Święto Muzyki – przebojowa gra i zabawki muzyczne od Trefl

Muzyczne święto dzieci

Ciekawe, ilu z Was orientuje się, że w dniu 21 czerwca przypada nie tylko pierwszy dzień lata, ale i... Święto Muzyki. Wiedzieliście o tym? Od razu pomyśleliśmy, że to można jakoś konstruktywnie połączyć w całość. Lato... Muzyka... Czujecie to? Na dodatek niebawem rozpoczynają się letnie wakacje i czas urlopów! W związku z tym jesteśmy cali w emocjach niczym młody dyrygent w filharmonii wypełnionej po brzegi melomanami. Jesteście gotowi na letnie muzykowanie? Przygotowaliśmy dla Was ciekawą propozycję letnich hitów - zabawki muzyczne dla małych dzieci oraz imprezową grę dla nieco starszych fanów muzyki. Oto nasze rekomendacje!

Najlepsze zabawki muzyczne dla dzieci

Zacznijmy od propozycji dla najmłodszych miłośników muzyki, którzy tak naprawdę dopiero stawiają swoje pierwsze kroczki w świecie instrumentów i zaczynają wydobywać z nich pierwsze dźwięki. Wybraliśmy dla Was zabawki, które nie tylko doskonale stymulują zmysł słuchu, ale również pozwalają rozwijać umiejętności motoryczne dziecka, stwarzają więc ogromne możliwości zabawy i edukacji muzycznej jednocześnie. Pamiętajcie, że mózg dziecka wymaga ciągłej stymulacji, więc kiedy zaczniecie oglądać się za propozycjami innymi aniżeli grzechotki, sięgnijcie po rekomendowane muzyczne zabawki, które znajdziecie w ofercie Trefl oraz u naszych Partnerów.

Koncertowa Gąsieniczka - lifestyle

Wesoła Kapela - odkrywamy świat muzyki

 

Wesoła Kapela - minimalka

 

Jeśli chcecie zobaczyć małego bobasa w muzycznym uniesieniu, koniecznie rzućcie okiem na interaktywną zabawkę Wesoła Kapela marki VTech, która zapewni wiele frajdy maluszkowi już od 6. miesiąca życia. Zwróćcie uwagę, że to urocze pianinko posiada aż pięć podświetlanych klawiszy w różnych kolorach, a na każdym przycisku znajduje się symbol zwierzątka trzymającego instrument muzyczny. Po naciśnięciu konkretnego klawisza, dziecko pozna nazwę zwierzątka oraz zostanie wywołany komunikat dźwiękowy z nazwą instrumentu oraz wydawanym przez niego dźwiękiem. Wesoła Kapela wspomaga również maluchy w nauce różnych kolorów. Kapeli przewodzi radosna małpka, która wygrywa melodie i wesołe piosenki, a z kolei kurczaczek czuwa nad przyciskiem niebieskiego bębenka - naciśnięcie go spowoduje, że dziecko pozna dźwięki charakterystyczne dla uderzania w ten instrument. Jesteście gotowi na występ? Uwaga, za chwilę rozpoczynamy show!

Maluch zostaje DJ`em w noc świętojańską

Muzyczny Mikser - minimalka

 

 

 

 

 

 

 

 

21 czerwca przypada najkrótsza noc w roku, a to świetna okazja do zorganizowania zabawy z udziałem dzieci. Z uwagi na to, że tak długi dzień i krótka noc zdarza się wyłącznie raz w roku, warto zaplanować coś wyjątkowego i pozwolić milusińskim zorganizować wieczorne wydarzenie z udziałem didżeja. Bardzo pomocny w tym zakresie będzi mikser małego DJ`a marki HAPE - dzięki zabawce Wasza pociecha odkryje w sobie sceniczną gwiazdę i zacznie rozwijać muzyczne talenty. Zabawkę polecamy dzieciom już od 1. roku życia - nawet takie maluszki mogą zacząć swoją muzyczną przygodę i bawić się pierwszymi dźwiękami. Mikser didżeja wyposażono w wiele ciekawych funkcji - czarna płyta i specjalne przyciski umożliwiają dźwiękowe eksperymentowanie, a ponadto dysponujecie dodatkowymi klawiszami niczym w klasycznych organach. Warto skorzystać z dołączonego zestawu naklejek i oznaczyć na klawiaturze poszczególne dźwięki. Dodatkowo, początkujący didżej za pomocą żółtego pokrętła może naprzemiennie zmieniać dźwięki wyzwalane aż przez cztery różne instrumenty. Zwróćcie również uwagę na czerwony guzik zlokalizowany na środku czarnej płyty - za jego pomocą odtworzycie wgrane melodie. Mikser wyposażono w dodatkowe kolorowe przyciski, które rozbłyskują światłami w rytm muzyki. Doświadczony didżej może różnicować tonację i tempo melodii używając w tym celu specjalnego suwaka. Możecie także dostroić głośność urządzenia do własnych wymagań, nastroju lub pory dnia, chociaż wydaje nam się, że w noc świętojańską jest nieco więcej przyzwolenia na to, abyście głośniej podkręcili dźwięk! Mikser marki HAPE to prawdziwe studio didżejskie w wersji mini, które będzie przedmiotem pożądania małych muzyków. Dzięki niemu dzieci będą rozwijały kreatywność, poczucie rytmu, koncentrację, ale i sprawność oraz zręczność manualną (mała motoryka).

