Gry planszowe dla rodziny - wiosenna oferta dostępna tylko w Empiku!

Wiosną nie tylko przyroda dynamicznie budzi się do życia — w Treflu kiełkują również wiosenne pomysły na gry planszowe i organizację rozgrywek dla dzieci i ich rodziców. W dzisiejszym wpisie na blogu chcemy zwrócić Twoją uwagę na dwa ciekawe produkty z kategorii gier planszowych. Warto podkreślić, że znajdziesz je wyłącznie w wiosennej ofercie naszego handlowego Partnera, czyli sieci salonów stacjonarnych oraz w sklepie internetowym Empik. Nie traćmy więcej czasu i od razu przejdźmy do sedna sprawy — zagrajmy wspólnie w najlepsze, ekscytujące gry planszowe marki Trefl!

Gry planszowe Trefl dostępne tylko w Empiku

Uwaga na wartościowe rzeczy, rabusie czają się za rogiem!

Zachowaj teraz nadzwyczajną czujność, bo każdy drogocenny przedmiot w Twoim otoczeniu może być zagrożony w sytuacji, gdy wszędzie dookoła kręcą się poszukiwacze skarbów. Planszówka marki Trefl zatytułowana Rabusie to ekscytująca gra dla 2-6 graczy w wieku powyżej 7 lat, którym zagwarantuje „podstępną” fabułę prowadzenia rozgrywek w rodzinnym gronie.

W grze Rabusie musisz wcielić się w rolę sprytnego poszukiwacza skarbów, który przeczesuje trudno dostępną i nieco zapomnianą przez ludzi dżunglę. Twoim głównym celem jest odnalezienie cennych artefaktów ukrytych w totalnej dziczy. Pojedyncza rozgrywka w grę planszową Rabusie zajmie zespołowi poszukiwaczy około 20 minut — pamiętaj, że w tym czasie musisz być maksymalnie skoncentrowany na swojej nowej roli. Sukces możesz bowiem odnieść tylko dzięki znacznej determinacji, czujności i sprytowi. Dzięki planszówce Rabusie sprawdzisz, czy wspomniane cechy adekwatnie pasują do opisu Twojej osobowości!

Rabusie | Empik

Najlepsza gra dla poszukiwaczy skarbów — warto sprawdzić ofertę Empiku!

Jeśli zastanawiasz się, jakie reguły rządzą rozgrywką w grę Rabusie, to pośpiesznie tłumaczymy główne zasady prowadzenia rywalizacji. Zagrywając odpowiednie karty, gracze starają się zachować zgromadzone skarby, ale jednocześnie mogą podbierać wartościowe łupy swoim rywalom oraz podejmować próby przywłaszczenia przedmiotów znajdujących się we wspólnej puli, czyli tych, na których żaden rabuś nie położył jeszcze swojej „lepkiej łapy". 

Warto podkreślić, że w rozgrywce każdy z odnalezionych przedmiotów jest cenny, a to oznacza, że bez względu na rodzaj posiadanego skarbu każdy z nich w końcowym rozrachunku będzie... na wagę złota! Rywalizacja pomiędzy poszukiwaczami zakończy się ostatecznie zwycięstwem tego gracza, który w swoim worku zgromadzi największą liczbę fantów. Podsumowując, celem każdego uczestnika rabusiowej zabawy jest zebranie jak największej liczby kart, gdyż każda z nich warta jest 1 punkt! Podpowiemy jeszcze, że w pudełku z grą, oprócz atrakcyjnej planszy, znajdziesz również... 80 kolorowych kart ze skarbami. Nie łudź się jednak, że wszystkie karty będziesz w stanie zachować wyłącznie dla siebie. Wierzymy, że do rozgrywki zaprosisz z pewnością równie utalentowanych i ambitnych poszukiwaczy skarbów. Podbieraj zatem świecidełka swoim rywalom, zdobywaj punkty, przywłaszczaj drogocenne przedmioty i zwyciężaj. A na koniec jeszcze jedna wartościowa wskazówka — najwięcej kart ze skarbami ukryliśmy w atrakcyjnych pudełkach z napisem Rabusie marki Trefl, szukaj wyłącznie w Empiku! Do dzieła poszukiwaczu! 

