Trenuj spostrzegawczość! Poznaj detektywistyczną grę dla dzieci i szpiegowskie puzzle dla dorosłych

Lubicie rozwiązywać zagadki detektywistyczne i czytać trzymające w napięciu powieści kryminalne? Świetnie się składa, bo dzisiaj zachęcimy Was do... założenia własnego biura detektywistycznego! Tak jest! Wcielicie się w przebiegłych szpiegów, obserwatorów miejskich zdarzeń, podglądaczy ludzkich zachowań i tropicieli złoczyńców. Dzisiaj przede wszystkim potrenujemy Waszą spostrzegawczość i zmysł obserwacji! Dzięki temu będziecie niezawodni jak miejski monitoring albo czujni niczym pracownik ochrony w supermarkecie. Będziecie okiem Wielkiego Brata, ale w tym celu wcale nie użyjemy książek, lecz... mamy na to inny pomysł! Oto nasza sprawdzona koncepcja na rozwój Waszej spostrzegawczości!

spy guy lifestyle

Eye Spy, czyli oko szpiega!

Zacznijmy od wyzwań dla dorosłych... Dzieci i młodzież raczej tego nie kojarzą, ale dorośli zapewne dobrze pamiętają czasy, kiedy w Polsce zapanowała moda na oglądanie reality show, a zaczęło się od słynnego Big Brothera. Chyba wielu z Was pamięta ten szum medialny, który towarzyszył pojawieniu się tego popularnego programu z udziałem zwykłych uczestników, którzy jeszcze wtedy z pewnością nie byli celebrytami, ale w krótkim czasie zyskali rzeszę fanów i wielką popularność. Cała Polska, w domowym zaciszu, za pośrednictwem telewizji, mogła codziennie śledzić losy bohaterów dzięki... oku Wielkiego Brata! Tak jest! Czujne oczy kamer na każdym kroku towarzyszyły wówczas zmaganiom uczestników programu, a widzowie kibicowali ulubionym postaciom show oraz podglądali każdy ich ruch na ekranie telewizora. Nooo, co by nie powiedzieć, to wtedy faktycznie było to nowe zjawisko, medialne WOW! Ale... jak Wam się wydaje, dlaczego w ogóle nawiązujemy do historii tego znanego show? Uchylamy od razu rąbka tajemnicy - chcemy Wam zaproponować kilka ciekawych opcji na trening spostrzegawczości, ale i... podglądanie ludzkich zachowań. Tym razem jednak nie w odsłonie medialnej - przygotowaliśmy dla Was fantastyczne puzzlowe WOW!

Misja detektywistyczna nr 1 - Amsterdam czy Paryż?

eye spy minimalka 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Big Brother jako fenomen medialny nie udałby się, gdyby nie fakt, że w krótkim czasie zyskał ogromną popularność, a ta z kolei pojawiła się dzięki temu, że miliony Polaków wkręciły się w śledzenie losów uczestników biorących udział w reality show. Dla odmiany Trefl pragnie zaangażować Was w puzzlowy projekt pod kryptonimem Sneaky Peekers, czyli podstępni podglądacze! Na czym on polega? Otóż, mamy na stole rozsypaną układankę z tysiącem niesamowicie kolorowych puzzli z serii Eye-Spy, czyli oko szpiega, a elementy te zawierają szczątkowe informacje oraz ujawniają fragmentarycznie mnóstwo zabawnych historyjek i zdarzeń z życia mieszkańców pewnego miasta. Kompletując kolejne części wchodzące w skład układanki możecie śledzić losy obywateli miasta i po trosze poczuć się niczym prywatni detektywi albo jak oko Wielkiego Brata!

Spy Guy zdjęcie lifestylowe

Jeśli lubicie detektywistyczne przygody, to zachęcamy Was do sięgnięcia po układanki Sneaky Peekers: Paris, France lub Amsterdam The Netherlands, które skrywają na przedstawionych ilustracjach całe bogactwo zabawnych historii z życia mieszkańców wielkich miast. Przekonajcie się, że z układania każdego dodatkowego elementu można czerpać przyjemność odkrywając jednocześnie kolejne wątki i ciekawe detale ukryte na kompletowanym obrazku. A więc drodzy podglądacze życia codziennego Paryża i Amsterdamu, chwyćcie za swoje szkła detektywistyczne i zabierajcie się do odkrywania miejskich tajemnic. Mamy nadzieję, że pozytywnie zaskoczymy Was ilością ciekawych tropów, a z drugiej strony zapewnimy Wam najwyższą jakość produktów Trefl Prime, które wyprodukowano w technologii Unlimited Fit Technology.