Muzyczny Mikser - lifestyle

Gąsieniczka wprowadza w świat dźwięków

 

Koncertowa Gąsieniczka - minimalka

 

 

 

 

 

 

Koncertowa Gąsieniczka marki VTech ułatwi maluchom komponowanie własnych utworów. Zabawkę wyposażono w osiem podświetlanych klawiszy, w które dziecko uderza specjalną pałeczką, aby wydobyć z zabawki konkretne dźwięki. Wesoła Gąsienica pobudza muzyczną ciekawość dziecka i pozwala zorganizować zabawę w różnych wariantach - można tworzyć melodie wykazując się własną inwencją twórczą albo uczyć się przez naśladownictwo wygrywając melodie nutka po nutce. Ponadto, Koncertowa Gąsieniczka umożliwia dostosowanie poziomu trudności adekwatnie do wieku małych pociech, a zatem możemy podnosić poprzeczkę wraz z czynionymi postępami w zakresie muzycznej edukacji. Gąsieniczka to bardzo atrakcyjna zabawka, o którą zdecydowanie warto wzbogacić instrumentalne zaplecze małego dziecka.

Koncertowa Gąsieniczka - lifestyle 2

Uderz w struny a... gitara tara rara

 

Gitara Flower Power - minimalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Dla wielu z nas gra na instrumentach muzycznych była marzeniem od najmłodszych lat, a najwięcej osób pragnęło grać na gitarze. Proponujemy zatem, aby na początek lata zagrała nam gitara, a precyzyjnie rzecz ujmując połączenie klasycznej gitary i ukulele. Gitara Flower Power marki Hape to estetyczna zabawka wykonana z drewna, dzięki której można muzykować począwszy od 3. roku życia. Instrument uwodzi wzrok bogatą kolorystyką, ale przede wszystkim istotne jest to, że zaprojektowano go w taki sposób, aby idealnie pasował do małych rączek dziecka. Jest to instrument zabawkowy, który stworzy doskonałe warunki do rozwoju umiejętności muzycznych dzieci. Hape dołożyło wszelkich starań, aby zabawka spełniała najwyższe normy jakości i bezpieczeństwa, a do tego stworzono ją zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju - nie dość, że piękna, to jeszcze ekologiczna. Nie zwlekajcie, sprawdźcie szybko brzmienie! Lato tuż, tuż!

Gitara Flower Power - lifestyle

Gra planszowa na liście przebojów Trefl

 

Lista, Lista Przebojów - minimalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Na zakończenie przygotowaliśmy atrakcyjną propozycję dla nieco starszych fanów muzyki. Początek lata i Święto Muzyki, to świetna okazja, aby zorganizować ekscytujące rozgrywki. No więc... rozpocznijmy tegoroczne lato Listą, Listą Przebojów od Trefl - to niepowtarzalna gra imprezowa, w której zderzycie się z mnóstwem największych muzycznych hitów wszechczasów! Zbierzcie paczkę przyjaciół i znajomych albo zaproście do zabawy rodzeństwo i rodziców, a następnie podzielcie się na rywalizujące zespoły. Z każdej drużyny należy wyłonić kapitana i w zasadzie możecie przejść do odkrywania przebojów ponad 170 znanych artystów! Potraficie jednym słowem opisać zespół The Beatles albo zaśpiewać tekst piosenki zespołu Manaam? A może bardziej przypadnie Wam do gustu odtwarzanie znanych przebojów z wykorzystaniem prostego instrumentu dętego kazoo? Czeka Was mnóstwo frajdy! Będziecie mieli okazję sprawdzić swoich sił w aż dziewięciu różnych kategoriach, a wśród nich odnajdziecie przeboje rodem z lat 60-tych, z polskiej sceny muzycznej czy absolutne hity wszechczasów. W dniu Święta Muzyki i ku czci nadchodzącego lata nadstawcie uszu, rozgrzejcie struny głosowe i potrenujcie na kazoo umiejętności instrumentalne! Czeka na Was prawdziwa muzyczna uczta - lista przebojów tego lata!

Święto Muzyki – przebojowa gra i zabawki muzyczne od Trefl

Obowiązek informacyjny wynikający z RODO: Administrator danych; Cele, podstawy prawne, informacja dobrowolności lub obowiązku podania i czas przetwarzania; Odbiorcy danych; Prawa osoby, której dane dotyczą i sposoby ich realizacji; Przetwarzanie danych w sposób zautomatyzowany (w tym profilowanie).