Ekologiczne zabawki dla dzieci - co warto wybrać z myślą o 2-latkach?

Spis treści

  1. Każda gąsieniczka wie, jak ważne jest czyste środowisko...
  2. Kreatywne zabawki drewniane z ekologicznej oferty Trefla
  3. E jak EKO - zabawki ekologiczne wspierają rozwój dzieci
  4. O!Klocki - drewniany produkt w szerokiej gamie eko zabawek od Trefla
  5. Uwaga! Drewno jest łatwopalne, więc Miś musi być czujny
  6. Wysoka jakość ekologicznych zabawek od Trefla

 

Jesteśmy bardzo ciekawi czy jesteście eko i czy w Waszych sercach można doszukać się troski o środowisko naturalne? Mamy nadzieję, że ekologia i dbałość o dobro wspólnej planety jest dla Was równie ważnym priorytetem jak dla Trefla. W czasach, gdy degradacja środowiska w ujęciu globalnym postępuje nad wyraz szybko, a negatywne procesy zyskują na dynamice, szczególnego znaczenia nabierają ekologiczne postawy oraz racjonalne wybory ludzi.

Dziś jak nigdy wcześniej istotnym jest, czy w codziennym życiu wspieramy ekologię poprzez podejmowanie wyważonych, mądrych decyzji. Możecie liczyć na to, że Trefl jako producent ogromnej liczby zabawkowych produktów będzie Was do tego inspirował oraz aktywnie zachęcał m.in. poprzez upowszechnianie wiedzy na temat ekologicznych zabawek wykonanych z drewna, które są przyjazne dla środowiska. I żebyśmy nie wyszli na gołosłownych, to może zacznijmy od razu...

W dzisiejszym wpisie na Treflowym blogu zaprezentujemy Wam nie tylko kilka bardzo interesujących produktów wykonanych z drewna, ale zdradzimy Wam także sekret na to jak w świecie pełnym różnorodnych zabawek dla małych dzieci odnaleźć pierwiastek dbałości o wspólne środowisko! 

Każda gąsienica wie, jak ważne jest czyste środowisko...

Gąsieniczka Sortowniczka od Trefl

 

Jeśli realnie dążycie do tego, aby na co dzień być eko i nie jest Wam obojętna filozofia niemarnowania zasobów i rzeczy materialnych, to serce Trefla raduje się dostrzegając Wasze szlachetne starania. Warto zwrócić uwagę na fakt, że troskę o środowisko naturalne możecie wyrażać na wiele rozmaitych sposobów - czy to poprzez oszczędzanie energii elektrycznej i pozyskiwanie jej z odnawialnych źródeł, czy przez korzystanie z przyjaznych środków transportu, szanowanie przyrody i dostępnych zasobów naturalnych, dbanie o rzeczy materialne i poddawanie ich procesowi recyklingu albo... możecie to robić również poprzez wybór konkretnych zabawek dla swoich małych pociech.

Nie zapominajcie o bardzo istotnej rzeczy, że już od najmłodszych lat warto edukacyjnie wspierać maluchy i rozwijać w nich postawę poszanowania przyrody i budowania właściwych relacji z naturą oraz otoczeniem człowieka. Jesteśmy przekonani, że takie wartości powinny nas wszystkich łączyć i że są one szczególnie ważne dla ogółu ludzkości, nieprawdaż?! Doskonale zdaje sobie z tego sprawę bajecznie kolorowa Gąsieniczka sortowniczka, która niczym pojętna uczennica świetnie radzi sobie ze znajomością eko zagadnień. Zdaje się, że w tym zakresie czuje się jak ryba w wodzie - ostatecznie ona sama również zrodziła się z edukacyjnych pobudek i chęci zrównoważonego rozwoju.

Gąsieniczka to przykład zabawki dla maluchów, która będzie wspierała je w nauce liczenia i porządkowania, a także umiejętnego rozpoznawania kształtów oraz kolorów. Dzięki temu, że jej tułów składa się aż z pięciu puzzli, dzieci muszą nabrać wprawy w porządkowaniu elementów i składaniu ich w całość w odpowiednio zachowanej kolejności. W drewnianym zestawie marki Trefl znajdziecie ponadto aż 15 elementów o różnych kształtach, które Wasze maluszki mogą rozdzielać, sortować i ponownie łączyć w grupy na zasadzie podobieństw, dzięki czemu w szybkim tempie rozwiną motorykę małych paluszków oraz wspomogą własną koordynację ruchowo-wzrokową.

