Wooden Puzzle - wybitne dzieła sztuki w formie drewnianych puzzli

Jeśli kochasz sztukę, a jednocześnie lubisz spędzać wolny czas na układaniu puzzli, to chcemy zwrócić Twoją uwagę na serię unikatowych produktów marki Trefl, wykonanych z drewna.

W dzisiejszym wpisie na blogu pragniemy zaprezentować puzzlomaniakom w wieku powyżej 9 lat kilka cenionych na świecie obrazów, które w fabryce Trefla przyjęły formę drewnianych układanek najwyższej jakości — Wooden Puzzle - puzzle drewniane 200 elementów. Oto rekomendowane przez nas dzieła sztuki, które w całości samodzielnie skompletujesz z drewnianych puzzli, aby zawsze mogły cieszyć Twoje oko! Spójrz, jakie to proste — wcale nie musisz szukać galerii i całymi godzinami oczekiwać w kolejce do muzeum, teraz cenione obrazy mistrzów masz w zasięgu swojej ręki! 

Puzzle z serii Wooden Puzzle od Trefl

Sztuka współczesna ukryta w pudełku z drewnianymi puzzlami!

Niestety nie możemy zmienić faktu, że Vincent van Gogh był mało docenianym twórcą za swojego życia. Za to dziś każdy wielbiciel układanek z puzzli ma okazję oddać hołd jednemu z największych twórców w historii malarstwa, którego dorobek stanowi istotne źródło sztuki współczesnej. W tym celu wybierz puzzle marki Trefl i skompletuj fantastyczny zestaw Wooden Puzzle 200 elementów, który przedstawia rozpoznawalny na całym świecie obraz Vincenta van Gogha zatytułowany Gwiaździsta Noc!

Czy wiesz, że zbiór dzieł autorstwa van Gogha liczy ponad 2 tysiące obrazów wykonanych różnymi technikami malarskimi? Dzisiaj możesz posiąść na własność jeden z nich, ten szczególny! Zestaw drewnianych puzzli Gwiaździsta Noc jest dostępny w naszej ofercie, więc wystarczy złożyć zamówienie i od razu możesz przystąpić do kompletowania wielkiego dzieła van Gogha. Gwiaździsta noc to bardzo wyjątkowy obraz tego mistrza, bo jako jeden z nielicznych nie został namalowany z natury, lecz całkowicie z pamięci i dzięki wyobraźni holenderskiego malarza.

Uwierz nam na słowo, że Gwiaździsta Noc to niesamowita układanka, której poszczególne części składowe wyprodukowano z wysokiej jakości drewna. Z pewnością komplet ten zachwyci każdego puzzlomaniaka swoją różnorodnością elementów! Kompletny obrazek składa się z ramki, którą tworzą elementy o regularnych kształtach oraz z jej wnętrza, na które składają się nieregularne puzzle, a także 5 specjalnych figurek. Gwiaździsta Noc ułożona z 200 drewnianych puzzli przyjmie kształt prostokąta o wymiarach około 250x180 mm. To trudny projekt, ale nie martw się, wcale nie potrzebujesz specjalnej instrukcji, aby starannie skompletować dzieło van Gogha - wystarczy, że użyjesz artystycznej wyobraźni!

Gwiaździsta Noc - puzzle z serii Wooden Puzzle

Mimo, że usta drewniane, to cudowny jest Pocałunek... 

Kolejne arcydzieło, które może sprawić Ci wiele przyjemności podczas kompletowania puzzli, to Pocałunek autorstwa malarza i grafika Gustava Klimta. Oryginalne dzieło austriackiego mistrza jest obrazem olejnym, który przedstawia parę kochanków zatraconą w miłosnym objęciu. Kochankowie tkwią na skraju łąki, a wokół nich jest całe bogactwo kolorowych kwiatów, są odziani w charakterystyczne złote szaty, a poza, w której zostali uchwyceni niewątpliwie, sugeruje zbliżający się... pocałunek. Taki akt sztuki musi robić wrażenie na odbiorcach!

