Gra Mistakos - zasady i geneza. Hit gier towarzyskich w pigułce.

Czy to jakaś przeprowadzka? A może nie do końca zrozumiała sztuka nowoczesna? A może magazyn meblowy, lub wyprzedaż garażowa? Nie, to jeden z hitów Trefl - Mistakos. Jesteście gotowi, aby poznać genezę nazwy tej zręcznościowej gry oraz jej zasady? To zapraszamy do lektury!

 

Jak powstała gra Mistakos?

Jesteście pewnie ciekawi jak powstała gra pełna drabin i krzesełek. Możemy Wam obiecać, że to jedyna w swoim rodzaju historia. Niejedną osobę nurtowało już co może oznaczać nazwa Mistakos, z jakiego języka wziął się tytuł tej gry? Czy to z angielskiego "mistakes" czyli błędy - popełnienie błędu spowoduje przegraną? Czy może z greckiego "moustákia" czyli wąsy - chociaż ciężko nam wytłumaczyć tę zbieżność nazw.

Znaki zapytania

Nie uwierzycie, skąd tak naprawdę wziął się pomysł na nazwę. To nasza rodzinno-treflowa historia. W trakcie opracowywania produktu jeden z pracowników Trefla został przez kontrahentów z zagranicy nazywany Mistakos, gdyż w ten sposób wymawiali trudne dla obcokrajowców nazwisko. A związanie z tym produktem i to, że Mistakos stało się bardzo ciekawą, chwytliwą i zagadkową nazwą podbiło nasze treflowe serca, dlatego oficjalnie tytuł ten pojawił się, firmując kolorowe drabinki i krzesełka. Zagadka rozwiązana!

 

Drabiny czy krzesełka?

Wiecie już, że ta gra to istne przemeblowanie, natomiast Mistakos -walka o stołki to nie jedyna dostępna wersja gry. Zabawę uatrakcyjniają kolorowe drabiny. Oba warianty to narzędzie do świetnej zabawy, które dodatkowo można ze sobą łączyć, sprawiając, że gra będzie jeszcze bardziej ekscytująca! Gry z serii Mistakos możemy dodatkowo podzielić na te zawierające zestawy mebli dla 3 lub 4 graczy. Wybierz wariant dla siebie, wolisz drabiny, czy krzesła? A może tak, jak my nie potrafisz się zdecydować i grać będziesz wszystkim mebelkami?

Mistakos gra

 

Mistakos - walka o stołki jak grać?

Ciężko jest napisać jak grać. Bo ile ludzi tyle pomysłów na zabawę krzesełkami i drabinami. To nie jest tak, że zasady są sztywne i dwa warianty gry to wszystko, co mamy do zaoferowania.

Mistakos gra

 

Czas na klasyczne podejście do sprawy

Pierwszym klasycznym wariantem gry jest dokładanie kolorowych krzesełek lub drabin (lub obu na raz) do konstrukcji, a kto pierwszy pozbędzie się "materiału budowlanego" - wygra. Gdy przez Was konstrukcja się rozsypie wtedy, wszystkie elementy na stole należą niestety do Was.

Drugą opcją jest gra na punkty, a to iście matematyczne wyzwanie! Kalkuluj swoje ruchy, bo gdy wieża się zawali, wtedy dostaniesz kilka karnych punktów za każdy element, który odpadł. Kto zdobędzie najwięcej karnych punktów przegra. Aby to zadanie jeszcze bardziej "umatematycznić" ustalcie punktację różną dla każdego koloru krzesełka czy drabiny. Brzmi ciekawie prawda?

Inne podejście do sprawy

Poza klasycznymi rozgrywkami spróbujcie zagrać, w inne wersje. Kto ułoży największą wieżę w ciągu 5 minut. Lub stworzyć dwie osobne wieże z krzesełek równocześnie czekając na upadek konstrukcji przeciwnika. Możecie też rozgrywać drabinami istne bierki - pamiętacie zasady prawda? Możecie też stworzyć wieżę i grać w rozbiórkę. Czyj ruch podczas rozbiórki spowoduje zawalenie konstrukcji - pregrywa! Czy macie więcej pomysłów? Koniecznie nam o nich opowiedzcie!

 

Meblowanie to wyzwanie!

Mistakos - walka o stołki nie należy do skomplikowanych gier, jednak ma w sobie wszystko, czego potrzeba dzieciom i rodzicom na ciekawe spędzanie czasu. Nam zależy na umacnianiu więzi rodzinnych i wywoływaniu uśmiechu na twarzach najmłodszych - wiemy, że z tą grą nam się to udaje! Spróbujcie zagrać w Mistakos wykorzystując nasze alternatywne zasady, lub wymyślcie własne, aby gra była jeszcze ciekawsza! Pamiętajcie, że praktyka czyni mistrza! Zostań mistrzem Mistakos już dziś!

 

 

Gra Mistakos - zasady i geneza. Hit gier towarzyskich w pigułce.

Obowiązek informacyjny wynikający z RODO: Administrator danych; Cele, podstawy prawne, informacja dobrowolności lub obowiązku podania i czas przetwarzania; Odbiorcy danych; Prawa osoby, której dane dotyczą i sposoby ich realizacji; Przetwarzanie danych w sposób zautomatyzowany (w tym profilowanie).

Search engine powered by ElasticSuite