Książeczki dla najmłodszych dzieci aktywnie wspierające rozwój maluchów

Próżno będzie w dzisiejszym wpisie doszukiwać się opowieści o układankach z puzzli czy grach planszowych. Uprzedzamy również, że nie znajdziecie nawiązań do jakichkolwiek zabawek. Aczkolwiek… poruszony temat wcale nie jest pozbawiony waloru dobrej i ciekawej zabawy! Zastanawiacie się pewnie, o czym w takim razie będzie dzisiejszy artykuł… Nie będziemy trzymać Was dłużej w niepewności – dziś skupimy się na problematyce czytelnictwa i zaznaczmy od razu na wstępie, że weźmiemy pod lupę tylko jego mały obszar, a mianowicie zajrzymy do książek napisanych specjalnie z myślą o najmłodszych dzieciach.

Książka – szeroko otwarte okno na świat

Nie będzie chyba w tym zbyt wiele przesady, jeśli stwierdzimy, że książki są dla ludzi oknem na świat, tak jak nauka jest potęgi kluczem. Brzmi nieco patetycznie, prawda? No, ale chyba tak jest w istocie rzeczy! Prawidłowy rozwój człowieka od pierwszych miesięcy jego życia wraz z procesem dynamicznej edukacji w pierwszych latach dorastania dziecka oraz dalsze zdobywanie wiedzy i życiowego doświadczenia, to arcyważne zagadnienia pretendujące w oczach współczesnych rodziców do miana ambitnych wyzwań. Niewątpliwie książki będą w tym zakresie sprzymierzeńcami rodziców i dzieci!

Książki dla najmłodszych dzieci 1

Źródło ciekawości świata – zaprzyjaźnij się z książką

Kiedy maluchy dadzą pochłonąć się lekturze, na kartach książeczek odkrywają mnóstwo barwnych ilustracji, zaczynają nazywać przedmioty, kolory oraz kształty. Mały czytelnik może zobaczyć w książce dom, słońce, pojazdy, zwierzątka oraz kwiaty, a cały ten ciekawy świat staje się początkiem do dalszych poszukiwań, budzi potrzebę systematycznego eksplorowania. Zadaniem kolorowych ilustracji jest przede wszystkim zamiana słów na znajomy dla dziecka na wczesnym etapie rozwoju język kolorów i kształtów. Z czasem zwyczajne oglądanie ilustracji polegające głównie na identyfikacji przedstawionych cech, czynności czy przedmiotów, prowadzi dziecko do dostrzegania związków i zależności pomiędzy zjawiskami – świat wyobrażeń dziecka zaczyna dynamicznie się poszerzać!

Prosto z Treflowej biblioteczki

W ofercie Trefla znajdziecie bogaty wybór literatury dla najmłodszych czytelników. Wierzymy, że odszukacie tutaj interesujące pozycje zarówno dla maluszków, które ukończyły dopiero pierwszy rok swojego życia, jak i ich starszego rodzeństwa, które uczęszcza już do żłobka lub przedszkola. Kategoria książeczek dla dzieci to w Treflu bardzo atrakcyjna oferta o zróżnicowanej tematyce – każdy ciekawski smyk znajdzie tu coś, co przypadnie mu do gustu.

Książki wspomagają rozwój poznawczy i edukują dzieci

Aby zobrazować Wam, w jaki sposób książki wspierają rozwój poznawczy i zasoby wiedzy młodych czytelników, przedstawimy kilka interesujących przykładów książeczek edukacyjnych przeznaczonych dla maluchów począwszy od pierwszego roku życia. Tak, tak, nie ma co zwlekać – edukację warto zacząć od najmłodszych lat, a w zasadzie zaraz po ukończeniu 1. roku!

