Edukacyjne bajki dla dzieci – poznaj książki Rodziny Treflików

Pragniemy Was zachęcić do sięgnięcia po serię edukacyjnych książeczek dla dzieci, których głównymi bohaterami są Trefliki – postacie animowanego serialu, który małe pociechy doskonale znają z telewizji. Przygotowaliśmy dla Was pewien ekscytujący plan z Treflikami w roli głównej - Treflikowe opowiadania, które nie dość, że czyta się z wielką przyjemnością, to bajeczki te zawierają mnóstwo pożytecznych wskazówek pomagających zapanować nad bałaganem i chaosem w codziennym życiu rodziny. Nooo tak, wcale się nie przesłyszeliście! Przekonacie się sami, że edukacyjne bajki doskonale działają w praktyce i będziecie polecać naszą Treflikową kolekcję!

Mama, córka i książka

Dobranoc, Trefliki na noc - edukacyjny zbiór bajek

Książeczki z serii Dobranoc, Trefliki na noc opracowano we współpracy ze specjalistką od snu. Prezentowana kolekcja zawiera szereg pomysłów na ciekawe gry i zabawy dla dzieci bazujące na metodzie, która krok po kroku układa cały wieczór w ciąg usystematyzowanych czynności. Niezwykłe przygody Treflików zaangażują Wasze pociechy w rozwijającą zabawę i ułatwią dzieciom wejście w świat pozytywnych nawyków związanych z przygotowaniem się do snu.

Trefl - bajkowy przyjaciel Twoich dzieci

W edukacyjnej serii książeczek Dobranoc, Trefliki na noc marki Trefl znajdziecie treści dostosowane do potrzeb rozwojowych najmniejszych szkrabików w wieku powyżej 12. miesiąca życia, a także nieco starszych dzieci w wieku od 3 lat. Seria bajek Dobranoc, Trefliki na noc pomoże uczynić porę dnia tuż przed zasypianiem ulubionym etapem dziecięcego harmonogramu dnia.

Mamy wartościowy plan na bałagan!

Dzięki serii bajek z Treflikami Mamy plan na bałagan! Bałagan... Chyba nikt go nie lubi. Chaos? Wiadomo, że trudno nad wszystkim zapanować. Dlatego w naszej ocenie edukacyjne książeczki będą prawdziwą gratką zarówno dla rodziców, jak i ich pociech. Istotnie przemyśleliśmy plan na bałagan i chaos, którego nie powstydziłby się sympatyczny Detektyw Łodyga - ekspert od rozwiązywania zagadek i unikania potwornych katastrof. Bajki edukacyjne w zrozumiały sposób zapoznają dzieci z dobrymi praktykami dnia codziennego. Chyba większość pociech nie lubi sprzątać, bo nie do końca rozumieją, na czym polega czynność porządkowania. Bajka skutecznie podpowie maluchom, że każda zabawka ma swoje miejsce w dziecięcym pokoju. Dzięki Treflikowym wskazówkom idea porządku raz na zawsze zagości w dziecięcym słowniku dobrych nawyków.

Dziewczynka i książka

Nadchodzi wieczór, a tu tyle do zrobienia... idziemy się kąpać!

Szybkimi krokami zbliża się wieczór. Posprzątać najpierw auta i klocki czy może misie i lalki? A co zjemy na kolację? Poczytamy bajki czy posłuchamy kołysanek? Wyruszamy do spania to niezwykła książeczka, którą codziennie możecie przeczytać w inny sposób - wszystko zależy od Waszych kreatywnych wyborów i pomysłów! Całe szczęście, że Trefliki pomogą Wam to wszystko ogarnąć! Zanim przebierzecie się w mięciutkie piżamki, wskakujcie do ciepłej wody z dużą ilością piany. Wrzućcie do wanny swoje ulubione zabawki do kąpania i hop! Dajcie nura! Czas na kąpiel! to interaktywna bajeczka z Treflikami, która ma postać książeczki harmonijki. Sięgnijcie po nią, a przekonacie się jak doskonale zachęci wszystkie dzieciaki do wieczornych czynności pielęgnacyjnych. Po kąpieli pamiętajcie o wyszczotkowaniu ząbków i... możecie stroić się w swoje ulubione śpioszki i szlafroczki.

Dzieci

Robi się późno. Pora spać!

