Puzzle dla zaawansowanych - Zabawa na wiele godzin

Myślicie, że układanie puzzli to proste zajęcie? Bo przecież co trudnego jest w dopasowaniu kilku elementów i złożeniu całego obrazka? W teorii to najprostsze zajęcie na świecie! Bierzesz puzzel i dokładasz do całości. W praktyce sprawa się komplikuje, przy większej ilości kawałków.

 

Zacznij od 1000 elementów

Jeżeli chcesz się sprawdzić, a przede wszystkim sprawdzić swoją cierpliwość i spostrzegawczość zacznij od 1000 elementów. W zależności od tego, jaki obrazek wybierzesz - bo istnieją te trudniejsze i łatwiejsze (ale o tym trochę później), ułożenie całej układanki może Ci zająć nawet kilka dni. Z czasem zwiększaj ilość elementów, aż dojdziesz do poziomu mistrza puzzli.

Układanie puzzli

 

Natomiast na prawdziwych puzzlomaniakach 1000 czy nawet 2000 elementów nie zrobi żadnego wrażenia. Im marzą się dużo, dużo, dużo większe układanki - takie których ułożenie zajmie wiele godzin i wiele miejsca, gdyż tak duże puzzle to już potężne dzieła sztuki.

 

Największe układanki na świecie

Myślicie, że 6 tysięcy elementów to dużo? Na świecie znajdziecie układanki składające się z o wiele większej ilości elementów. Mimo tego, że nie dostaniecie ich w sklepie. 551 232 puzzli  - ciężko to sobie wyobrazić. Układało je 1600 studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Ho Chi Minh w Wietnamie. Po ułożeniu puzzle zostały wpisane do księgi rekordów Guinnessa jako największe puzzle na świecie.

Ale jakie największe puzzle można kupić? Już odpowiadamy na to pytanie. Firma Kodak przygotowała układankę, która składa się z 51 300 elementów. Układanka składa się z 27 „cudów świata”, takich jak Wielki Mur Chiński, Koloseum, panorama Nowego Jorku czy Taj Mahal.

To już jest poziom mistrzowski i nie każdemu udaje się skończyć tak wielką układankę. Natomiast ułożenie jej z pewnością można wpisać do życiorysu - to naprawdę nie lada wyczyn. Czy dałbyś im radę?

 

Nasze najtrudniejsze puzzle

Nie lubimy iść na łatwiznę, dlatego nie zamykamy się tylko na niskoelementowe układanki. Kochamy puzzle i wiemy, że im więcej kawałków tym większa radość z ich układania. Przygotowaliśmy naszym zdaniem trzy kategorie dla zaawansowanych puzzlarzy.

Pierwszą z nich są 3000-elementowce. To jedne z większych układanek, dlatego jeżeli lubisz wyzwania, to coś, co da Ci dużo frajdy. Wzory to głównie piękne krajobrazy, aby po ułożeniu obrazek mógł cieszyć oko niesamowitym widokiem.

Druga kategoria to czterotysięczniki - jako obrazki tworzące puzzle wybraliśmy głównie dzieła malarskie. Te puzzle to prawdziwe wyzwanie, dlatego potrzebujesz trochę taktyki, aby układanie nie było męką, tylko przyjemnością.

Ostatnią kategorią są Puzzle NNN (6000) -największe, najliczniejsze, najtrudniejsze! Obrazy, jakie tworzą to głównie romantyczne widoki - zapierające dech w piersiach. Jeżeli obawiasz się, że tyle elementów to za dużo, pamiętaj, że zawsze możesz zaangażować w układanie całą rodzinę lub znajomych. Taka rodzinna rozrywka umacnia więzi i zbliża do siebie ludzi. W grupie siła!

zestaw puzzli Trefl

Trudny obrazek

Na pewno zdajecie sobie sprawę z tego, że niektóre puzzle układa się szybko inne dłużej mimo takiej samej liczby elementów. Wpływ na to ma obrazek, który może okazać się trudnym przeciwnikiem. Dla przykładu poniżej mamy obrazki, które przedstawiają zwierzęta. W przypadku "Słodkich piesków" łatwiej sortować poszczególne elementy, bo na obrazku znajdują się odrębne sekcje kolorystyczne, które finalnie zostaną ułożone szybciej niż te przedstawiające "Portret Lwa".

Zestaw Puzzli Trefl

Kolejną ciekawostką, jest to, że na rynku dostępne są puzzle jednokolorowe lub gradientowe. One właśnie spędzają sen z powiek puzzlomaniaków. To rodzaj wyzwania, w którym masz pokazać, na co Cię stać. Tych puzzli nie podzielisz na sekcje, wszystkie będzie trzeba dopasować bazując praktycznie na kształcie kawałów - a to bardzo żmudne zajęcie.

puzzle gradientowe

Dlatego zwracaj uwagę na obrazki, wybierając układanki. Eksperymentuj z wielkością i widokami na puzzlach, dzięki czemu zabawa będzie jeszcze lepsza!

 

Praktyka czyni Puzzlowego Mistrza

Puzzle to świetne ćwiczenia dla mózgu - co prawda nie jest to modny CrossFit, ale intensywność wykonywanej pracy przez nasz umysł można do niego porównać. Układanki 3000, 4000 czy 6000 elementów to z pewnością już poziom mistrzowski i skończenie takich obrazków wymaga wprawy, ale wszystko przed Tobą. Tak jak wcześniej pisaliśmy, zacznij od mniejszych puzzli, a następnie układaj większe układanki. Praktyka z pewnością uczyni z Ciebie mistrza, a nam zostaje tylko trzymać kciuki za świetną zabawę!

Puchar

Puzzle dla zaawansowanych - Zabawa na wiele godzin

Obowiązek informacyjny wynikający z RODO: Administrator danych; Cele, podstawy prawne, informacja dobrowolności lub obowiązku podania i czas przetwarzania; Odbiorcy danych; Prawa osoby, której dane dotyczą i sposoby ich realizacji; Przetwarzanie danych w sposób zautomatyzowany (w tym profilowanie).