Zbliża się I Oficjalny Turniej Puzzlowy Trefla!

W sobotę 25 maja 2024 r. w siedzibie Trefla w Gdyni odbędzie się I Oficjalny Turniej Puzzlowy Trefla, w którym blisko 60 uczestników zmierzy się w układaniu puzzli na czas! Jesteśmy jednym z czołowych producentów puzzli na świecie, od początku działalności (1985 r.) produkujemy puzzle we własnej fabryce w Gdyni, dlatego właśnie ta lokalizacja została wybrana na pierwszy turniej.

Układanie puzzli - rozłożona uładanka

Miłośnicy puzzli zmierzą się w dwóch kategoriach: w konkursie indywidualnym, w którym do ułożenia będzie 500 elementów oraz w konkursie drużynowym (układanie w parach), gdzie uczestnicy będą musieli się zmierzyć z układaniem 1000 elementów na czas.

„Rocznie z naszej fabryki wyjeżdżają miliony opakowań puzzli, które trafiają na półki sklepowe na całym świecie. Chociaż produkujemy też gry planszowe i jesteśmy dystrybutorem dużych marek zabawkowych, konsumenci kojarzą nas przede wszystkim z puzzli, z czego jesteśmy bardzo dumni. Niedawno na portalu Trojmiasto.pl ukazał się wywiad z p. Joanną Woźniakiewicz, gdyńską miłośniczką puzzli, która wspomniała o tym, że jej marzeniem byłyby cykliczne turnieje puzzlowe organizowane w Gdyni. Jako największy producent puzzli, na dodatek z siedzibą w Gdyni, nie mogliśmy pozostać obojętni na taki apel. Natychmiast skontaktowaliśmy się z p. Joanną i tak narodziła się idea zorganizowania Oficjalnego Turnieju Puzzlowego Trefla”

– mówi Justyna Gdowska, członek zarządu ds. marketingu Trefl SA.

Turniej puzzlowy - układanie

Tego typu turnieje cieszą się dużą popularnością na całym świecie i choć tradycja układania puzzli sięga aż XVIII wieku, kiedy to w 1760 roku angielski kartograf, John Spilsbury, stworzył pierwsze puzzle w historii, a świat idzie w kierunku cyfryzacji, pasja do układania puzzli wcale nie maleje, a wręcz rośnie.

„Układanie puzzli to doskonały trening koncentracji, uważności, redukuje stres i co dla nas najważniejsze, bo wpisuje się w naszą misję, pozwala wspólnie spędzić czas z rodziną, przyjaciółmi, czy jak w przypadku turnieju z ludźmi, których łączy wspólna pasja. Chcemy krzewić tę pasję nie tylko lokalnie, dlatego gorąco zachęcamy innych miłośników puzzli, którzy chcieliby zorganizować taki turniej u siebie w mieście, do kontaktu z nami”

– podkreśla Justyna Gdowska.

Turniej puzzlowy - wspólne układanie

Oficjalny Turniej Puzzlowy Trefla

Kiedy: sobota, 25 maja 2024 roku

Godziny: 10.00 (500 el.) oraz 12.30 (1000 el.)

Gdzie: Siedziba Trefl, ul. Kontenerowa 25, Gdynia, Budynek CBR (II p.)

Zapisy na turniej odbywają się za pośrednictwem dedykowanej strony. Kliknij i zapisz się teraz! 

Zbliża się I Oficjalny Turniej Puzzlowy Trefla!