5 pomysłów na prezent dla dzieci – zabawki drewniane do 100 zł

Drewniane zabawki dla dzieci mają wielu zwolenników wśród rodziców i ich pociech. Głównym argumentem przemawiającym za tego rodzaju produktami jest na pewno ich ekologiczność. Druga istotna kwestia to solidność i trwałość - posłużą dzieciom przez długie lata. Utarło się przekonanie, że zabawki drewniane nie należą do najtańszych. My jednak przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji, które na pewno nie zrujnują rodzinnego budżetu. Wszystkie prezentowane produkty wykonane są z wysokiej jakości jasnego drewna i pomalowane nietoksycznymi farbami w przyjemnych dla oka kolorach. Zapoznajcie się z naszymi propozycjami:

 

No 1. Centrum recyklingu

Centrum recyclingu to edukacyjna zabawka idealna do nauki sortowania odpadów. Już dwulatki mogą sięgnąć po zestaw, w którym znajdą drewniany sorter, znak z symbolem recyclingu i specjalny pojazd - śmieciarkę, a także 32 karty z symbolami odpadów wytworzonych z różnych materiałów. Oprócz frajdy z zabawy dzieci będą czerpać mnóstwo wiedzy na temat recyclingu i rozwijać swoją świadomość ekologiczną. Głównym zadaniem zestawu jest nauka rozpoznawania przedmiotów, prawidłowe sortowanie i wrzucanie symbolicznych odpadów do tematycznych koszy wykonanych z tektury. Czy wiecie jak prawidłowo segregować odpady? Mamy nadzieję, że tak, ale jeśli potrzebujecie w tym zakresie pomocy, to na odwrocie kart znajdziecie również wskazówki, do jakiej kategorii zalicza się dany odpad- ułatwi to naukę i przyswajanie wiedzy. Centrum recyclingu wspiera rozwój umiejętności logicznego myślenia i kojarzenia, a także uczy maluchy jak należycie dbać o naszą planetę.

Zabawa centrum recyklingu od Trefl

No 2. Stworki kolorki

Stworki Kolorki to bajecznie kolorowa, ogólnorozwojowa zabawka przeznaczona dla dzieci w wieku powyżej 2 lat. Zestaw służy do twórczej zabawy i w zależności od poziomu kreatywności umożliwia wiele jej wariantów.

Zabawa klockami drewnianymi trefl Stworki kolorki

W skład zestawu wchodzi podstawka z 4 drewnianych puzzli z kołeczkami i 10 klocków o różnych kształtach. Do zabawki dołączyliśmy instrukcję ze wskazówkami jak stworzyć 8 przykładowych figur. Jak myślicie, ile konstrukcji z tych klocków ułożą Wasze dzieci? Przekonajcie się! Tak naprawdę tylko od ich wyobraźni zależy ilość i kształt tworzonych figurek. To wspaniała zabawka, która rozwija wyobraźnię, zachęca do odgrywania ról i wspiera rozwój motoryki małej, ucząc jednocześnie koncentracji oraz logicznego myślenia.

 

A teraz O!Klocki

Zaskoczymy Was! O!Klocki to zabawki inne niż wszystkie, które dotychczas poznaliście. To produkty dopracowane w najmniejszych detalach dzięki ścisłej współpracy z psychologiem. Wszystkie elementy mają swoje znaczenie i pełnią przemyślane funkcje. Wyróżniającą cechą O!Klocków jest połączenie drewnianych klocków z pieczątkami, magnesami oraz puzzlowymi matami w roli estetycznej scenerii wspierającej kreatywną zabawę.

