TOP 5 gier planszowych idealnych na Walentynki

Zapewne doskonale jesteście zorientowani, że zbliżają się Walentynki, czyli święto wszystkich zakochanych. Nie będziemy wnikać, co bardziej kochacie - ludzi czy gry… Z naszego punktu widzenia sprawa jest oczywista i nie wymaga większej refleksji - zarówno miłość wobec ludzi, jak i uwielbienie do gier marki Trefl kwalifikujemy jako zjawiska pozytywne, właściwe, oczekiwane, a wręcz pożądane! Mało tego, widzimy dużą potrzebę łączenia obu tych kwestii jednocześnie. W głębi serca cieszymy się, jeśli gracie w gry z kimś, kogo bardzo kochacie!

Jeśli nie macie jeszcze gotowego scenariusza na wspólne spędzenie Walentynek, to poniżej znajdziecie kilka wskazówek, jak za pomocą strzały Amora ustrzelić jednocześnie dwa cele: serce ukochanej osoby i ciekawy pomysł na spędzenie święta zakochanych. Życzymy Wam dużo odwzajemnionej miłości i grajcie z zamiłowaniem w gry marki Trefl w towarzystwie graczy, których darzycie uczuciem. Oto nasze walentynkowe propozycje, które z pewnością pokochacie.

Gry planszowe dla par

Ego - gra czerwona jak walentynkowe serduszko

Ego to kultowa gra towarzyska polegająca na odpowiadaniu na nietuzinkowe pytania dotyczące znajomych, przyjaciół lub członków rodziny. W Walentynki możesz więc, zamiast tuzin czerwonych róż podarować swojej ukochanej osobie tuzin.. niestandardowych pytań. 

Głównym wyzwaniem dla uczestników rozgrywki jest sprawdzenie, jak dobrze znają się wzajemnie. Nie bez przyczyny proponujemy ten ciekawy scenariusz na walentynkowy wieczór – w Ego dysponujesz aż 440 wariantami pytań, a po ujawnieniu ich treści, typujesz w tajemnicy własny wybór spośród dostępnych możliwości. Zadaniem Twojej Walentynki jest trafne obstawienie dokonanego przez Ciebie wyboru. Zwycięzcą zostanie osoba, która wykaże się lepszą znajomością swojego partnera. 

Podaruj Ego jako walentynkowy prezent i daj graczom szansę na lepsze wzajemne poznanie. Przekonaj się, że rozgrywka w Ego to bardzo ekscytujące doświadczenie — stwarza możliwość odkrywania wielu tajemnic, o których nie miałeś dotychczas pojęcia lub na których nie koncentrowałeś dostatecznie swojej uwagi. Gwarantujemy, że dzięki rozgrywkom w Ego, emocji w Walentynki na pewno nie zabraknie!

Gry Ego

Lubisz Walentynki? Serio?

Serio to atrakcyjna gra, która zdecydowanie może stać się motywem przewodnim spotkania w trakcie walentynkowego wieczoru. Dzięki tej grze zakochana para nie tylko zyskuje szansę, aby lepiej się poznać, ale będzie również miała okazję przekonać się, kto kogo zna lepiej w związku. Od strony teoretycznej zasady wyglądają na raczej proste – trzeba zgadnąć, w jakiej kolejności gracz ustawił pięć różnych zagadnień według swoich upodobań. Niby zadanie jest banalne, ale wierzymy, że Serio, Cię jednak nie raz zaskoczy!

Za każdym razem, oceniając wybory partnera, będziesz kierował się posiadaną wiedzą i doświadczeniem, ale przy ich braku zdecydowanie musisz polegać wyłącznie na tym, co podpowie Ci Twoja intuicja. Sprawdź na własnym przykładzie, jak często wybory drugiej połówki mogą okazać się nieoczywiste i przekonaj się, jak dobrze się znacie. Na serio!

Gra Serio

Daj głos - okazja, by głośno wyznać swoją miłość!

