Trefl nagrodzony Galionem Gdyńskim za mecenat kultury!

W poniedziałek 13 maja w Muzeum Miasta Gdyni odbyła się Gala wręczenia Galionów Gdyńskich, czyli nagród artystycznych Prezydenta Gdyni. Jako firma Trefl SA zostaliśmy wyróżnieni za wspieranie kultury, a statuetkę z rąk Prezydentki Kosiorek odebrał założyciel firmy, Kazimierz Wierzbicki. Bardzo dziękujemy za docenienie inicjatyw, które prowadzimy poprzez Fundację Trefl przy ul. Gołębiej 9 – przede wszystkim Muzeum Kart do Gry „Ulica Brydżowa” – mówił Kazimierz Wierzbicki po otrzymaniu nagrody.

Galion Gdyński - zbiór laureatów

Nagroda Artystyczna Miasta Gdyni wręczana jest od 1995 r. i co roku trafia do najciekawszych twórców i mecenasów kultury oraz sztuki. Tegoroczni nominowani byli w czterech kategoriach: Kreacja Artystyczna, Animacja Kultury, Debiut Artystyczny i Mecenat Kultury. Trefl SA po raz pierwszy znalazł się w gronie nominowanych do statuetek, obok firm OPEC oraz Invest Komfort. Jury konkursu doceniło wspieranie przez Trefla szeregu działań animacyjnych skierowanych do mieszkańców i związanych z Muzeum Kart do Gry „Ulica Brydżowa”, które mieści się przy ul. Gołębiej 9, czyli tam, gdzie swoją siedzibę ma także należące do Grupy Trefl KAZStudio. Nagrodę z rąk Prezydentki Kosiorek odebrał założyciel Trefla, Kazimierz Wierzbicki.

„Firma Trefl i Gdynia są niczym dwa dobrze dopasowane puzzle. To tutaj powstają nasze układanki i gry, które następnie trafiają do kilkudziesięciu krajów na całym świecie, a my niemal od początku istnienia angażujemy się w życie lokalnej społeczności. W Sopocie i Gdańsku przede wszystkim poprzez sport, a w Gdyni odciskając ważny ślad kulturalny. W budynku dawnej szkoły przy ul. Gołębiej 9, w której powstają nasze seriale animowane „Rodzina Treflików” i „Bobaski i Miś”, działa prowadzone przez Fundację Trefl Gdyńskie Centrum Animacji, którego perełką jest Muzeum Kart do Gry „Ulica Brydżowa” z niepowtarzalnym zbiorem. Również tam odbywa się szereg inicjatyw dla mieszkańców, przede wszystkim filmowych i artystycznych. Bardzo dziękujemy Miastu Gdynia za docenienie tych działań, a tych, którzy jeszcze nie byli przy Gołębiej, serdecznie zapraszamy od odwiedzin."

– mówił odbierając nagrodę Kazimierz Wierzbicki

Kazimierz Wierzbicki - Galion Gdyński - odbiór nagrody

Warto zaznaczyć, że Muzeum Kart to niejedyna inicjatywa kulturalna wspierana przez Grupę Trefl. Również przy Gołębiej 9 Fundacja Trefl będzie tego lata realizować projekt "Wakacyjny Port Kultury", czyli cykl warsztatów (filmowych, fotograficznych, plastycznych i innych) dla dzieci, młodzieży i rodzin. Ponadto Trefl SA cyklicznie wspiera też inne wydarzenia kulturalne, jak Kaczmarski Encore Festival, czy Festiwale Muzyki Organowej odbywające się w Gdańsku.

Trefl nagrodzony Galionem Gdyńskim za mecenat kultury!