 

No 3. O!Klocki Wesołe Miasteczko

O!Klocki Wesołe Miasteczko to zestaw składający się z 50 kolorowych klocków tematycznych i maty puzzlowej, tworzącej tło zabawy. Zestaw wyposażono w 5 figurek postaci, dzięki którym dzieci mogą odgrywać różnorodne role społeczne. Ponadto, dołączono kolorowy pociąg z wagonikami, które łączy się ze sobą za pomocą magnesów. Wśród klocków znajdziecie elementy umożliwiające budowę koła widokowego i karuzeli, a także sklepiku i kasy. Różnorodność klocków tematycznych w zestawie wspiera rozwój kreatywności i pozwala tworzyć różne scenariusze zabawy, a mata puzzlowa stanowi nie tylko barwną scenerię, ale zaprojektowano ją także po to, aby dziecko rozwijało umiejętności manipulacyjne rąk.

Kiedy ostatnio byliście w Wesołym miasteczku? Dawno? Oj, to teraz jest doskonała okazja! Pamiętajcie również, że klocki w pomysłowy sposób możecie połączyć z innymi zestawami z serii O!Klocki, np. z zestawem Miasto, Farma lub Zoo! Zwróćcie uwagę, że są to zabawki rozwijające wyobraźnię, z których możecie tworzyć świat wykreowany według dowolnej koncepcji, a maty puzzlowe dostępne w zestawach zapewniają różnorodny, ale zarazem spójny graficznie fundament radosnej zabawy. Zatem do dzieła!

Zabawa O!klockami wesołe miasteczko

No 4. O!Klocki Zamek lodowy

O!Klocki Zamek lodowy to edukacyjny zestaw 51 różnobarwnych klocków tematycznych, w którym znajdziecie aż 6 estetycznych figurek z parą królewską na czele. Ponadto, do zestawu dołączono przepiękną pod względem graficznym matę puzzlową, która stanowi tło do wspaniałej zabawy. Małe księżniczki mogą zabierać się za tworzenie zimowej scenerii - czeka Was budowa zamku oraz wysokiej wieży. Przed Wami mnóstwo kreatywnej zabawy! Spróbujcie wcielić się w różne role! Możecie być dzielną wojowniczką lub może uda Wam się zawiązać nić przyjaźni pomiędzy wesołym liskiem i gniewnym lodowym potworkiem. Pamiętajcie, że Zamek lodowy możecie połączyć z innymi zestawami z serii O!Klocki. Bawcie się dobrze!

O!klocki zamek lodowy

No 5. O!Klocki Kodowanie (Bobaski i Miś)

O!Klocki Kodowanie to zestaw 50 różnobarwnych klocków o 10 różnych kształtach, który dodatkowo wyposażono w edukacyjny instruktaż. Produkt opracowano z myślą o potrzebach rozwojowych najmłodszych, tak aby drewniane zabawki dla dzieci wspierały naukę kodowania poprzez przedstawianie rzeczy za pomocą symboli. Zabawkę polecamy dzieciom już w wieku 2 lat, bowiem zawiera ona rodzaje ćwiczeń dostosowanych do możliwości rozwojowych dwulatków: kodowanie rysunkowe i przestrzenne. W instrukcji znajdziecie wskazówki edukacyjne prezentowane przez postaci znane z ulubionego serialu dzieci - Bobaski i Miś.

O!Klocki kodowanie zabawa

Celem zabawy jest wspieranie nie tylko rozwoju motoryki małej i koordynacji wzrokowo-ruchowej, ale również rozwijanie wyobraźni przestrzennej i kreatywności. Kodowanie to produkt edukacyjny, który możecie połączyć z innymi zestawami z serii O!Klocki i stworzyć unikalny scenariusz zabawy. Życzymy Wam dużo dziecięcej i rodzicielskiej frajdy!

5 pomysłów na prezent dla dzieci – zabawki drewniane do 100 zł

Obowiązek informacyjny wynikający z RODO: Administrator danych; Cele, podstawy prawne, informacja dobrowolności lub obowiązku podania i czas przetwarzania; Odbiorcy danych; Prawa osoby, której dane dotyczą i sposoby ich realizacji; Przetwarzanie danych w sposób zautomatyzowany (w tym profilowanie).