Wielkie otwarcie szlaku w Płocicznie! - Zielona Polana Trefla

Historia pewnego szlaku w sercu Kaszub, czyli o rewitalizacyjnym projekcie firmy Trefl SA

Być może nie wszyscy znacie smutną historię pomorskich lasów dotkniętych nawałnicą, która przeszła nad Kaszubami w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r. Jednym z najbardziej dotkniętych przez huragan obszarów było Nadleśnictwo Lipusz - powierzchnia zniszczonych lasów wyniosła tam blisko 18 tys. ha, z czego aż 4,2 tys. ha to tereny, które zostały całkowicie zdewastowane przez niszczycielski żywioł. W ostatnich latach podejmowany jest trud oraz systematyczne działania na rzecz odbudowy drzewostanu w tym rejonie. Do sierpnia ubiegłego roku w lipuskich lasach udało się posadzić drzewka na powierzchni aż 2,6 tys. ha, a wszystko to dzięki ogromnemu zaangażowaniu leśników, pracowników zakładów usług leśnych oraz wolontariuszy, którym jesteśmy niezmiernie wdzięczni za ich wysiłki. 

Trefl SA wraz ze swoimi pracownikami również wniósł swój cenny wkład w odbudowę zielonych płuc tego regionu. Jako firma rodzinna i przedstawiciel biznesu odpowiedzialnego społecznie, we współpracy z Nadleśnictwem Lipusz Trefl zdecydował się  wspomóc rewitalizację lasu, który ucierpiał w skutek nawałnicy w 2017 r.

Płociczno - plac zabaw

Kontynuując projekt #ZielonaStronaTrefla, w ramach którego w 2021 roku pracownicy Trefla zasadzili 30 tys. sadzonek drzew, przywrócono do życia malownicze obszary leśne i oddano je w użytkowanie lokalnej społeczności oraz turystów. Od czerwca tego roku rodziny z dziećmi mogą ponownie uczęszczać ścieżką przyrodniczo-dydaktyczną znajdującą się na szlaku w miejscowości Płociczno.

Płociczno - zielona polana

Zapraszamy Was serdecznie do odwiedzenia Nadleśnictwa Lipusz - w miejscowości Płociczno, gdzie czeka na Was prawdziwa atrakcja turystyczna! Pod nadzorem merytorycznym leśniczych,  Dział Badawczo-Rozwojowy Gier Trefla stworzył edukacyjną grę terenową, która sprawia, że spacer ścieżką jest świetną rozrywką dla całej rodziny.

Zachęcamy Was do udziału we wspólnej zabawie edukacyjnej oraz do odbycia leśnego spaceru na odcinku ponad dwukilometrowego szlaku. Wierzymy, że będzie to dla Was niezapomniana i pouczająca przygoda, zwłaszcza teraz, gdy nadeszły oczekiwane wakacje i dysponujecie większą ilością wolnego czasu!

Poza grą rodzinną, na początku oraz na końcu szlaku zlokalizowano dwie edukacyjne wiaty interaktywne. Ich przeznaczeniem jest zapewnienie odpoczynku, rekreacji oraz zabawy z wykorzystaniem elementów małej architektury, co z pewnością będzie źródłem frajdy dla dzieci oraz dorosłych. 

Płociczno - zabawa w plenerze

Edukacja w połączeniu z zabawą

To bardzo istotny element misji firmy Trefl, który tym razem nie został ukryty w pudełku od gier planszowych, zabawek czy układanek z puzzli, lecz w postaci gry terenowej zlokalizowanej w sercu malowniczych Kaszub!

Aby zachęcić Was jeszcze bardziej do turystycznych odwiedzin, zobaczcie koniecznie jak bawiliśmy się wspólnie w trakcie uroczystego otwarcia ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej #ZielonaPolanaTrefla - Płociczno, która znajduje się na szlaku zwanym Pętla "Tuszkowska Matka" Lipusz. Uczestnicy zabawy korzystali nie tylko z pięknej pogody, ale i z całej gamy dodatkowych atrakcji, począwszy od strefy gier i zabaw od Trefl, poprzez spotkanie z bohaterami Rodziny Treflików oraz sportowcami Trefla Sopot i Trefl Gdańsk, skosztowanie lokalnych przysmaków, przyrodnicze zabawy z Nadleśnictwem Lipusz, a kończąc na wspólnym spacerze leśnym szlakiem, na końcu którego zasadziliśmy szczepy ze zniszczonego przez nawałnicę pomnika przyrody „Tuszkowska Matka”.

Płociczno - gry i zabawy

Było rewelacyjnie! Więcej nie będziemy Was namawiać - musicie to koniecznie zobaczyć na własne oczy! 

Wielkie otwarcie szlaku w Płocicznie! - Zielona Polana Trefla