Sprawdzone prezenty dla Puzzlomaniaka, czyli kilka wskazówek jak rozwijać hobby i skutecznie układać puzzle

Czy wiesz, że dziś, dokładnie 29 stycznia 2024 r., wszyscy miłośnicy układania puzzli mają szczególny powód do wspólnego świętowania? Właśnie dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Puzzli, który określany jest też mianem Międzynarodowego Dnia Łamigłówek albo Dniem Składanki i Łamigłówki!

Geneza tego święta wskazuje, że prawdopodobnie zapoczątkowali je w połowie lat 90-tych ubiegłego wieku amerykańcy producenci wszelkich rodzajów zabaw o charakterze umysłowym. Warto podkreślić, że choć tradycja obchodów tego dnia nie ma długiej historii, to jednak my w Treflu jesteśmy rozkochani w tym święcie na zabój! 

Na pewno wiesz jak oprawić obrazek w ramkę i powiesić na ścianie, ale...

Potrafisz metodycznie układać puzzle fragment po fragmencie i znasz praktyczne rozwiązania, które ułatwiają kompletowanie obrazków? Mamy nadzieję, że tak jest, ale jeśli nadal chcesz doskonalić się w zakresie realizowania puzzlowych projektów, to ten świąteczny wpis na blogu jest właśnie z myślą o Tobie!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Puzzli w dzisiejszym artykule polecimy Ci najbardziej ciekawe upominki, jakimi można obdarzyć miłośników puzzli. Potraktuj wpis niczym przewodnik po praktycznych prezentach, które będą wspierały Cię w procesie układania obrazków i umożliwią każdemu wielbicielowi układanek rozwijanie puzzlowego hobby!

prezent dla puzzlomaniaka 2

Układanie puzzli - kilka wskazówek, od czego zacząć!  

Jeśli jesteś już bardzo doświadczonym Puzzlomaniakiem, to prawdopodobnie kilka cennych wskazówek, o których będzie teraz mowa, masz już w małym palcu. Jeśli jednak dopiero zaczynasz swoją przygodę z układaniem puzzli, to koniecznie musimy podzielić się z Tobą informacjami na temat sprawdzonych akcesoriów, które ułatwią Ci "puzzlowe życie" i sprawią, że kompletowanie układanek będzie dla Ciebie jeszcze większą przyjemnością! 

Warto, abyś na pierwszym etapie swojej puzzlowej wędrówki zaopatrzył się przede wszystkim w matę do układania, sortery do puzzli oraz specjalny klej. Nie musimy chyba dodawać, że oprócz tego powinieneś również zadbać o wysokiej jakości puzzle od Trefla!

Mamy nadzieję, że puzzlowe upominki z naszej listy będą dla Ciebie dodatkową zachętą do rozwijania tego relaksującego i kreatywnego hobby. Zapoznaj się więc z naszymi rekomendacjami na blogu - przygotowaliśmy kilka cennych wskazówek, które sprawią, że kompletowanie obrazków z puzzli będzie łatwe i przyjemne. Poznaj Treflowy niezbędnik dla prawdziwego Puzzlomaniaka!

Puzzle od Trefl - zdjęcie lifestyle

Mata do puzzli to podstawa - zatroszcz się o bezpieczne miejsce do układania! 

Chcesz na co dzień czerpać prawdziwą frajdę z kompletowania puzzli? Zadbaj przede wszystkim o optymalne warunki do składania obrazków - ważna jest odpowiednia przestrzeń oraz bezpieczne miejsce do pracy. Nie musisz w tym względzie nadmiernie się wysilać. Specjaliści od układania puzzli zrobili to już wcześniej za Ciebie, więc wystarczy, że skorzystasz z gotowego rozwiązania w praktyce - zastosuj matę do układania puzzli. Twoją główną troską będzie zadbanie o przygotowanie wolnego miejsca na stole lub podłodze, które umożliwi swobodne rozłożenie profesjonalnej maty na określonej powierzchni. 

Zadajesz sobie pewnie pytanie o zalety takiego rozwiązania. Wyobraź sobie sytuację, że właśnie widzisz przed sobą otwarte pudełko puzzli z układanką liczącą co najmniej 1000 elementów. Być może dla mniej doświadczonych miłośników puzzli taka sytuacja to wystarczający powód do stresu, ale dzięki macie do puzzli Ty możesz zachować spokój. Gwarantujemy Ci, że z Twoją układanką nic złego się nie stanie.

