Puzzle, gry i zabawki Trefla dla każdego fana dinozaurów!

Niektórzy uważają, że dinozaury to zamierzchła przeszłość, że nie istnieją, ale z tego co nam wiadomo, to... na szczęście fałszywe twierdzenie! Wprawdzie 66 milionów lat temu faktycznie większość gatunków dinozaurów żyjących wówczas na Ziemi wyginęła, lecz nie wszystkie! Te prehistoryczne zwierzęta, którym udało się przeżyć ówczesne zderzenie planety z ogromnym meteorytem ewoluowały przez kolejne tysiąclecia i dzięki temu powstały ptaki, czyli obok krokodyli żyjący spadkobiercy pradawnych dinozaurów.

Dinogang - dzieci bawiące się w grę z dinozaurami

Wyobrażacie sobie taką sytuację, że jaja z wolnego wybiegu, które kupujecie w osiedlowym sklepie, zostały zniesione w ekologicznym gospodarstwie przez niepozorną kurkę o imieniu Kunegunda, która w prostej linii wywodzi swój rodowód od przerażającego tyranozura o pseudonimie Łysy? Nam też trudno to sobie wyobrazić, a jednak! Na szczęście nie musicie żyć wyłącznie wyobrażeniami o pradawnych stworzeniach, bowiem w dzisiejszym artykule odnajdziecie cały szereg realnych śladów i ciekawych artefaktów związanych z istnieniem wielkich dinozaurów. Każdy, zarówno ten mniejszy, jak i ten starszy wielbiciel dinozaurów, bez problemu odnajdzie dziś dowody na realność tych stworzeń - wystarczy sięgnąć po Treflowe planszówki, układanki z puzzli czy drewniane zabawki dla najmłodszych, a przekonacie się na własnej skórze, że dinozaury są wiecznie żywe!

Dinozaury bohaterami planszówek!

Magajaja - gra planszowa | Trefl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wielbiciele dinozaurów zdają sobie sprawę z faktu, że ich ukochane zwierzaczki pojawiły się na świecie ponad 200 mln lat temu, ale pewnie nie wszyscy wiedzą, że dopiero w ubiegłym roku zniosły kolorowe jaja i stały się bohaterami Treflowej planszówki o nazwie Magajaja Dinosaurs! Z całego serca polecamy tę produkt wielbicielom planszówek, którzy ukończyli 6. rok życia. W pudełku z grą odnajdziecie... no właśnie, musicie się obchodzić z grą niczym ze wspomnianym jajkiem, czyli bardzo ostrożnie. W środku ukryliśmy cztery jaja i to nie byle jakie, lecz świecące Magajaja, które poszukują drogi do krain, z których pochodzą. Mamy nadzieję, że pomożecie im dotrzeć do celu. Otoczcie magajaja troską i wskażcie im drogę powrotną do domu. Rozłóżcie planszę i przygotujcie żetony czterech prehistorycznych krain, do których będą zmierzać jaja dinozaurów. Czeka Was długa podróż, a drogę pokonacie dzięki wylosowanym kartom ruchu - Magajaja będą na przemian pokonywać skalną drogę, rwącą rzekę, niebezpieczny wąwóz, a czasami trzeba będzie nawet zdecydować się na lot balonem. Zadaniem graczy jest doprowadzenie jaj na pole z żetonem krainy. Magajajo, które znajdzie się na oznaczonym polu, zakończy swoją podróż i zacznie świecić określoną barwą - koniecznie sprawdźcie czy świecący kolor zgadza się z kolorem wskazanym na karcie zadań. Jeśli tak, to macie prawo odwrócić kartę i dzięki temu staniecie się posiadaczem pierwszej nagrody - Legendarnego Jajka. Gracz, który zgromadzi 5 kart ze złotym jajem zwycięży w rozgrywce! Udanej magapodróży!

Magajaja - rozgrywka w grę planszową od Trefl

Dinozaury uczą strategicznego myślenia

Dinogang - gra planszowa | Sklep Trefl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Może i życie na rajskiej wyspie kojarzy się większości z Was z beztroską sielanką, ale uwierzcie nam na słowo, że jeżeli nie zdobyliście dotąd czarnego pasa w zakresie sztuki przetrwania, to taki żywot wcale nie należy do najłatwiejszych. A już z pewnością cały urok znika, gdy codzienne życie wiedziecie w sąsiedztwie... olbrzymich dinozaurów! Uuu, powiało odrobinkę grozą i zrobiło się śmiertelnie poważnie, prawda? Ostatecznie nikt z nas nie chciałby skończyć swojego pobytu na wyspie jako przysmak wygłodniałych bestii. Ale spokojnie, nie dopuścimy do tego, by gang dinozaurów przygotował sobie z kogokolwiek pyszną kolację. Zamiast tego zapraszamy Was do ekscytującej gry w planszówkę, której naczelną zasadą jest błyskawiczne podejmowanie decyzji i szybkie rozwiązywanie skomplikowanych problemów. Gotowi na taki scenariusz? Świetnie! Zatem przedstawiamy Wam Dinogang! W trakcie rozgrywki gracze posługiwać się będą żetonami oraz kartami z wizerunkami dinozaurów. Waszym zadaniem będzie zaskoczyć rywali poruszając się po ograniczonym terytorium wyspy i tocząc boje o przejęcie władania nad jak największym jej fragmentem. Przekonajcie się, że przetrwanie na wyspie pełnej drapieżników to istne wyzwanie. Wykażcie się instynktem stadnym, umiejętnością strategicznego planowania i rozlokujcie dinozaury tak, by utworzyły najliczniejszy gang. Jednocześnie starajcie się zaszachować wszystkich napotkanych intruzów. Dinogang rozwija umiejętność logicznego myślenia i uczy działać strategicznie uwzględniając kwestię rozwiązywania problemów pod presją czasu. Zatem pokrzyżujcie plany swoich rywali i skierujcie na nich potok gorącej lawy lub zaserwujcie im nieświeżą przekąskę - SABOTAŻ to od tej chwili Wasze drugie imię! Potraktujcie to jednak ze znacznym przymrużeniem oka, bo gra Dinogang jest przede wszystkim oparta na zdrowych zasadach rywalizacji. Zabierajcie się za realizację celu - opanujcie wyspę!