Misja detektywistyczna nr 2 - Rzym czy Nowy Jork?

Minimalka puzzli Eye Spy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli chodzi o drugą misję detektywistyczną, którą zaplanowaliśmy do zrealizowania, to chcemy dzielnych detektywów zaprosić w podróż do Rzymu oraz bardziej odległego Nowego Jorku. Przed Wami tajemnicze wyzwania, mnóstwo nowych tropów oraz fantastyczne zestawy puzzli tysiączków, które skrywają różnorodne historyjki z życia wielkich metropolii. Pewnie każdy z dociekliwych detektywów ma swoje wyobrażenie na temat zjawisk zachodzących w społecznej tkance tych ogromnych miast, a zatem zachęcamy Was do sięgnięcia po układanki Imaginary Cities: Rome, Italy lub New York, USA z serii Eye-Spy. Błyskawicznie przenieście się do abstrakcyjnego Rzymu lub szalonego Nowego Jorku i osobiście zweryfikujcie naszą tezę, że to jednak bardzo interesujące miasta, w których wiele rzeczy może człowieka zadziwić i wszystko tam jest możliwe. Wierzymy, że detektyw z krwi i kości jest zawsze przygotowany do realizowania misji w chaotycznych warunkach, które niejednokrotnie... wywołają uśmiech na jego twarzy! Tak, tak, nie bądźcie wcale tym zaskoczeni, przecież detektyw to nie zawsze poważna, pokerowa twarz, a zwłaszcza w sytuacji, gdy misja specjalna została nasycona znaczną dawką humoru!

eye spy lifestyle 2

Gra dla młodych detektywów - Spy Guy

minimalka gry spy guy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A teraz coś specjalnego dla spostrzegawczych szpiegów z nieco mniejszym doświadczeniem zawodowym:) Nasza rekomendacja dla Was to gra Spy Guy, którą szczególnie polecamy młodszym miłośnikom planszówek, którzy z miłą chęcią wcielą się w rolę miejskich detektywów! Oczywiście nie oznacza to, że gracze ze znacznym doświadczeniem i długim stażem zawodowym nie mogą brać udziału w rozgrywce. Wręcz przeciwnie, Was również zapraszamy do trenowania swoich umiejętności detektywistycznych, a nawet objęcia wsparciem mentorskim młodszych adeptów sztuki szpiegowskiej. Jeśli chodzi o Waszą misję w Spy Guy, to głównym zadaniem będzie ustalenie, kto jest odpowiedzialny za całą serię niecnych występków przeciwko mieszkańcom miasta. Użyjcie sokolego wzroku i postarajcie się znaleźć na mapie jak najwięcej dowodów, które umożliwią Wam schwytanie sprawcy zanim uda mu się czmychnąć poza granice miasta. 

Spy Guy lifestyle 2

Pamiętajcie, że Spy Guy to nie tylko gra trenująca spostrzegawczość i logiczne myślenie, ale również prawdziwy poligon do ćwiczenia współpracy zespołowej oraz efektywnej kooperacji pomiędzy członkami zespołu detektywów. Gotowi do zmagań? Świetnie! Zatem chwytajcie za ponad metrową planszę Treflikowa i pilnie przeczesujcie teren w poszukiwaniu cennych wskazówek, które przybliżą Was do złapania złoczyńcy. Jeśli uda Wam się zrealizować plan schwytania przebiegłego Doktora Moritza, wygracie grę! Czas na rozwiązanie zagadki. Trzymamy kciuki za sukces i życzymy Wam udanej zabawy! 

Trenuj spostrzegawczość! Poznaj detektywistyczną grę dla dzieci i szpiegowskie puzzle dla dorosłych

Obowiązek informacyjny wynikający z RODO: Administrator danych; Cele, podstawy prawne, informacja dobrowolności lub obowiązku podania i czas przetwarzania; Odbiorcy danych; Prawa osoby, której dane dotyczą i sposoby ich realizacji; Przetwarzanie danych w sposób zautomatyzowany (w tym profilowanie).