Zanim rozsypiesz wszystkie elementy układanki, wygospodaruj odpowiednią przestrzeń, by wszystkie części układanki znalazły się w polu widzenia. Dzięki temu nie stracisz zbyt dużo czasu na szukanie pojedynczych elementów. Na przygotowanej powierzchni rozłóż matę do kompletowania puzzli dobierając jej rozmiar adekwatnie do wielkości układanych obrazków. Teraz możesz bez przeszkód zacząć działać - ostrożnie rozsyp elementy na macie i zacznij sortować poszczególne puzzle zgodnie z wcześniej obraną strategią.

Mata do układania puzzli

Sortowanie elementów, czyli jak zamienić wielobarwny nieład w kolorystyczny porządek!

Jeśli chcesz skutecznie ułatwić sobie układanie, posegreguj wszystkie puzzle, uwzględniając przede wszystkim ich kolorystykę. Wydaje się, że to raczej bułka z masłem uwzględniając fakt, że całkiem niedawno - przy okazji pożegnania z choinką - sortowałeś kolorystycznie wszystkie świąteczne ozdoby i bombki. Po opróżnieniu pudełka z wszystkimi puzzlami z zestawu możesz mieć poczucie nieładu, wręcz barwnego chaosu. Nie martw się, jest to jak najbardziej normalny stan rzeczy, podobne jak przy zabieraniu się za świąteczne czy wiosenne porządki. Mamy dla Ciebie fantastyczną radę — podziel puzzle na kilka grup kolorystycznych wykorzystując w tym celu specjalne pojemniki zwane sorterami puzzli.

W krótkim czasie przekonasz się, że użycie sorterów znacznie ułatwia segregację elementów i zwiększa skuteczność puzzlowych działań. Pamiętaj również, aby w przemyślany sposób gospodarować przestrzenią roboczą. Możesz to osiągnąć łącząc ze sobą kilka sorterów i zaoszczędzisz dzięki temu sporo miejsca.

Zwróć uwagę, że pojemniki na puzzle mają dodatkową zaletę, którą docenisz w momencie, gdy wystąpi potrzeba przeniesienia elementów lub bezpiecznego ich przechowywania. Weź pod uwagę, że w trakcie kompletowania układanki sytuacja zawsze może się dynamicznie zmieniać — a to rodzice zorganizują nieplanowane wietrzenie w domu, czego skutkiem będzie przejście halnego nad układanką. Innym razem odwiedzą Cię nieproszeni goście i niespodziewanie zabraknie wolnego miejsca przy stole zastawionym herbatką i dietetycznymi ciasteczkami. Ostatecznie może się zdarzyć tak, że Twój ukochany zwierzak pomyli małe puzzle z pyszną przekąską, zwłaszcza, gdy do kompletowania wybierzesz zestaw przedstawiający atrakcyjne łakocie. I co wtedy zrobisz? Jako Puzzlomaniak musisz być na takie okoliczności zawsze przygotowany. Nikt nie może popsuć Ci wyśmienitego nastroju w trakcie Międzynarodowego Dnia Puzzli! Wszystko zatem jasne, przystąp do łączenia puzzli.

prezent dla puzzlomaniaka 3

Użyj kleju, a zabawa zacznie się... kleić!

Kiedy już zadbasz o stosowną przestrzeń do kompletowania układanki i przygotujesz zestaw praktycznych sorterów, poczujesz, że Twoje nowe hobby zaczyna się do Ciebie kleić, znaczy się, że... zaczyna Ci się bardzo podobać. I właśnie o to chodzi! Zachowaj ten stan na dłużej i zaopatrz się w specjalny klej do puzzli, bo wiadomo, że klej łączy poszczególne elementy w spójną całość.

Użycie kleju nie tylko pomoże przyspieszyć proces kompletowania układanki, ale zadziała także niczym środek konserwujący - zabezpieczy powierzchnię obrazków przed zabrudzeniami. Klej w tubce został wyposażony w specjalną gąbeczkę, dzięki której aplikacja środka jest łatwa i przebiega bardzo sprawnie. Po zabezpieczeniu skompletowanego obrazka z łatwością możesz go przenosić, postawić lub oprawić w ramy i powiesić w formie ozdoby na ścianie. Ochronna powłoka trwale zabezpieczy Twoje ulubione puzzle przed zanieczyszczeniami — wystarczy, że rozprowadzisz środek równomiernie po całej powierzchni układanki i zostawisz ją na chwilę do pełnego wyschnięcia. I już, gotowe!

Teraz już na pewno dysponujesz wszystkimi użytecznymi akcesoriami, by w pełni czerpać frajdę z układania puzzli. Wierzymy, że dzięki temu Twoje zainteresowanie puzzlami rozkwitnie niczym kwieciste łąki latem. Wydaje się, że do pełni szczęścia potrzebujesz jeszcze tylko jednej rzeczy, a mianowicie niesamowicie pięknych układanek!

prezent dla puzzlomaniaka 4

Które układanki warto ułożyć, by rozwinąć puzzlowe hobby? 