Dinogang - rozgrywka w grę planszową od Trefl

Drewniane zabawki dla najmłodszych

Dino Florentino - zabawka drewniana od Trefl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Niektórzy z nas swoje pierwsze kroki stawiali zapewne jeszcze w epoce, kiedy dinozaury na ziemi miały się dobrze, czyli jeszcze zanim ten okropny meteoryt popsuł wszystkim gatunkom dobre samopoczucie... To oczywiście żarcik zaczepny z naszej strony, ale z premedytacją zastosowany po to, by nawiązać do kwestii stawiania pierwszych kroczków przez Wasze najmłodsze pociechy. Nie wyobrażamy sobie sytuacji, że maluch rozpoczyna naukę chodzenia bez wsparcia ze strony sympatycznego towarzysza Dino Florentino - ta bezpieczna zabawka z pluszowym pomponem na głowie została wykonana z naturalnego drewna i pomalowano ją przyjaznymi dla zdrowia farbami. Dino zawsze będzie poruszać się za młodym adeptem szkoły chodzenia - wyposażono go w kółeczka i bardzo łatwo można nauczyć go dyscypliny pociągając równomiernie za dołączony sznureczek. Mały opiekun stworzenia zyska dzięki temu przyjaciela, który będzie wiernie podążał jego śladami, a wiadomo, że oddany towarzysz jest na wagę złota! To idealny pomysł na prezent - Dino Florentino i Twoje dziecko z pewnością stworzą zgrany duet.

Dino florentino - zabawa dziecka zabawką drewnianą od Trefl

Stegozaur - zabawka drewniana od Trefl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A jeśli zapragniecie zgromadzić wokół Waszego maluszka zgrane i liczne stadko zaprzyjaźnionych zwierzątek, to zapoznajcie się z ofertą dinusiów z serialu Bobaski i Miś - są to drewniane zabawki typu 2w1, które z jednej strony cechuje prostota projektu, a z drugiej strony charakteryzują się wysoką jakością wykonania. W każdym pudełku maluszek odkryje mniejszą i większą postać ze świata dinozaurów, a wybierać możecie spośród roślinożernych gatunków: stegozaura, triceratopsa oraz zauropoda. Wszystkie zabawki są bezpieczne w użytkowaniu i pomalowano je nietoksycznymi farbami w atrakcyjnych kolorach. Dinozaury wykonano w rozmiarach idealnie dostosowanych do potrzeb małych rączek, dzięki czemu Wasza pociecha będzie ćwiczyła chwytanie przedmiotów i rozwijała zdolności manualne. Jest to przykład zabawek zalecanych do wdrażania na wczesnym etapie rozwoju dziecka, bowiem efektywnie wspierają one rozwój motoryki małej, czyli umiejętności manipulacyjnych rąk. Zabawki z omawianej serii wyposażono w sznureczek, którego długość dopasowano adekwatnie do potrzeb małych dzieci, rozpoczynających naukę chodzenia. Stado sympatycznych stworzeń z pewnością skutecznie zachęci maluchy do wspólnych spacerów. Stawiajcie wspólnie pierwsze kroki!

Stegozaur - dziecko bawiące się zabawkami drewnianymi od Trefl

Puzzle z dinozaurami - skompletuj własny Park Jurajski!

Park Jurajski - puzzle 100 elementów od Trefl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A już na samo zakończenie dzisiejszej przygody z dinozaurami nie może oczywiście zabraknąć wspaniałych układanek prezentujących te ekscytujące stworzenia. Spróbujcie skompletować własny Park Jurajski, który liczy 100 elementów, a po ułożeniu otrzymacie fantastyczny obraz o wymiarach 41cm x 27,5cm prezentujący różne gatunki tych zwierząt na łonie natury.

Puzzle z dinozaurami od Trefl

Alternatywnie możecie ułożyć większą wymiarowo układankę Ulubione dinozaury, która liczy aż 300 elementów lub wybrać projekt puzzlowy zapowiadający się jeszcze bardziej groźnie..., a to głównie dlatego, że Groźne dinozaury 4w1, to aż cztery niezależne układanki składające się ze zróżnicowanej liczby elementów (od 35 do 70 puzzli). Dzięki takiej formule układanki możecie niezależnie, nawet w kilka osób jednocześnie, kompletować obrazki dozując sobie poziom trudności adekwatnie do indywidualnych umiejętności. Jeśli jednak okaże się to zbyt łatwym wyzwaniem dla Was, to zdecydujcie się na jeszcze ciekawsze przedsięwzięcie puzzlowe i wybierzcie układankę Mega Pack 10w1 - wówczas będziecie mogli Poznać wszystkie dinozaury dzięki skompletowaniu aż 10 niezależnych obrazków. To dopiero będzie fascynująca przygoda! Życzymy Wam udanej zabawy!

Puzzle, gry i zabawki Trefla dla każdego fana dinozaurów!

Obowiązek informacyjny wynikający z RODO: Administrator danych; Cele, podstawy prawne, informacja dobrowolności lub obowiązku podania i czas przetwarzania; Odbiorcy danych; Prawa osoby, której dane dotyczą i sposoby ich realizacji; Przetwarzanie danych w sposób zautomatyzowany (w tym profilowanie).