? Świetnie! Aby urozmaicić fabułę sylwestrowej domówki, warto wykorzystać sprawdzone propozycje rozgrywek w atrakcyjne planszówki. Chwyć niezwłocznie za czystą kartkę oraz długopis i pilnie notuj wskazówki, którymi chcemy się z Tobą podzielić w dzisiejszym wpisie na blogu. Postaramy się trafić w samą dziesiątkę, jeśli chodzi o ciekawe planszówki, które umilą sylwestrowe party. Wierzymy, że dzięki naszym rekomendacjom spędzisz Sylwestra w szampańskim nastroju i zapewnisz wszystkim gościom radosną atmosferę w trakcie noworocznego wieczoru. Przejdźmy zatem do sedna sprawy!

20 sekund challenge gra towarzyska od Trefl

Szalona zabawa sylwestrowa w domu - Istny dom wariatów

Istny dom wariatów - przód opakowania | Trefl

Scena rodem jak ze szpitala psychiatrycznego - sala wypełniona po brzegi pobudzonymi wariatami, którzy znajdują się pod stałą obserwacją oddziałowego ordynatora... Czujesz ten klimat? Jeśli tak, to zapraszamy do udziału w zwariowanej rozgrywce. Zadecyduj czy wolisz wcielić się w rolę Doktorka Bzika, czy może wejdziesz w rolę tych, którzy do reszty już zbzikowali! Uprzedzamy, że lekarz jest tylko jeden, a pozostali gracze... no cóż... muszą pogodzić się z faktem, że zwariowali! A skoro wszyscy uczestnicy oszaleli, to ktoś wcieli się w rolę dojrzałego banana albo utożsami się życiowo z pędzącym komarem, ktoś inny zaś będzie odgrywał rolę odrzutowego samolotu albo zatrzaśnie się w pralce. Proszę się nie dziwić, ostatnia noc roku rządzi się szalonymi regułami, więc szczególnie w Sylwestra warto zagrać w planszówkę zatytułowaną Istny dom wariatów!

Zapanować nad salą pełną zwariowanych ludzi może wyłącznie Doktor Bzik - tylko doświadczony specjalista zaprowadzi szpitalny rygor i zapanuje nad chaosem, ale oczywiście pod warunkiem, że uda mu się odgadnąć, z kim albo z czym utożsamiają się pozostali gracze. Cóż, niekomfortowa sytuacja dla Pana Bzika, bowiem musi samodzielnie stawić czoła wszystkim szaleńcom. Czy powiedzie się sylwestrowa misja wariatów, czy doktor Bzik przebije się przez pozory normalności i rozszyfruje zamiary szaleńców? Zadaniem wszystkich wariatów jest próba przekazania komunikatu zawartego na kartach symbolizujących alter ego, tak aby Doktorek za żadną cenę nie zorientował się w niecnych zamiarach wprowadzenia go w błąd. Noc Sylwestrowa będzie sprzyjała szaleńcom, ale mimo wszystko warto mieć się na baczności, bowiem czujne oko fachowca może w każdej chwili wychwycić podstępne działania uczestników zabawy i wówczas zwariowany plan spali się na panewce!

Ludzie grający w grę Istny dom wariatów

Świetna planszówka na sylwestrową domówkę - Niezły blef

Niezły Blef - gra planszowa od Trefl

 

Gra towarzyszka zatytułowana Niezły blef to prawdziwa gratka dla osób, które doskonale czują się w roli sprytnych gawędziarzy. Zaufaj nam, że spędzenie sylwestrowego wieczoru w licznym gronie i przy rozgrywce w Niezły blef z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem. Warto podkreślić, że biorąc udział w tej grze musisz wznieść się na wyżyny własnej kreatywności i... za wszelką cenę umiejętnie wyprowadzić rywali w pole. Jeśli czujesz, że jesteś osobą, która ma gadane, to nie powinieneś mieć większych problemów z tym, aby spisać się na medal i skutecznie omamić swoich gości!

Zgodnie z zasadami rozgrywki jeden z graczy zapisuje na kartce odpowiedź na pytanie, a zadaniem kolejnego uczestnika jest zaprezentować ją pozostałym graczom. Sęk w tym, że obie wersje – zapisana i prezentowana - wcale nie muszą być ze sobą tożsame! Zadaniem pozostałych uczestników zabawy jest dokonanie oceny czy przypadkiem nie mamy do czynienia z blefem. Może się zdarzyć tak, że historia zmyślona przez gracza całkowicie Cię oczaruje i uznasz ją za wiarygodną. Cóż, w ten sposób pozwolisz kanciarzowi zebrać cenny punkt w drodze do zwycięstwa. Lepiej zatem miej się na baczności i stosuj zasadę ograniczonego zaufania. W trakcie rozgrywki w Niezły blef staraj się być czujnym niczym wariograf i nie daj się nabrać innym uczestnikom gry. Za każdym razem, gdy przejrzysz niecny plan rywala i prawidłowo ocenisz sytuację, zyskasz punkt przybliżający Cię do wygranej! No, ale jeśli nie będziesz miał szczęścia w odczytywaniu intencji gawędziarzy, to zawsze masz szansę na szybki rewanż, tym razem w roli kanciarza. Myślisz, że potrafisz wodzić innych za nos? Sprawdź - oceniaj i głosuj, opowiadaj i... blefuj!

