Pierwsza gra mobilna 3D od Trefla! The Cheese Chase już czeka w telefonach

Po premierach Spy Guy Hidden Objects oraz mini gier na bazie seriali animowanych „Rodzina Treflików” i „Bobaski i Miś” czas na pierwszą grę mobilną od Trefla przygotowaną w 3D! Od dziś w App Store i Google Play na wszystkich czeka nowość - tytuł The Cheese Chase, inspirowany popularną planszówką Trefla Cztery Sery. W The Cheese Chase, tak samo jak w wersji planszowej, użytkownicy wcielają się w rolę dostawcy pizzy i omijając przeszkody, a także pizzowych porywaczy, czy zatłoczone ulice dostarczają pizzę na czas pod wskazany adres. Wszystko oczywiście rozgrywa się w treflikowym otoczeniu. Nowa gra mobilna jest darmowa i została przygotowana w 16 wersjach językowych.

The Cheese Chase - logo gry mobilnej 3D

Pierwsza gra mobilna Trefla w 3D - The Cheese Chase

Nasza firma, dobrze znana w Polsce z produkcji puzzli i gier planszowych, z końcem czerwca tego roku ogłosiła wejście w sektor gier mobilnych. Pierwsza premiera miała miejsce na początku września, a w ręce użytkowników oddany został wówczas Spy Guy Hidden Objects – gra, która powstała na bazie bestsellerowej planszówki. W październiku zespół Trefl eGames ogłosił wydanie bezpiecznych gier mobilnych dla najmłodszych, które przeszły certyfikację akredytacji nauczycielskiej Google i przygotowane zostały w oparciu o seriale animowane „Rodzina Treflików” oraz „Bobaski i Miś”. Z kolei teraz swoją premierę ma pierwsza gra mobilna Trefla przygotowana w 3D, inspirowana planszówką Cztery Sery.

"Po premierze naszej pierwszej gry mobilnej, czyli Spy Guy Hidden Objects wiedzieliśmy, że kolejnym, większym krokiem w rozwoju wirtualnego portfolio Trefl SA będzie casualowa, zręcznościowa gra mobilna. Bardzo zależało nam na tym, by była w stylu low poly 3D, by jeszcze bardziej zbliżyć i otworzyć Trefl SA na wirtualizację. Nasze pierwsze kroki stawiamy coraz odważniej i chcemy zaskoczyć odbiorców  pomysłami na połączenie świata analogowego i wirtualnego"

– mówi Marta Frankel-Dominik, kierownik Działu Gier Wirtualnych w Treflu SA.

The Cheese Chase - kadr z gry 2

Tak jak w Spy Guy Hidden Objects gracz musi wykazać się przede wszystkim spostrzegawczością i pamięcią, tak w The Cheese Chase trenuje zręczność, logiczne myślenie, strategiczne decyzje, czy zwinność. Jest to zupełnie inny rodzaj gry pod względem wizualnym, mechanicznym, jak i ekonomicznym. Gra The Cheese Chase jest trudniejsza niż Spy Guy Hidden Objects i kierowana jest do fanów gier typu casual, challange, delivery.

"The Cheese Chase to gra, która spina w całość nasze produkcje w 2023 roku i otwiera przed nami kolejny etap rozwoju. Jako autorka mechanik, poziomów i ekonomii gry położyłam duży nacisk na wyzwanie, dobrą zabawę, ale przede wszystkim motywację, by jak najefektywniej dostarczać pizze i zdobywać kolejne osiągnięcia i nagrody. Gra będzie stale rozwijana o nowe mapy, eventy i ulepszenia"

– mówi Alicja Wilińska, Game Designer i autorka gry The Cheese Chase.

Ci, którzy znają planszówkę Cztery Sery w The Cheese Chase na pewno odnajdą podobieństwa, jednak gra mobilna różni się od klasycznej wersji.

"Gra Cztery Sery była inspiracją do powstania The Cheese Chase pod kątem wyzwań dla graczy, jakimi są dostarczanie pizzy, unikanie przeciwników, utrudnianie trasy poprzez blokowanie, a także dzięki stylizowanym budynkom. Mechanika gry mobilnej jest jednak inna niż gry planszowej, ponieważ została zbudowana w trzech trybach dostarczania pizzy - per zlecenie, per liczba dostaw w czasie oraz per jak największa liczba dostaw w wyznaczonym czasie. Dodatkowo mamy ulepszenia, które kupujemy za wirtualną walutę, by zwiększać swoją efektywność, zatrzymać porywacza pizzy, czy przyspieszyć naszego dostawcę, by zdążył na czas. To, co łączy grę planszową i mobilną, to zdecydowanie bohaterowie. Wśród dostawców wybrać możemy Treflika, Gondusia, Wujcia lub Kurę, które również występują w grze planszowej, a wszystkie te postaci są oczywiście świetnie znane z „Rodziny Treflików”. Dodatkowo w grze mobilnej możemy im dokupić inne ubrania i bardziej je personalizować"

– opowiada Marta Frankel-Dominik.

The Cheese Chase - kadr z gry 1

Jak dokładnie wygląda rozgrywka w The Cheese Chase?

Na przejście podstawowego poziomu gracze mają jedną minutę - w tym czasie muszą dostarczyć trzy pizze pod wskazane zielonymi portalami adresy. Inaczej jest w wersji Endless, która polega na tym, by dostarczyć jak najwięcej pizz, ale na każdą dostawę gracz ma maksymalnie 30 sekund, które resetują się po każdej dostawie. Z kolei w wersji Speedrun użytkownicy mają 120 sekund i ich zadaniem jest jak największa liczba dostaw. Wszystkie czasy są rejestrowane na tablicy osiągnięć, co ułatwia rywalizowanie z innymi graczami. W premierowej wersji The Cheese Chase zawiera 60 poziomów w trybie basic i nieskończone poziomy w wersji Endless i Speedrun.

Gdzie pobrać?

Pierwsi gracze mieli okazję zagrać w The Cheese Chase przedpremierowo podczas festiwalu gier planszowych AleGramy 2023 w AmberExpo w Gdańsku, a od 20 listopada gra jest dostępna dla każdego za darmo w Google Play i App Store.

The Cheese Chase zawiera mikropłatności i reklamy. Jest rekomendowana graczom od 5. roku życia. Gra została przygotowana w 16 wersjach językowych.

Pobierz w dogodnym dla siebie sklepie z aplikacjami:

Partnerem premiery jest sieć pizzerii DaGrasso, z budynku której gracze wywożą wirtualne pizze w miasto. W grze znaleźć można budynek pizzerii oraz stylizowany samochód. 

Omijaj przeszkody, dostarczaj pizzę na czas, zbieraj napiwki i zostań Dostawcą Miesiąca w Treflikowie!

Pierwsza gra mobilna 3D od Trefla! The Cheese Chase już czeka w telefonach