Mistakos Platform - nowa odsłona kultowej gry zręcznościowej od Trefla

Stoisz? To chyba będzie lepiej jak usiądziesz, najlepiej na jakimś wygodnym krzesełku! W dzisiejszym wpisie na blogu mamy zaszczyt zaprezentować najnowszą odsłonę zręcznościowej walki o stołki. Gra Mistakos Platform nawiązuje bezpośrednio do kultowej serii gier zręcznościowych marki Trefl. Jeśli poprzednie wersje tej gry przypadły Ci do gustu, to wierzymy, że i ta odsłona również skradnie Twoje serce. Bez zbędnej zwłoki przejdźmy do szczegółowej prezentacji Mistakos Platform od Trefla!

Dzieci grające w Mistakos Platform

Elektryczna platforma i jeszcze więcej emocji w trakcie rozgrywki!

Mistakos Platform to gra zręcznościowa dla uczestników w wieku powyżej 5. roku życia. Do pojedynczej rozgrywki, która zajmie Ci między 10 a 15 minut, możesz zaprosić od 2 do 4 graczy. Przed przystąpieniem do zmagań, przeczytaj wszystkim uczestnikom zabawy instrukcję gry i zapoznajcie się wnikliwie z obowiązującymi regułami prowadzenia rozgrywki.

Wyjmij z opakowania wszystkie kolorowe krzesełka oraz specjalną platformę. Pamiętaj, że platforma Mistakos jest urządzeniem elektrycznym, które przed rozpoczęciem gry powinieneś wyposażyć w zestaw czterech baterii. Jeśli już to uczyniłeś i urządzenie jest gotowe do uruchomienia, możemy pójść o krok dalej i rozstawić na stole barwne krzesełka oraz znaleźć na nim odpowiednie miejsce dla platformy Mistakos. Najlepiej będzie ustawić ją na samym środku, tak aby wszyscy uczestnicy gry mieli do niej komfortowy dostęp. Teraz rozdaj graczom jednakową ilość krzesełek, ale nie musisz przy tym kierować się ich kolorystyką - każdy uczestnik rozgrywki może wejść w posiadanie mebelków o różnych barwach. Jesteście już chyba gotowi do rozpoczęcia pierwszej potyczki, a zatem niech rozgrywkę zapoczątkuje gracz najmłodszy wiekiem.

Gra Mistakos Platform w zbliżeniu

Platforma Mistakos marki Trefl - zręcznościowa walka o stołki!

Gracz rozpoczynający zręcznościową rozgrywkę uruchamia platformę specjalnym przyciskiem umiejscowionym na jej boku. Platforma Mistakos zacznie się wówczas obracać oraz wydawać z siebie muzyczne brzmienia. Zadaniem graczy jest dostawianie w ustalonej kolejności pojedynczych krzesełek na platformie. Celem gry jest z kolei pozbycie się wszystkich krzeseł posiadanych przez graczy - uczestnik zabawy, który zrobi to jako pierwszy, zwycięży w całej rozgrywce! Jesteś gotów, by sięgnąć po zwycięstwo? 

Wprowadź całą machinę w ruch i walcz o wygraną! 

Kiedy platforma Mistakos zacznie się poruszać, Twoim zadaniem będzie ustawianie na niej kolorowych krzesełek. Po tym jak dołożysz jeden stołek ze swojej puli, tura przejdzie na kolejnego uczestnika gry zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Warto podkreślić, że nie ma żadnego znaczenia, w jaki sposób ustawicie posiadane mebelki na samej platformie, bo walory artystyczne podczas rozgrywki schodzą na plan dalszy, a premiowana jest przede wszystkim Twoja zręczność i skuteczność. W związku z tym, znacznie większym wyzwaniem dla graczy jest niestrącanie krzesełek, które zostały wcześniej umieszczone na poruszającej się platformie Mistakos. Jeśli jednak zdarzy się tak, że nieopatrznie zrzucisz z platformy jakiekolwiek stołki, trafią one znów do Twojej puli. Musisz wiedzieć, że im więcej zrzuconych krzesełek będzie  u Ciebie, tym... gorzej. Unikaj strącania mebli i wykaż się nadzwyczajną zręcznością! 

Dzieci grające w grę zręcznościową Mistakos Platform

Uwaga na alarm - gra może całkowicie odmienić Twój los!

Zabawa w dokładanie mebelków na platformę Mistakos trwa tak długo, aż podczas ruchu danego gracza nagle uruchomi się alarm! Sygnał alarmowy może całkowicie "namieszać" w rozgrywce, bowiem oznacza on zmianę dotychczasowego kierunku poruszania się platformy, a dodatkowo zmienia się również tempo obracania się całej machiny. Dzięki temu gra zyskuje dodatkowy smaczek, a gracze mogą doświadczyć trudnych do przewidzenia zdarzeń i skutków. 

W trakcie tury gracza, podczas której wybrzmi alarm, uczestnik nie dokłada już kolejnego krzesełka na platformę, ale... jeśli podczas "zwrotu akcji" jakieś mebelki spadną z poruszającej się platformy, niestety zasilą jego konto i o zwycięstwo będzie jeszcze trudniej! Ostatecznie zwycięstwo w Mistakos Platform odniesie ten z uczestników zabawy, który jako pierwszy skutecznie pozbędzie się całego zapasu barwnych krzesełek. Jeśli zatem lubisz wygrywać, wykaż się ponadprzeciętną zręcznością i postaraj się zbierać jak najmniej punków karnych.

Dziewczynka z grą Mistakos Platform

Mistakos marki Trefl - emocjonująca gra o wielu twarzach!

Mamy nadzieję, że gra zręcznościowa Mistakos Platform przypadnie do Twojego gustu. Nie mniej jednak chcemy zwrócić Twoją uwagę, że w skład serii Mistakos wchodzi wiele ciekawych odsłon tej klasycznej gry zręcznościowej dla dzieci. Warto zatem sięgnąć również po inne wersje tej cenionej wśród młodych graczy zręcznościówki, do czego serdecznie Cię zachęcamy. Na pewno warto zagrać w Mistakos Walka o stołki oraz w Mistakos Extra. Jeśli zaś swój zręcznościowy świat chcesz nieco wzbogacić również o inne formy niż kolorowe krzesełka, to sięgnij koniecznie po Mistakos Wyższy szczebel lub Mistakos Drabiny 3-osobowe, a tam możesz rozwijać swoje zręcznościowe umiejętności także przy użyciu kolorowych drabinek. Życzymy fantastycznych i emocjonujących rozgrywek oraz udanej zabawy z Mistakos marki Trefl!

Mistakos Platform - nowa odsłona kultowej gry zręcznościowej od Trefla