Dziecko bawiące się Gąsieniczką Sortowniczką od Trefl

Kreatywne zabawki drewniane z ekologicznej oferty Trefla

Zoo crew od Trefl

 

Jeśli zastanawiacie się, jakie drewniane zabawki mogą skutecznie przykuć uwagę Waszego dwulatka, to polecamy szczególnej uwadze scenariusz edukacyjnej podróży po ZOO - wcielcie się w rolę pracowników miejskiego ogrodu zoologicznego i pokażcie swoim maluchom jak troskliwie zaopiekować się różnymi gatunkami zwierząt. Drewniana łamigłówka marki Trefl zatytułowana ZOO crew umożliwi Wam nie tylko zorganizowanie ekscytującej wyprawy do świata egzotycznych zwierzątek, ale postawi przed Waszymi pociechami również ciekawe wyzwania.

Pamiętajcie, że każdy ogród zoologiczny dysponuje ograniczoną przestrzenią, na której należy umiejętnie rozlokować wszystkie zwierzęta tak, aby żyło im się w poczuciu komfortu i bezpieczeństwa. Zatem nie zwlekajcie i niech młoda załoga ZOO zajmie się profesjonalnie sprawami logistyki i prawidłowego rozmieszczenia swoich podopiecznych - w specjalnej ramce musicie adekwatnie ulokować wszystkie drewniane zwierzątka, a w razie jakichkolwiek problemów zostawiliśmy młodym zoologom wymowne wskazówki w podstawie ramki. Obstawiamy, że na 100 procent świetnie sobie poradzicie z tym eko zadaniem! 

E jak EKO - zabawki ekologiczne wspierają rozwój dzieci

Alfabetyczna Układanka od Trefl

 

Zabawki z drewna mogą efektywnie wspierać nie tylko ekologiczne postawy, ale przede wszystkim edukacyjny rozwój Waszych dwulatków. Wystarczy zdecydować się na Treflową Alfabetyczną układankę wykonaną z elementów drewna i tektury, czyli materiałów przyjaznych środowisku, i już posiadacie użyteczne oraz bardzo estetyczne narzędzie do nauki. Dzięki układance Wasze małe pociechy zapoznają się z poszczególnymi literkami polskiego alfabetu i zaczną umiejętnie łączyć dobrą zabawę z pożyteczną nauką!

Każdy element układanki został pod względem gabarytowym adekwatnie dostosowany do potrzeb małych dzieci i znajdziecie na nim uroczy obrazek z wyrazem oraz literkę. Pod literką dodatkowo ukryliśmy dla Was małą niespodziankę - poszukajcie tam specjalnych wskazówek kierunkowych, dzięki którym paluszkiem będziecie mogli śledzić strzałki na obrazku. Od teraz nauka pisania literek będzie prawdziwą przyjemnością i chęć do niej przyjdzie maluszkom tak samo naturalnie, jak naturalne są materiały, dzięki którym powstają Treflowe eko zabawki!  

Dzieci bawiące się zabawkami drewnianymi od Trefla

O!Klocki - drewniany produkt w szerokiej gamie eko zabawek od Trefla

Klocki 35 elementów od Trefla

 

Oprócz nauki pierwszych literek polecamy Wam również wykorzystywanie drewnianych zabawek w celu rozwoju manualnego Waszych pociech. W tym zakresie świetnie sprawdzą się drewniane klocki konstrukcyjne wykonane z najwyższej jakości drewna. Jeśli nie wiecie, na jakie klocki konkretnie się zdecydować, to możemy podpowiedzieć z pełnym przekonaniem, że w sklepie Trefla warto kupować O!Klocki. Mały konstruktor z pewnością będzie uradowany, kiedy odkryje zestaw konstrukcyjny O!Klocki liczący 35 elementów w różnych kolorach i o zróżnicowanych kształtach.

W zestawie znajdziecie nie tylko proste klocki, ale i śrubki oraz niezbędne narzędzia, dzięki którym będziecie mogli złożyć wiele ciekawych konstrukcji, w tym jeden z ekologicznych pojazdów służących do przemieszczania się, czyli rowerek!

Dzięki O!Klockom skutecznie będziecie wspomagać swoje dzieci w rozwoju motoryki małej, a przy okazji  ograniczycie w swoim otoczeniu wszędobylski plastik. O!Klocki nie tylko zapewnią dobrą zabawę i radość, ale pomogą również maluchom rozwijać wyobraźnię oraz kreatywność, a także będą je wspierały w ćwiczeniu koncentracji. O!Klocki to fantastyczny eko wybór, którego nie będziecie żałować w ciągu wielu lat radosnego użytkowania!

Dziewczynki bawiące się zabawkami drewnianymi od Trefl

Uwaga - drewno jest łatwopalne, więc Miś musi być czujny!

