Książeczki dla dzieci, które aktywnie wspierają rozwój maluchów

Prawidłowy rozwój dziecka od pierwszych miesięcy życia, dynamiczna edukacja w pierwszych latach dorastania, dalsze zdobywanie wiedzy i doświadczenia, to ważne zagadnienia, które mogą być wyzwaniem dla rodzica. Książki edukacyjne są w tym zakresie zawsze sprzymierzeńcami. Dlatego warto zatroszczyć się o prawidłowy rozwój dziecka już od najmłodszych lat i korzystać z zasobów naszej księgarni! Sprawdź polecane przez nas książki z kategorii literatury dziecięcej. Wierzymy, że każdy rodzic znajdzie tu propozycje, które pomogą dziecku nie tylko w nauce czytania czy pisania literek, ale i w rozwijaniu kreatywności. Zapoznaj się z naszą ofertę książek pełnych edukacyjnej mocy!   

Książki dla najmłodszych dzieci 1

Kreatywna literatura inspiruje dzieci do poznawania świata

Kiedy Twój maluszek daje pochłonąć się lekturze, na kartach książeczek z barwnymi ilustracjami odkrywa nowe przedmioty i zjawiska, zaczyna nazywać kolory i rozróżniać kształty. Mały czytelnik może odnaleźć w książce dom, słońce, pojazdy, zwierzątka lub kwiaty, a cały ten interesujący świat staje się początkiem dalszych odkryć, budzi w dziecku potrzebę systematycznego badania świata. Zadaniem kolorowych ilustracji w książeczkach jest przede wszystkim zamiana słów na znajomy dla dziecka na wczesnym etapie rozwoju język kolorów i kształtów. Z czasem zwyczajne oglądanie barwnych obrazków polegające głównie na poznawaniu cech, czynności czy rzeczy, prowadzi dziecko do dostrzegania związków i zależności pomiędzy nimi. Wyobraźnia dziecka zaczyna się wtedy poszerzać i do tego właśnie dążymy — chcemy jeszcze szerzej otwierać okno na świat! 

Książki dla dzieci edukują i wspomagają rozwój poznawczy

Aby zobrazować, w jaki sposób książki wspierają rozwój poznawczy i zasoby wiedzy najmłodszych czytelników, prezentujemy kilka interesujących przykładów książeczek edukacyjnych przeznaczonych dla maluchów, począwszy od pierwszego roku życia. Tak, tak, nie ma co zwlekać – edukację warto zacząć od najmłodszych lat, a w zasadzie... zaraz po pierwszych urodzinach Twojego smyka!

Bobaski i Miś pomogą czytelnikom zrozumieć kolorowy świat

Zaproponujemy naszym małym czytelnikom serię trzech atrakcyjnych książeczek, z którymi maluchy powinny z przyjemnością się zaprzyjaźnić. Seria Bobaski i Miś to m.in. zestaw bogato ilustrowanych książeczek rekomendowanych dzieciom, które ukończyły 1. rok życia, a w jego skład wchodzą takie pozycje czytelnicze jak: Idę lulu, to pa,pa!Małe widu, małe słychu oraz Dobranoc Trefliki na noc. Idziemy spać!

 

Wieczorny Słownik Malucha, czyli edukacja poprzez zabawę

Idę lulu,  to pa, pa! | Sklep Trefl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Książeczka zatytułowana Idę lulu, to pa,pa! to ponad 100 stron z atrakcyjnymi obrazkami, którym towarzyszą (znane nam wszystkim z dzieciństwa) wyrazy dźwiękonaśladowcze. Dzięki prostocie ilustrowania zjawisk i wykorzystywanych dźwięków dzieci bardzo łatwo i w szybkim tempie przyswajają wiedzę i zapamiętują nowe rzeczy. Jako rodzic możesz liczyć na to, że Twoja mała pociecha z przyjemnością będzie uczyła się nowego słownictwa i znaczenia czynności, które się z nim wiążą. W ten sposób książeczka przysposobi Twojego smyka do lepszej komunikacji z osobami dorosłymi i wyposaży go w cenne narzędzia służące wyrażaniu własnych potrzeb. Z kolei stosowanie dźwiękonaśladowczych wyrazów pozytywnie wpłynie na rozwój aparatu mowy, ale przede wszystkim dostarczy mnóstwo frajdy zarówno małym pociechom, jak i rodzicom!    