Zestaw z serii Wooden Puzzle zatytułowany Pocałunek - Gustav Klimt, to bezpośrednie treflowe nawiązanie do dorobku malarskiego tego utalentowanego przedstawiciela wiedeńskiego modernizmu. Teraz z 200 drewnianych elementów możesz skompletować własny Pocałunek Klimta, a w pudełku z puzzlami znajdziesz również 5 niesamowitych figurek o nieregularnych kształtach, w tym symboliczne usta, o których metaforycznie wspominamy w tytule tego akapitu.

Nie zwlekaj zatem i zabieraj się niezwłocznie do kreatywnej pracy z puzzlami. Im szybciej skompletujesz kolejny obrazek, tym sprawniej zadbasz o szeroki wybór artystycznych dzieł z serii Wooden Puzzle od Trefla! Przekonaj się na własnym przykładzie, że puzzle to nie tylko doskonałe narzędzia, które mogą sprawdzać się w rozwijaniu zdolności manualnych, ale i żywy przykład ciekawej formuły zdobywania wiedzy o sztuce i wybitnych twórcach!

Pocałunek - Wooden Puzzle | Trefl

Nadchodzi wielka fala puzzli - ćwicz pamięć i wyobraźnię! 

Kolejnym artystycznym zestawem puzzli z serii Wooden Puzzle, który jest dostępny w naszym sklepie i którym na pewno warto się zainteresować, jest Wielka Fala w Kanagawie autorstwa japońskiego artysty Hokusaia. Warto podkreślić, że oryginalne dzieło stworzone przez mistrza, jak i nasze drewniane wydanie tego dzieła, mają wspólną cechę... Jesteśmy bardzo ciekawi czy domyślasz się, o co może chodzić — potraktuj to niczym artystyczną łamigłówkę.  

Już uchylamy rąbka tajemnicy! Oryginalne dzieło Hokusaia, zatytułowane w skrócie Wielką Falą lub po prostu Falą, powstało w I połowie XIX w. z wykorzystaniem techniki graficznej drzeworytu. A więc do jego wykonania japoński artysta wykorzystał element w postaci gładkiej deseczki z twardego drewna. Z treflowego punktu widzenia niemal idealnie się składa, że teraz Ty również możesz samodzielnie ułożyć „własną Falę”, posługując się elementami stworzonymi z tak szlachetnego materiału, jakim jest drewno. 

Dobrze, nie ma co dłużej myśleć — nie trać okazji do ciekawej, kreatywnej zabawy i już teraz zamów ostatni artystyczny zestaw z serii Wooden Puzzle 200 elementów. Spraw sobie cudownie estetyczny prezent i niezwłocznie skompletuj najbardziej popularną pracę Hokusaia oraz jeden z najbardziej rozpoznawalnych przykładów sztuki japońskiej na świecie. Wysyp drewniane elementy z pudełka i zacznij układać olbrzymią falę zagrażającą łodziom znajdującym się na morzu u wybrzeża Kanagawy! Kiedy obrazek będzie już gotowy, będziesz mógł również podziwiać dostojną górę Fudżi, bowiem Wielka Fala stworzona przez Hokusaia była pierwszą pracą z cyklu kilkudziesięciu widoków na ten szczególny, najwyższy, święty szczyt w Japonii. 

Wooden Puzzle - Wielka Fala od Trefl

Wooden Puzzle, czyli "sztuka wysoka" w postaci puzzli drewnianych!

Jeśli układanie puzzli sprawia Ci ogromną frajdę, to mamy wrażenie, że po przeczytaniu dzisiejszego wpisu na blogu nie powinieneś dłużej zwlekać — już teraz kup wspaniałe zestawy z serii Wooden Puzzle i rozwijaj swoją kreatywność oraz wiedzę o wybitnych dziełach malarstwa. Zbierz własną kolekcję historycznych obrazów, będących przebłyskiem geniuszu jednostek, które tworzyły dzieła sztuki rozpoznawalne na całym świecie. Przekonaj się na własnej skórze, że dzięki serii układanek Wooden Puzzle marki Trefl sztuka wysoka zawsze może być w zasięgu ręki i cieszyć Twoje zmysły. Mamy nadzieję, że do odwiedzenia naszej puzzlowej galerii sztuki nie trzeba będzie Cię jeszcze zapraszać. Życzymy świetnej zabawy! 

Wooden Puzzle - wybitne dzieła sztuki w formie drewnianych puzzli