Fire Truck od Trefla

 

Jak pewnie doskonale zdajecie sobie sprawę, drewno jest materiałem łatwopalnym. Trzeba o tym pamiętać zwłaszcza latem, kiedy w okresie wakacji panują upalne, słoneczne dni, a obszary leśne z powodu braku opadów deszczu, są często narażone na zaprószenie ognia w skutek nieostrożnych działań ludzi. Pamiętajcie, że niebezpieczne pożary mogą strawić ogromne połacie lasu, a to za każdym razem jest bardzo szkodliwe dla środowiska i może jednocześnie powodować zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi, a także wielu gatunków zwierząt oraz roślin. Na szczęście wśród Waszych drewnianych zabawek może znaleźć się dzielny eko Miś w towarzystwie wozu strażackiego.

Fire truck od Trefla to wspaniała zabawka zapewniająca dużą dawkę frajdy i emocji, a jednocześnie posiadająca istotny dla małych dzieci walor edukacyjny. Drewniany bohater z popularnego serialu Bobaski i Miś chętnie podzieli się z Wami swoją wiedzą z zakresu bezpieczeństwa i zwalczania zagrożeń pożarowych.

Pamiętajcie, że każdy początkujący ekolog dba o cenne zasoby drewna i chroni je przez niebezpieczeństwem wybuchu pożaru. Jeśli kiedykolwiek zaobserwujecie w lesie zdarzenie, które może doprowadzić do niekontrolowanego rozprzestrzeniania się ognia, niezwłocznie zadzwońcie z rodzicami pod numer alarmowy 112 i koniecznie powiadomcie o tym fakcie straż pożarną, policję, a na wypadek, gdyby ktoś miał ucierpieć również pogotowie medyczne. Nasze eko zabawki Fire truckPoliceAmbulans zawsze są gotowe do walki z przeciwnościami, a dzielny Miś niech będzie na zawsze symbolem służby na rzecz dobra polskich lasów!

Zabawki drewniane od Trefla - fire truck i ambulans

Wysoka jakość ekologicznych zabawek od Trefla

Wszystkie ekologiczne zabawki drewniane, które zaprezentowaliśmy Wam w dzisiejszym wpisie, to produkty nacechowane najwyższą jakością materiałów i wykonania.

Po pierwsze, wszystkie materiały, które zostały wykorzystane do ich wyprodukowania posiadają stosowne atesty bezpieczeństwa, a wiadomo, że dla producenta zabawek takiego jak Trefl poczucie bezpieczeństwa dla dziecka jest niekwestionowanym priorytetem numer jeden.

Po drugie, ich cudowna i atrakcyjna dla oka kolorystyka została zapewniona dzięki użyciu nietoksycznych farb, które są w pełni przyjazne dla zdrowia najmłodszych użytkowników i ich rodziców. Pamiętajcie, że polegając na sprawdzonych zabawkach i rekomendowanych zestawach, ograniczacie kontakt swoich dzieci z potencjalnie szkodliwymi produktami, które pokryto chemikaliami o nieustalonym składzie lub pochodzeniu. 

Po trzecie, większość z prezentowanych eko zabawek została wykonana z zasobów drewna sygnowanych certyfikatem FSC, a to oznacza, że surowiec pochodzi z terytorium zidentyfikowanego obszarowo i kontrolowanego w zakresie jego skali oraz poziomu jakościowego. Warto nadmienić, że proces certyfikacji FSC, czyli Forest Stewardship Council, jest jednym z pierwszych programów umożliwiających monitorowanie gospodarki leśnej oraz pozwalających szczegółowo nadzorować pochodzenie zasobów surowcowych.

Dzięki znakowi rozpoznawczemu, jakim jest certyfikat FCS, jako rodzicie może mieć pewność, że zarówno konkretna zabawka, jak i jej wytwórca, są aktywnie zaangażowani osobiście i materialnie w zrównoważony rozwój naszej planety oraz budowanie ekologicznej świadomości wśród konsumentów. Chcecie być jeszcze bardziej eko? Już od tej chwili możecie bardziej świadomie dbać o środowisko również poprzez decyzje o zakupie wybranych zabawek wykonanych z naturalnego drewna. Życzymy Wam udanych eko wyborów!    

 

Ekologiczne zabawki dla dzieci - co warto wybrać z myślą o 2-latkach?

Obowiązek informacyjny wynikający z RODO: Administrator danych; Cele, podstawy prawne, informacja dobrowolności lub obowiązku podania i czas przetwarzania; Odbiorcy danych; Prawa osoby, której dane dotyczą i sposoby ich realizacji; Przetwarzanie danych w sposób zautomatyzowany (w tym profilowanie).