Puzzle, zabawki i gry dla dzieci idealne na jesienne wieczory

Lato na dobre odeszło już do lamusa, a nadszedł czas jesiennej słoty i coraz chłodniejszych dni... W międzyczasie z drzew zaczęły spadać kolorowe liście, które doskonale nadają się do zorganizowania prac plastycznych. Z gałązek drzew zerka na nas czerwona jarzębina, a z ogromnych kasztanowców błyskawicznie znikają zapasy kasztanków, którym dzieci dają drugie życie niezwłocznie zamieniając je w piękne ludziki i leśne zwierzątka. Cóż… szybciej też zapada zmierzch i czeka nas okres dłuuugich, jesiennych wieczorów, które trzeba przeleżeć pod ciepłym kocem na kanapie… Wrrrróć! Żartowaliśmy tylko z tym leżeniem, bowiem w naszej ocenie jesienne dni i wieczory zdecydowanie warto zagospodarować w bardziej twórczy sposób i wykorzystać do zabawy! Mamy na to pewien pomysł! Podpowiemy Wam jak szare momenty jesiennej codzienności zamienić w niezapomniane chwile kreatywnej frajdy. Aby skutecznie zapobiegać występowaniu apatii i stanów przygnębienia, przygotowaliśmy dla Was bajecznie kolorową - niczym złota polska jesień - listę produktów, które pomogą Wam ciekawie spędzić czas w towarzystwie Waszych małych pociech. Oto nasze sprawdzone Treflowe rozwiązania na jesienne zabawy dla dzieci!

Lalaboom leśne zwierzątka - chłopiec z zabawką

„Primo” po włosku oznacza…

Długie wieczory to dobra pora dnia do nauki języków obcych. Co powiecie na szybki test ze znajomości języka włoskiego, hm? Z włoskiego „primo” oznacza… Wiecie? Zgadza się - oznacza „pierwszy”! Ale, czy wiecie również, że w polskiej kulturze włoskie „primo” używane jest także w nieco bardziej żartobliwej formie jako „po pierwsze” - Polacy słyną z opowiadania anegdot sytuacyjnych wyliczając przy tym ironicznie: po pierwsze primo, po drugie primo, po trzecie primo, itd. Na potrzeby dzisiejszego wpisu na blogu również przygotowaliśmy własną wyliczankę, a mianowicie: po pierwsze primo – puzzle dla najmłodszych; po drugie primo – kreatywne zabawki i po trzecie primo – zagrajmy w grę! Możemy rozpocząć wyliczanie naszych produktów, które umilą Wam wieczór? Zatem zaczynajmy!

Puzzle Primo - lifestyle

Po pierwsze primo… Puzzle PRIMO!

W Treflu „PRIMO” występuje w pierwotnej wersji znaczeniowej i zdecydowanie oznacza „pierwszy”, a dokładniej rzecz ujmując nawiązuje do pierwszego zestawu puzzli dla małego puzzlomaniaka! Puzzle Trefl Primo to cała gama układanek przeznaczonych dla najmłodszych dzieci, które właśnie rozpoczynają swoją przygodę z kompletowaniem obrazków. Warto podkreślić, że produkty Primo charakteryzują się dużymi gabarytami poszczególnych elementów układanek, a dodatkowo są to puzzle dwustronne, więc na awersie znajduje się obrazek z ulubionymi bohaterami, a na rewersie czeka niespodzianka – puzzle do własnoręcznego pokolorowania! Sięgnijcie po Puzzle Trefl Baby Maxi double-sided 4in1, Super Giant double-sided 3in1 lub Super Maxi double-sided 3in1 i przekonajcie się jak łatwo wprawić maluchy w puzzlową euforię.

Jeśli chodzi o Puzzle Primo, to polecamy Waszej uwadze szczególnie produkty oparte na licencji Bobaski i Miś. Założymy się, że maluchy dobrze kojarzą Rodzinę Treflików, czyli bohaterów popularnego serialu animowanego dla dzieci. Jeśli jednak nie zdążyliście jeszcze zaprzyjaźnić się z Treflikami, to zachęcamy Was na początek do ułożenia Poznaj Bobaski 4 w 1 – puzzli wspierających rozwój kreatywności oraz zdolności manualnych. W zestawie znajdziecie dwie atrakcyjne układanki podzielone na 10 wielkogabarytowych puzzli, a na odwrocie każdej z nich kolorowankę, dzięki której szybko nauczycie się rozpoznawać ulubione postacie z bajki. Po wstępnym zapoznaniu się z bohaterami, kontynuujcie Waszą znajomość i koniecznie wybierzcie się razem z Bobaskami na safari albo przekonajcie się, kogo odwiedziły Bobaski w ZOO! A może Trefliki zdradzą Wam jakieś dodatkowe pomysły na jesienne zabawy, hm?