Niezły Blef- znajomi grający w planszówkę

W co warto zagrać pod przykrywką nocy sylwestrowej?

Pod przykrywką - gra od Trefl

 

Oprócz pysznego jedzenia na Sylwestra warto zatroszczyć się także o wybitne menu dla miłośników gier planszowych. Świetnie sprawdzi się w tym zakresie intrygująca gra towarzyska, do której możesz zaprosić swoich znamienitych gości. Jednym z naszych pomysłów na ciekawą rozgrywkę pod przykrywką nocy będzie gra zatytułowana... Pod przykrywką - zdecydowanie sprawdzi się ona wieczorową porą, bowiem w trakcie rywalizacji wcielisz się w postać tajnego agenta. Głównym zadaniem graczy będzie umiejętne wtopienie się w tłum i nawiązywanie ze sobą kontaktu. Miejscem spotkania uczestników zabawy będzie brazylijskie miasto znane z hucznej zabawy i karnawałowych spektakli tanecznych, czyli Rio de Janeiro.

Powszechnie wiadomo, że w okresie karnawału miasto to odwiedza ogromna rzesza turystów chłonących taneczne atrakcje i podziwiających wspaniałe stroje, rekwizyty, dekoracje oraz kolorowe maski tancerzy. Panuje ogromny ścisk, a to... niesamowita okazja, by agenci specjalni mogli działać pod przykrywką! Postaraj się niepostrzeżenie wmieszać w roztańczony tłum i nawiąż kontakt z agentami. Wystarczy mrugnięcie okiem i już - kontakt nawiązany, ale zachowaj ostrożność i wykaż się sprytem, bo Twoje ruchy śledzą czujne służby kontrwywiadu - ich zadaniem jest rozpracowanie agenturalnej komórki. Jeśli chcesz odnieść sukces w rozgrywce, to lisia przebiegłość musi być Twoją mocną stroną. Zwycięstwo odniosą najlepsi obserwatorzy i najbardziej dyskretni agenci. Czas najwyższy wmieszać się w tłum zgromadzony na sambodromie. Rozpocznij akcję specjalną pod przykrywką sylwestrowej nocy!

Granie w grę planszową Pod przykrywką

Gry i zabawy na Sylwestra - zorganizujcie ciekawy QUIZ!

Bujda na resorach - gra od Trefl

 

Dzisiejszą listę Treflowych pomysłów na udany wieczór pragniemy zwieńczyć, proponując zorganizowanie ciekawego QUIZU. W tym celu pragniemy zarekomendować rozgrywki w Bujdę na resorach! To świetny przykład gry towarzyskiej opartej na zasadach quizu, ale zawierającej również elementy charakterystyczne dla gry blefu. Oznacza to ni mniej ni więcej, że możesz zwyciężyć w rozgrywce nawet wówczas, gdy wskażesz nieprawidłową odpowiedź. W każdej rundzie rozgrywki pytania uczestnikom zadaje Pan Ciekawski - pobiera on kartę z dostępnej puli 336 niebanalnych pytań i odczytuje zagadkę na głos, mając na uwadze, że tylko ze strony jednego gracza może uzyskać prawidłową odpowiedź. Pozostali uczestnicy muszą inteligentnie blefować, aby ich małe kłamstewka działały w sposób przekonujący i uśpiły czujność Ciekawskiego!

Co podpowiada Ci intuicja - czy uda się zmylić rywala? Przekonaj się o tym w trakcie tegorocznej zabawy sylwestrowej - włącz Bujdę na resorach do wieczornego programu i zweryfikuj samodzielnie jak świetnie sprawdza się ona jako forma grupowej rozrywki! Gra wspomaga logiczne myślenie oraz rozwój poznawczy - w trakcie rozgrywek odkryjesz wiele ciekawostek z zakresu różnych dziedzin życia. Być może w trakcie ostatniej nocy tego roku bez problemów odgadniesz, komu można zawierzyć, a komu nie warto ufać. Przekonaj się na własnej skórze. Życzymy dużo frajdy i udanej zabawy oraz szczęśliwego Nowego Roku, a w nim niespotykanej obfitości atrakcyjnych planszówek od Trefla!

Sylwestrowe planszówki - 4 gry planszowe idealne na Sylwestra