Znacie takie zjawisko jak dziecięca bezsenność? A spotkaliście się kiedyś z wieczorną nadaktywnością latorośli? Każdego rodzica w jakimś zakresie dotknął osobiście ten… fenomen. Jesteśmy pewni, że znacie to z doświadczenia. Zapewne wiecie jak to jest, gdy piosenka na dobranoc usypia dorosłych, ale jest nieskuteczna na... pobudzone dzieciaki! Bajka z Treflikami podpowie Wam, w jaki sposób drogę do łóżka zamienić w efektywną, rozwijającą i twórczą zabawę. Jeśli dzieci nie chcą jeszcze spać lub nie mogą długo zasnąć wieczorem, chwyćcie za Treflikową bajkę Pora spać. Znajdziecie w niej inspirujące wskazówki jak wspomóc dzieci w trakcie zasypiania z wykorzystaniem dźwiękonaśladowczych zabaw oraz aktywności rozwijających małą motorykę. W książeczce znajdziecie różne pomysły, za pomocą których zamienicie wieczorne czynności w interesującą zabawę. Przekonacie się, że nie lada wyzwanie, którym do tej pory było usypianie dzieci może stać się przyjemnym, naśladowczym procesem wzorowanym na czynnościach realizowanych przez postacie z ulubionej bajki. Dzieci bardzo chętnie naśladują rytuały Treflików, bowiem z procesem powtarzania określonych czynności oswaja ich również przedszkole, do którego na co dzień uczęszczają.

Pora spać

A jeśli jedna bajka będzie powodem niedosytu...

Jeśli jedna książeczka nie zapewni spokojnego snu, to nie martwcie się. Wspominaliśmy już, że mamy fajny plan! Trefliki mają na to gotową receptę. Wystarczy wyjąć z rękawa kolejnego asa z serii. Chwyćcie za kolejną bajkę z bohaterami serialu o Treflikach i Pstryk! Gasimy światło… Ooo! Wzmaga się delikatny bunt na pokładzie... Ale na to też coś zaradzimy! Zdarza się, że moment gaszenia światła, to powód dla milusińskich do zainicjowania małej awantury. Treflikowa lektura wskaże Wam sposób jak sprawić, aby „pstryk” światła stał się magicznym przejściem do krainy kolorowych snów. Oswajajcie dzieci z ciemnością, a przekonacie się, że to kolejny krok na drodze do szybkiego zaśnięcia i dobrego snu. Z udziałem Treflików proste, wieczorne czynności zamienicie w satysfakcjonującą zabawę. Możecie też wziąć udział w projektowaniu kolejnego dnia. Sięgnijcie po Jutro czeka nas przygoda i wspólnie zaplanujcie, gdzie jutro się wybierzecie, kogo zabierzecie ze sobą albo kogo spotkacie. To pouczająca i kreatywna bajka, którą za każdym razem przeczytacie w inny sposób. Liczba scenariuszy zależy tylko od Waszej wyobraźni i fantazji. Ahoj przygodo! Pamiętajcie jednak, że przed każdą inspirującą podróżą trzeba dobrze się wyspać!

Więcej bajek

Posłuchaj Treflików i smacznie śpij...

Wśród bajek na dobranoc znajdziecie również tom zabawnych opowiadań o perypetiach rodziny Treflików, ale tym razem w wersji do słuchania. Pokładamy nadzieję, że skutecznie ukołysze Wasze dzieci do snu. Książeczka zawiera mnóstwo pomysłów, w jaki sposób nielubiane niekiedy zadania wieczorne przeobrazić w coś, co milusińscy lubią najbardziej, czyli w dużą dawkę frajdy, Dzięki zabawie dziecko znacznie szybciej poznaje otaczający świat. Do książeczki dołączyliśmy płytę z audiobookiem oraz Treflikowymi kołysankami do zasypiania.

Uwaga! Edukacyjne bajki o wieczornych doświadczeniach i rytuałach Treflików z pewnością będą doskonałym prezentem dla maluchów w związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka! Życzymy Wam przyjemnej lektury i… kolorowych snów!

Edukacyjne bajki dla dzieci – poznaj książki Rodziny Treflików

Obowiązek informacyjny wynikający z RODO: Administrator danych; Cele, podstawy prawne, informacja dobrowolności lub obowiązku podania i czas przetwarzania; Odbiorcy danych; Prawa osoby, której dane dotyczą i sposoby ich realizacji; Przetwarzanie danych w sposób zautomatyzowany (w tym profilowanie).