Daj głos to ciekawa forma rozrywki towarzyskiej, która w naszej opinii idealnie sprawdzi się podczas Święta Zakochanych. Wydaje się, że gra przypadnie do gustu zarówno młodszym, jak i nieco starszym pokoleniom Walentynek! Kategoria wiekowa w zasadzie nie ma tu znaczenia, bo to gra niemal dla każdego, kto posiada mnóstwo ukrytych talentów!

Aby zwyciężyć w Daj głos, musisz wykazać się po części kreatywnością, a po części aktorskim kunsztem. Dopiero w trakcie rozgrywki będziesz miał okazję pokazać światu własny niesamowicie zróżnicowany repertuar dźwięków. Wśród niecodziennych wyzwań możesz być na przykład poproszony o naśladowanie włączonej wiertarki... Idziemy o zakład, że doskonale znasz ten dźwięk z życia doświadczonego bohatera domu, ale czy sam potrafisz go odtworzyć? No może z wiertarką to jeszcze sobie poradzisz, ale spróbuj naśladować dźwięk opadającego na ziemię piórka… Chyba sprawa zaczyna się coraz bardziej komplikować, prawda? Jak sam tytuł gry wskazuje, powinieneś chociaż spróbować - no dalej, daj głos!

Pamiętaj, że w walentynkowej rozgrywce zwycięży ta z osób, która wykaże się refleksem i prawidłowo odgadnie pochodzenie naśladowanych dźwięków. Nasłuchuj i odgaduj poprawnie głosowe zagadki! Jeśli zazwyczaj uważnie słuchasz swojej drugiej połowy, to masz większe szanse na zwycięstwo w tej dźwiękonaśladowczej grze. Trzymamy kciuki!

Gra Daj głos

Jak wolisz wyznać miłość - w formie obrazkowej czy raczej werbalnej?

Jeśli nie możesz się zdecydować, to pomożemy Ci dokonać właściwego wyboru! Gra Pikti to zabawna gra towarzyska, która polega na jak najszybszym pozbyciu się swojej talii kart poprzez adekwatne dopasowanie obrazków do wskazanych kategorii. Aby odnieść sukces w rozgrywce, musisz wyprzedzić swoją Walentynkę!

Z kolei Dikti, to gra wymagająca znacznego refleksu, ale tym razem w miejscu obrazków pojawią się na kartach litery, których użyjesz w celu tworzenia słów pasujących do wybranych kategorii. Kto pierwszy pozbędzie się swojej talii, odniesie zasłużone zwycięstwo, a walentynkowy konkurent zapłonie z podziwu albo raczej z… zazdrości!

Gry Pikti i Dikti

Pikti i Dikti to dwie kreatywne gry towarzyskie, które charakteryzują się zróżnicowaniem wariantów prowadzenia rozgrywek. Oznacza to ni mniej, ni więcej, że wspomniane gry są warte świeczki i wieczór walentynkowy z ich udziałem zdecydowanie zapowiada się atrakcyjnie pod względem urozmaiconej zabawy. Więc jeśli nadal szukasz ciekawego scenariusza na spędzenie czasu w Święto Zakochanych, to gry planszowe Pikti i Dikti stanowią wersję tej właściwej odpowiedzi na Twoją potrzebę!

Teraz musisz tylko podjąć ważką decyzję, od której gry zaczniesz Wasz wspólny wieczór i… w jaki sposób wyznasz swoje uczucia! Życzymy udanych Walentynek!

TOP 5 gier planszowych idealnych na Walentynki

Obowiązek informacyjny wynikający z RODO: Administrator danych; Cele, podstawy prawne, informacja dobrowolności lub obowiązku podania i czas przetwarzania; Odbiorcy danych; Prawa osoby, której dane dotyczą i sposoby ich realizacji; Przetwarzanie danych w sposób zautomatyzowany (w tym profilowanie).

Search engine powered by ElasticSuite