Wiosenna oferta Empiku - ciekawy produkt w kategorii gier planszowych

A teraz przyszedł czas najwyższy na recenzję drugiej wspomnianej gry planszowej marki Trefl, którą odnajdziesz tej wiosny wyłącznie na półkach sklepowych naszego Partnera. Warto podkreślić, że jej tytuł wydaje się równie niesamowity, co sam scenariusz prowadzenia rozgrywki. Nie mamy pewności czy jesteś w pełni przygotowany na rywalizację pomiędzy ludem Azteków i najprawdziwszymi przybyszami z kosmosu. Brzmi dostatecznie intrygująco? No więc przejdźmy od razu do omówienia głównych zasad rywalizacji w planszówkę Aztekowie kontra kosmici!

Aztekowie kontra kosmici | Empik

Rywalizacja Azteków z kosmitami? Oj dzieje się w Empiku tej wiosny!

Aztekowie kontra kosmici to ciekawa gra planszowa rekomendowana dla grupy graczy liczącej od 2 do 6 osób w wieku powyżej 8. roku życia. Podczas rozgrywki w tę planszówkę będziesz miał okazję przenieść się do zamierzchłych czasów i poznać bliżej historię rdzennej ludności Meksyku zamieszkującej ten obszar w okresie przed hiszpańską kolonizacją. Twoim głównym wyzwaniem będzie zbudowanie azteckiej wioski, a następnie zapewnienie odpowiedniej ochrony jej mieszkańcom przed... najazdem kosmitów! Brzmi niesamowicie, nieprawdaż?! 

Celem poszczególnych graczy uczestniczących w tej fascynującej rywalizacji jest posiadanie w swoich wioskach jak największej liczby Azteków. Podkreślmy od razu, że mamy precyzyjnie na myśli Azteków, którzy zdołali ocaleć! Pamiętaj, że tylko przedstawiciele ludu azteckiego, którzy zachowali swoje istnienie, zapewnią Ci punkty chwały w końcowej fazie rozgrywki! Gracz, który zgromadzi największą liczbę punktów, odniesie zwycięstwo.

Czy przetrwasz najazd kosmitów? Odpowiedź znajdziesz w salonach Empiku!

Czy Aztekowie przetrwają atak ze strony najeźdźców? Trudno przewidzieć, ale najlepiej będzie, gdy podejmiesz ryzyko i sam przekonasz się na własnej skórze. Zorganizuj grupę wielbicieli planszówek, załóż własną aztecką osadę i... zaczekaj chwilę, aby zobaczyć na własne oczy, co za chwilę się wydarzy!

Każdy uczestnik rozgrywki bierze do ręki stos kart z tych dostępnych wokół planszy, a następnie dokonuje wyboru jednej z kart i odkłada ją zakrytą przed sobą. Pozostałe karty odkłada na właściwym miejscu wokół planszy. Nim gracz ujawni rywalom wybraną kartę, na głos ogłasza zapisaną na niej godzinę. Gracz, który posiadał kartę z najwcześniejszą godziną, zagrywa kartę jako pierwszy. Przejmuje on znacznik pierwszego gracza, a następnie kładzie kartę odkrytą przed sobą i wprowadza jej działanie do gry. Kolejni uczestnicy rozgrywki wykładają karty zgodnie z wybranym wariantem gry. Po zastosowaniu efektów określonych na wszystkich wyłożonych kartach, rozgrywane są kolejne rundy, zgodnie z opisaną regułą. Wybierz zatem jedną z kart i połóż ją przed sobą — przystąp do rozbudowania azteckiej wioski albo... zrób niespodziankę rywalom i naślij na ich osadę kosmiczny spodek! Miej się jednak na baczności i chroń mieszkańców swojej wioski przed okrutnym atakiem najeźdźców z kosmosu. Ocal jak najwięcej azteckich istnień i odnieś zasłużone zwycięstwo!

Gry planszowe dla rodziny - wiosenna oferta dostępna tylko w Empiku!