Gry imprezowe, w które możesz zagrać w andrzejkowy wieczór

Na dobry początek zagadka! Co wspólnego mają ze sobą reżyser Wajda, tenisista stołowy Grubba, piosenkarz Seweryn i prezydent Duda? Kto wie? Ooo matko, cały las rąk... zbyt łatwe, co? Zgadza się, to była stosunkowa łatwa zagadka. Macie rację, że wszyscy wspomniani mężczyźni mają wspólną cechę - na imię im ANDRZEJ. Uwaga, a teraz dodatkowa zagadka! Ciekawe czy równie skuteczni będziecie przy określeniu, w jakim dokładnie dniu najwięcej Andrzejów obchodzi swoje imieniny w Polsce? Wiecie kiedy? No jasne, że 30 listopada, choć trzeba przyznać, że odpowiedź na to pytanie wcale nie musi być taka oczywista. Przeglądając kalendarium imienin znaleźliśmy w nim co najmniej kilkanaście alternatywnych dat, kiedy to statystyczny Andrzejek może hucznie obchodzić swoje święto. Korzystając ze sposobności życzymy Andrzejom wszelkiej pomyślności - już niedługo 30 listopada i… Wieczór Andrzejkowy!

Wieczór wróżb - Andrzejki!

Tradycją jest, że każdego roku w nocy z 29 na 30 listopada organizuje się wieczór wróżb, a najbardziej popularną ich formą jest lanie wosku przez ucho od klucza i interpretowanie kształtu cienia, który rzuca na ścianie woskowy odlew. Dawniej Andrzejki traktowano z dużą powagą i była to iście magiczna noc, w trakcie której każdy chciał poznać swoją przyszłość. Natomiast współcześnie są raczej formą wesołej zabawy i miłego spędzenia czasu lub mówiąc wprost doskonałą okazją do zorganizowania niepowtarzalnej imprezy!

wieczór wróżb andrzejki artykuł

Jak się dobrze bawić w Andrzejkowy Wieczór?

Skoro już mowa o organizowaniu imprezy, to czas najwyższy, abyśmy podzielili się z Wami informacją, co w Treflu wyszło w trakcie zeszłorocznego wieczoru wróżb. Wyszło nam, że… w tym roku, w Andrzejki… wszyscy będziecie rozgrywali emocjonujące turnieje planszówek i że tegoroczne Andrzejki to będzie wspaniały wieczór imprezowych gier. Mamy nadzieje, że nasza wróżba się spełni!

Motyw przewodni – gry imprezowe! 

Kiedy Andrzej będzie świętował imieniny, Wy spróbujcie zorganizować z rodziną i przyjaciółmi wybitny wieczór, którego motywem przewodnim będą gry imprezowe! Zastanawiacie się pewnie, na które gry zdecydować się podczas tego niepowtarzalnego wieczoru. Przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawych rekomendacji uwzględniając przy tym wiek imprezowiczów. Znajdziecie tu zatem propozycje gier, w które mogą zagrać całe rodziny z udziałem małych pociech, ale nie zapomnieliśmy również o tych nieco starszych graczach, czyli o młodzieży i dorosłych. Oto nasze sprawdzone propozycje, które z pewnością urozmaicą wspólne spędzanie czasu podczas Andrzejkowego Wieczoru!

andrzejkowy wieczór lifestyle

Zgrajmy się w Andrzejki

Na początek coś dla starszych graczy. Jeśli szukacie ciekawej gry na Andrzejki, to wybierzcie kooperacyjną grę towarzyską zatytułowaną ZgrajMy się. Zbierzcie paczkę bliskich przyjaciół lub członków rodziny i wcielcie się w role… członków orkiestry symfonicznej. Waszym zadaniem będzie umiejętne dostosowanie swoich odpowiedzi w taki sposób, aby jednym głosem osiągnąć muzyczne zwycięstwo! Szkopuł leży w tym, że jako uczestnicy rozgrywki nie możecie się ze sobą komunikować podczas dawania koncertu, a indywidualne wybory możecie przedyskutować wyłącznie w trakcie przerw pomiędzy kolejnymi rundami gry. I co jak się zapowiada? Uda Wam się stworzyć zgrany zespół?! Mamy nadzieję, że wspólnie dacie zwycięski koncert, a jeśli jest wśród Was Andrzej, to możecie go uczynić dyrygentem. :)