Bobaski i Miś pomogą dzieciom zrozumieć świat

Zaproponujemy naszym słodkim czytelnikom trzy atrakcyjne książki, z którymi maluchy powinny się z przyjemnością zaprzyjaźnić. Seria Bobaski i Miś to m.in. zestaw pięknie ilustrowanych książeczek rekomendowanych dzieciom, które ukończyły pierwszy rok życia, a w jego skład wchodzą takie pozycje czytelnicze jak Idę lulu, to pa,pa!, Małe widu, małe słychu oraz Dobranoc Trefliki na noc. Idziemy spać!

Wieczorny Słownik Malucha, czyli wieczorna edukacja przez zabawę

Idę lulu,  to pa, pa! | Sklep Trefl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Książeczka Idę lulu, to pa,pa! to ponad 100 stron z atrakcyjnymi obrazkami, którym towarzyszą (znane nam wszystkim z dzieciństwa) wyrazy dźwiękonaśladowcze. Dzięki prostocie ilustracji i wykorzystywanych dźwięków dzieci bardzo łatwo i szybko przyswajają wiedzę oraz zapamiętują nowe rzeczy. Rodzice mogą liczyć na to, że ich pociechy z przyjemnością będą uczyły się nowego słownictwa i znaczenia czynności, które się z nim wiążą. Przysposobi to Wasze smyki do lepszej komunikacji z dorosłymi i wzbogaci je o cenną umiejętność wyrażania własnych potrzeb. Z kolei stosowanie dźwiękonaśladowczych wyrazów świetnie wpłynie na rozwój aparatu mowy, ale przede wszystkim dostarczy mnóstwo frajdy zarówno małym pociechom, jak i rodzicom!    

Sensoryczne ćwiczenia dla małych bohaterów

Małe widu, małe słychu | Sklep Trefl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Książeczka Małe widu, małe słychu, to z kolei pozycja czytelnicza, która ponad wszelką wątpliwość uzmysłowi rodzicom fakt, że zmysły malucha są bardzo aktywne i z zaangażowaniem wykonują owocną pracę każdego dnia, a w dodatku co rusz muszą oswajać się z odbieraniem nowych rodzajów bodźców. Rodzice, którzy zdecydują się na tę lekturę, niewątpliwie zyskają sprzymierzeńca w rozwoju integracji sensorycznej swoich małych pociech. Pokażcie dzieciom książeczkę Małe widu, małe słychu, a przekonacie się, że świat można poznawać lepiej, bo wszystkimi zmysłami w jednym czasie. Czeka na Was ponad 100 stron niesamowitej, wspólnej przygody!

Książeczki dla najmłodszych 3

Pora do łóżeczka, słodkich snów… dla wszystkich! 

Idziemy Spać! Dobranoc, Trefliki na noc | Sklep Trefl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Strapionym rodzicom, którzy jak dotąd bez sukcesów poszukiwali rozwiązań na szczęśliwe zakończenie wieczorów spędzanych w towarzystwie marudnych latorośli, polecamy książeczkę Dobranoc, Trefliki na noc. Idziemy spać!. Znacie to zapewne z autopsji… nadchodzi wieczór, a Wasze maluchy robią się zmęczone, ale co gorsza wcale nie zamierzają rezygnować z kontynuowania zabawy. Rodzice z kolei marzą głównie o tym, aby spokojnie położyć dzieci do spania i w końcu odpocząć po wyczerpującym dniu. Myślicie, że da się to jakoś ze sobą pogodzić? Zajrzyjcie do naszej książeczki, a przekonacie się, że każdy rodzinny wieczór może być tak samo dobrze wyreżyserowany, jak hollywoodzkie filmy kończące się happy endem! Życzymy Wam przyjemnej lektury.

Książeczki dla najmłodszych dzieci aktywnie wspierające rozwój maluchów

Obowiązek informacyjny wynikający z RODO: Administrator danych; Cele, podstawy prawne, informacja dobrowolności lub obowiązku podania i czas przetwarzania; Odbiorcy danych; Prawa osoby, której dane dotyczą i sposoby ich realizacji; Przetwarzanie danych w sposób zautomatyzowany (w tym profilowanie).