Dobre książki pełne sensorycznych doznań 

Małe widu, małe słychu | Sklep Trefl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Książeczka pod tytułem Małe widu, małe słychu, to z kolei pozycja czytelnicza, która pozwoli Ci zrozumieć, że zmysły malucha są bardzo aktywne i wykonują ciężką pracę każdego dnia. A w dodatku, co rusz muszą oswajać się z odbieraniem nowych rodzajów bodźców. Jako rodzic, który zdecyduje się na tę mądrą lekturę, niewątpliwie zyskasz użyteczne instrumentarium do rozwijania integracji sensorycznej Twojej pociechy. Podaruj dziecku książeczkę Małe widu, małe słychu, a przekonasz się na własnej skórze, że świat można poznawać lepiej, bardziej, bo wszystkimi zmysłami w jednym czasie. Już teraz otwórz wspólnie z dzieckiem książeczkę, w której czeka na Was ponad 100 stron niesamowitej, wspólnej przygody!

Najlepsza książka na słodki sen dla wszystkich małych czytelników! 

Idziemy Spać! Dobranoc, Trefliki na noc | Sklep Trefl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli jesteś strapionym rodzicem, który dotąd bezskutecznie poszukiwał rozwiązań na szczęśliwe zakończenie wieczoru spędzanego w towarzystwie marudnych dzieci, rekomendujemy Ci książeczkę Dobranoc, Trefliki na noc. Idziemy spać!. Zapewne znasz to z autopsji… nadchodzi wieczór, a Twój maluch pada ze zmęczenia, ale co gorsza, wcale nie zamierza rezygnować z kontynuowania zabawy. Jako rodzic marzysz z kolei o tym, aby spokojnie ułożyć dziecko do spania i odpocząć po wyczerpującym dniu. Myślisz, że da się to jakoś pogodzić? Zajrzyj koniecznie do naszej książeczki, a przekonasz się, że rodzinny wieczór może być tak samo dobrze wyreżyserowany jak hollywoodzkie produkcje zakończone happy endem. Życzymy przyjemnej lektury, spokojnego wieczoru, a wszystkich maluszkom kolorowych snów!

Wielobarwny świat, czyli seria aktywizujących kolorowanek od Trefla!

Książeczka aktywizująca dla dzieci od Trefl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli Twój smyk jest zaciętym twórcą i estetą, pomóż mu rozwijać jego artystyczne hobby. W tym celu przygotowaliśmy zbiór książeczek z pięknymi ilustracjami, które Twoje dziecko będzie mogło samodzielnie kolorować. Skorzystaj z naszej rekomendacji i wybierz kreatywną serię kolorowanek, dzięki którym maluch wspólnie z bohaterami bajki "Bobaski i Miś" oraz "Rodzina Treflików" zacznie poznawać świat i odkrywać jego barwny wymiar.

Warto skorzystać m.in. z bardzo ciekawej propozycji w formie kolorowanki XXL zatytułowanej Życie na wsi - dzięki niebotycznym wymiarom książki (96 cm x 60 cm) maluch przeniesie się wprost do kolorowego świata sielskich krajobrazów. Jest duża szansa, że decydując się na to twórcze rozwiązanie, dziecko wpadnie w artystyczny zachwyt i kreatywnie spędzi czas. Kolorowanka powstała z myślą o dzieciach powyżej 2. roku życia. Wiejskie krajobrazy to jednak nie wszystko, co możemy tematycznie proponować w celu rozwijania manualnych i estetycznych umiejętności małych dzieci. Zwróć uwagę, że na obszarach wiejskich dysponujemy licznymi ogródkami i sadami, a dzięki temu mamy dostęp do różnorodnych Warzyw i owoców. Skorzystaj z okazji, aby dziecko poznało ich nowe gatunki i spróbowało nadać im odpowiednie barwy, pod którymi owoce i warzywa rzeczywiście występują w swoim naturalnym środowisku. Gdy wrócicie już do domu z sielskiej eskapady, możecie przystąpić do kolorowania Domu i rodziny albo zaplanować wycieczkę do zoo, gdzie maluch zapozna się z bajeczną kolorystyką Zwierząt egzotycznych. Prawdziwym wyzwaniem artystycznym dla dwulatków mogą być również Książeczki aktywizujące Zabawne potworki, Królestwo syrenek lub Cyfry i literki. Warto przekonać się jak cudownie kolorowy jest świat widziany oczami małych dzieci!

Książeczki dla najmłodszych 3

Książki dziecięce od Trefla - edukacyjny charakter, piękne ilustracje 

W ofercie Trefla znajdziesz cały wachlarz książek kreatywnych dla najmłodszych dzieci, niezależnie czy jeszcze nie uczęszczają do przedszkola, czy już zaczęły swoją przedszkolną lub szkolną przygodę. Wierzymy, że odszukasz tutaj interesujące pozycje zarówno dla maluszków, które ukończyły dopiero pierwszy rok swojego życia, jak i ich starszego rodzeństwa w wieku żłobkowym lub przedszkolnym. Kategoria książeczek dla dzieci to w Treflu bardzo atrakcyjna oferta o zróżnicowanej tematyce. Każdy smyk znajdzie tu coś, co przypadnie mu do gustu.

Książeczki dla dzieci, które aktywnie wspierają rozwój maluchów