Poszukując ciekawych estetycznie, a zarazem ambitnych projektów puzzlowych, które pozwolą Ci sukcesywnie rozwijać mistrzowskie umiejętności, pragniemy polecić Ci naszą absolutną nowość - układankę artystyczną 500 elementów zatytułowaną „Wdech...” by Olamaloú. Puzzle te powstały na bazie charytatywnej współpracy pomiędzy autorką tego dzieła Olą Kwiecińską oraz firmą Trefl. Ceniona malarka dobroczynnie podarowała cyfrową wersję obrazu, którego pierwowzór namalowany na płótnie przekazała na licytację na rzecz wsparcia oddziałów pulmonologicznych w polskich szpitalach. Teraz dzięki tej współpracy i Ty możesz skompletować obraz będący symbolicznym zapisem ludzkich relacji, barwnych emocji oraz przeżyć.

Alternatywnie możesz zdecydować się na układanki 1000 elementów z serii Art Collection. Wybierz na przykład zestaw Nocne marki autorstwa Edwarda Hoppera lub znany obraz Stworzenie Adama przedstawiający renesansowy fresk Michała Anioła. Zdecydowanie warto, abyś zapoznał się z wyjątkową kategorią puzzli Trefl, które przedstawiają największe dzieła malarstwa w skali całego świata. 

A kiedy nasycisz się już sztuką wyższą i zatęsknisz za bardziej przyziemnymi projektami z puzzli, skieruj swoją uwagę w kierunku układanek z serii Hidden Shapes. Zdecyduj się na żartobliwą układankę z pieskami w roli głównej - Wieczór gier składa się z 1086 elementów, wśród których będziesz miał wyjątkową okazję, by odnaleźć kilka unikatowych części. Czy znajdziesz wszystkie tajemnicze puzzle? Trzymamy kciuki!

Układanie puzzli przez parę

Fragment po fragmencie aż oczy ujrzą puzzlowego GIGANTA

Układanki liczące 500, 1000 czy 1500 elementów rzecz jasna wcale nie muszą być szczytem Twoich możliwości i ambicji. Jeśli czujesz w sobie puzzlową moc, to w naszej ofercie odnajdziesz niezwykłe... gigantyczne perełki. Zerknij tylko na Puzzle Prime Marvel Across The Comic Universe - to wyzwanie liczy aż 9000 elementów i składa się z 6 niezależnych układanek po 1500 części każda. Dzięki układance z serii Trefl Prime UFT otrzymasz imponujących rozmiarów obraz, który przedstawia komiksowe postacie znane z uniwersum Avengers. Puzzle UFT wyróżniają się zastosowaniem najgrubszej tektury puzzlowej dostępnej na rynku, nieregularnym kształtem elementów oraz wysokim poziomem bezpieczeństwa - kompletowany obrazek możesz bez obaw przenosić i obracać, a elementy nie rozsypią się.

Rzecz jasna możesz mierzyć jeszcze wyżej! A jakże, mamy w zanadrzu jeszcze większy projekt z puzzli -  tym razem Puzzle Prime Disney Golden Age of Disney, które liczą aż 13500 elementów. Jeśli misja skompletowania tego zestawu powiedzie się otrzymasz ogromnych rozmiarów obraz, który jest hołdem dla pierwszych bajek animowanych, które powstały w wytwórni Disneya! Z 9 obrazków liczących po 1500 puzzli możesz złożyć własną disneyowską kompozycję - wystarczy, że puścisz wodze fantazji, użyjesz swojej wyobraźni i kreatywnie podejdziesz do tego gigantycznego projektu! 

Układanie 9000 elementów puzzli

Międzynarodowy Dzień Puzzli - świętuj razem z Treflem!

Trefl życzy Tobie radosnego celebrowania tego wyjątkowego dla wszystkich wielbicieli puzzli Święta! Mamy nadzieję, że nasz przewodnik po puzzlowych akcesoriach i układankach jeszcze bardziej pomoże Ci uczcić ten wspaniały dzień. Mamy też dla Ciebie specjalną niespodziankę - zajrzyj do naszego sklepu w kategorii puzzle i ciesz się z robienia zakupów pięknych układanek ze specjalnym rabatem. Użyj kodu PUZZLOMANIAK, a otrzymasz 25% zniżki na wybrane przez Ciebie zestawy! Udanego świętowania - niech ten dzień będzie dla Ciebie kompletnie udany!

Sprawdzone prezenty dla Puzzlomaniaka, czyli kilka wskazówek jak rozwijać hobby i skutecznie układać puzzle