Puzzle Primo - chłopiec z kolorowanką

Po drugie primo… leśne zwierzątka od Lalaboom

Jesień to świetny okres do obserwacji ruchu migracyjnego różnych gatunków zwierząt leśnych, więc proponujemy, abyście wspólnie z małymi pociechami spróbowali wprawić w ruch kolorowe zestawy kulko-klocków Lalaboom! Zabawki Lalaboom to seria produktów wykreowanych z myślą o najmłodszych dzieciach w wieku pomiędzy 10. a 48. miesiącem życia. Zachęcamy Was do sięgnięcia po kulko-klocki w pięknej odsłonie ze zwierzątkami leśnymi - zabawka dostarczy Waszym maluszkom mnóstwa wrażeń dotykowych ze względu na różne faktury poszczególnych elementów.

Dzięki Lalaboom wspomożecie rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej dziecka, ćwicząc przy tym ruch obrotowy nadgarstka. Przekonajcie się sami jak produkty z serii Lalaboom wspaniale wpływają na rozwój zdolności motorycznych i integrację sensoryczną. Rozpocznijcie swoją jesienną przygodę od wieloelementowych zestawów kulko-klocków Zwierzątka leśne 18 elementów lub 24 elementy, tam w zestawach czekają na Was pracowita pszczółka Bizu, rozśpiewany ptaszek Birdy oraz wesoła wiewióreczka Koko. Radosne zwierzątka już nie mogą się doczekać spędzonych wspólnie z Wami wieczorów!

puzzle primo - dziewczynka z zabawkami

Po trzecie primo… Grzybobranie

Uwaga małe szkraby! Wraz z nadejściem jesieni zapoczątkowaliśmy w kalendarzu porę roku, która sprzyja poszukiwaniu leśnych skarbów ukrytych pod mięciutką kołderką z mchu. Tym razem nie mamy na myśli poszukiwania kasztanów i żołędzi, lecz różnych gatunków grzybów jadalnych. Tak jest! Widać, że macie nosa do tych spraw, więc sprawdźmy jak Wam pójdzie w trakcie grzybobrania i czy uda Wam się coś znaleźć podczas spaceru po lesie. Co powiecie na to, aby pewnego wieczoru zorganizować fantastyczny turniej gier planszowych!? Jesteście za? Super! Kandydaci do pierwszej rozgrywki pilnie poszukiwani – zaproście kolegów lub rodzeństwo albo rodziców i dziadków! Może nawet warto postawić na tych ostatnich, bo wydaje się, że z uwagi na wieloletnie doświadczenie mogą znać się na Grzybobraniu jak mało kto. Więc jeśli nie boicie się solidnej konkurencji, to szukajcie wśród nich godnych rywali i ruszajcie na przeczesywanie runa leśnego!

Grzybobranie - lifestyle

Gdzie będziecie szukać grzybków? Do wyboru macie kilka opcji – możecie udać się do Zielonego Gaju albo zaufać Rodzinie Treflików i szukać w miejscu, które Wam osobiście wskażą. Rozglądajcie się uważnie i bądźcie skupieni w trakcie rozgrywki. Nie dajcie się konkurentom wyprowadzić w pole i nie zgubcie się w lesie. Udanego grzybobrania - zabierzcie ze sobą przeciwdeszczowe płaszczyki, wygodne kalosze i wiklinowe koszyczki, a potem postarajcie się wypełnić je po same brzegi. Gracz, który zbierze najwięcej leśnych skarbów zostanie zwycięzcą. Życzymy Wam wielu radosnych chwil i owocnego grzybobrania! Zapowiada się świetna zabawa!

Puzzle, zabawki i gry dla dzieci idealne na jesienne wieczory

Obowiązek informacyjny wynikający z RODO: Administrator danych; Cele, podstawy prawne, informacja dobrowolności lub obowiązku podania i czas przetwarzania; Odbiorcy danych; Prawa osoby, której dane dotyczą i sposoby ich realizacji; Przetwarzanie danych w sposób zautomatyzowany (w tym profilowanie).