Wieczór pełen intryg

Kiedy już wspólnie zagracie symfonię, możecie przejść do… snucia ciekawej intrygi! Przenieście się w myślach do lat 20. ubiegłego wieku i przeskoczcie w wyobraźni z kontynentu europejskiego do Ameryki Północnej. Sceneria robi się jak w hollywoodzkich produkcjach, prawda? I tak ma właśnie to wyglądać - fabuła jest spójna, bowiem przenieśliście się do USA i od tego momentu jesteście zwykłymi mieszkańcami niewielkiego miasteczka Sales. Wiedziecie tam spokojne życie i nawet nie domyślacie się, że… wśród mieszkańców funkcjonuje również zorganizowana grupa przestępcza. Tak jest - w Sales jest mafia, która w cieniu codziennego życia prowadzi nielegalne interesy. Waszym celem jest zidentyfikowanie złoczyńców! Próbowaliśmy wróżyć z fusów, ale niestety nie otrzymaliśmy jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czy obywatelom miasta powiedzie się misja zdemaskowania członków mafii i pokrzyżowania ich niecnych planów. Może Wy nam podpowiecie czy poradzicie sobie z Mafią w Mieście intryg. Z pewnością nie będzie łatwo, ale jak to mówią nadzieja umiera ostatnia. Wierzymy, że poradzicie sobie w świecie pełnym blefu i  manipulacji.

Zmalujcie sobie udane Andrzejki

A teraz również coś dla młodszych miłośników gier. Graczom w wieku powyżej 10 lat polecamy unikalną grę imprezową Redraw. Jeśli chodzi o główny cel rozgrywki, to zadaniem uczestników jest przerysowanie lub upiększenie estetycznego motywu, który odnajdziecie na karcie lub który wcześniej został wykreowany z inicjatywy pozostałych graczy. Zaufajcie nam, wcale nie musicie być artystami, aby mieć dużo frajdy z rysowania! Zadaniem rywali podczas rozgrywki jest zgadywanie, które hasło jest aktualnie rysowane. Jeśli wiecie już, co malują Wasi konkurenci, niezwłocznie zakryjcie ręką stosowną kartę z hasłem i szybko wypowiedzcie je na głos. Jeśli odpowiecie prawidłowo, zdobywacie punkt, a jeśli na swoim koncie zanotujecie pięć odgadniętych haseł, zwyciężacie! Gotowi na estetyczne emocje? Łapcie za kolorowe markery i wymalujcie sobie zwycięski puchar!

Andrzejkowy wyścig z czasem!

Skoro jesteście już artystycznie spełnieni, to na zakończenie zaproponujemy Wam dynamiczną zabawę w 5 sekund – to bardzo popularna wśród graczy seria gier, które doskonale sprawdzają się podczas imprezowych wieczorów. Jeśli lubicie odrobinę adrenaliny, to na pewno polubicie 5 sekund! W tej grze towarzyskiej macie dosłownie krótką chwilę, aby prawidłowo odpowiedzieć na pytanie - losujecie kartę z zadaniem, a specjalny czasomierz nieubłaganie odlicza czas. Musicie się pospieszyć – dysponujecie tylko 5 sekundami!

W kontekście uczestnictwa w rozgrywce młodych graczy, polecamy Wam przede wszystkim wersję 5 sekund dzieci kontra dorośli. Zgodnie z regułami, czeka Was tym razem drużynowa rywalizacja, a do uczestnictwa zapraszamy zespoły rodziców oraz ich pociech. Za każdym razem, gdy rodzic prawidłowo odpowie na pytanie ze świata dziecka, jego drużyna uzyskuje podwójną ilość punktów. Tak samo zadzieje się, gdy dziecko zrewanżuje się dorosłym skuteczną odpowiedzią na pytanie z tematyki bliskiej rodzicom. Zbierajcie punkty i sprawdźcie, czyj zespół zwycięży! Wygląda na to, że w Andrzejki może dojść do emocjonującego starcia pokoleń. Zobaczymy kto będzie lepszy. Życzymy udanej imprezy!

Gry imprezowe, w które możesz zagrać w andrzejkowy wieczór

Obowiązek informacyjny wynikający z RODO: Administrator danych; Cele, podstawy prawne, informacja dobrowolności lub obowiązku podania i czas przetwarzania; Odbiorcy danych; Prawa osoby, której dane dotyczą i sposoby ich realizacji; Przetwarzanie danych w sposób zautomatyzowany (w tym profilowanie).