EGO - na czym polega popularna gra oraz jakie są jej rodzaje

Lubicie imprezować w gronie znajomych lub bliskich przyjaciół? A może uwielbiacie spędzać wolny czas z najbliższymi członkami rodziny? Jeśli na któreś z powyższych pytań odpowiedzieliście twierdząco, to znamy świetny sposób na wspólne spędzanie czasu w doborowym towarzystwie. Poniżej przygotowaliśmy dla Was prezentację kilku różnych wersji kultowej gry towarzyskiej Ego. Jesteście gotowi na lepsze poznanie siebie i innych? Zaczynamy!

 

Na czym polega popularna gra Ego? 

Ego to gra towarzyska polegająca na odpowiadaniu na nietuzinkowe pytania dotyczące Ciebie, Twoich znajomych, przyjaciół lub członków rodziny. Głównym wyzwaniem jest sprawdzenie, jak dobrze znają się nawzajem towarzysze zabawy. Jeśli jesteście ciekawi, w jaki sposób toczy się rozgrywka, to poniżej tłumaczymy pokrótce podstawowe reguły.

Gra Ego czewone

Zgodnie z ruchem wskazówek zegara, zaczynając od najstarszego gracza, losujemy kartę zawierającą jedno spośród 440 dostępnych pytań i odczytujemy jego treść na głos. Następnie aktywny gracz typuje w tajemnicy własny wybór spośród dostępnych wariantów odpowiedzi. Zadaniem pozostałych towarzyszy gry jest trafne obstawienie dokonanego przez Niego wyboru. Jeśli pozostali gracze są mniej lub bardziej pewni właściwej odpowiedzi, mogą potwierdzić swój wybór odpowiednią liczbą żetonów – im większa pewność wyboru, tym więcej żetonów można zaryzykować. Zwycięzcą w rozgrywce zostaje ta osoba, która wykaże się najlepszą znajomością pozostałych graczy i która najtrafniej obstawia prawidłowe wybory konkurentów.

Granie w grę Ego

Nie dajcie się zwieść - z pozoru gra może wydawać się banalnie łatwa, ale jej towarzyski charakter może sprawić, że zadanie to okaże się nieco trudniejsze do realizacji niż zakładacie.

 

Nie tylko „czerwone” Ego

Jeśli chodzi o Ego, to Trefl przygotował dla Was kilka różnych wersji tej kultowej gry towarzyskiej. Każda z odsłon skierowana jest nie tylko do odbiorców o odmiennych zainteresowaniach, ale i należących do różnych kategorii wiekowych. Najbardziej rozpoznawalną wersją z tej serii jest „czerwone” Ego, którego ideę oraz zasady gry zaprezentowaliśmy Wam już wcześniej. Jednak oprócz tej odsłony, z serii Ego polecamy Wam również jeszcze cztery inne produkty:

  • Ego Family – dla graczy powyżej 8 roku życia;
  • Ego Emocje - dla graczy powyżej 12 roku życia;
  • Ego Pictures - dla graczy powyżej 14 roku życia;
  • Ego Love - dla graczy powyżej 18 roku życia.

 

Ego Family, czyli Ego dla rodziny

Ego Family to rodzinna wersja gry Ego dla maksymalnie 4 graczy, zalecana osobom, które w trakcie rozgrywki na własnej skórze będą mogły przekonać się, jak dobrze znają pozostałych członków swojej rodziny! Wersja gry zawiera aż 165 dwustronnych kart z pytaniami. Zasady są podobne do wersji „czerwonej” Ego – czytamy pytanie z wylosowanej karty, a następnie dokonujemy wyboru właściwego wariantu odpowiedzi lub wskazujemy kolor przypisany członkowi rodziny, który wydaje się być najtrafniej powiązany z pytaniem. Następnie pozostali gracze próbują odgadnąć, jakiej odpowiedzi udzieliliśmy na konkretne zapytanie. Zwycięża gracz, który wykaże się najlepszą znajomością zagadnień związanych z życiem codziennym członków rodziny i zdobędzie największą liczbę żetonów.

Granie w Ego Family

Ego Family to przede wszystkim wspaniała rodzinna rozrywka, ale również motywacja do prowadzenia ciekawych rozmów z naszymi bliskimi na tematy, które mogą nam na co dzień umykać.

 

Ego Emocje

Oprócz odsłony rodzinnej z serii Ego znajdziecie również wersję gry zatytułowaną Ego Emocje. Jest to gra przeznaczona dla osób nieco starszych aniżeli w przypadku wersji familijnej. W tej rozgrywce zwycięża osoba, która najtrafniej odgaduje wybory pozostałych graczy w zakresie wyrażania ich emocji do różnych, często nieoczywistych, a niekiedy nawet zaskakujących, zagadnień, zjawisk lub osób.

Gra Ego Emocje Trefl

Ego Pictures

Kolejną wersją z serii jest Ego Pictures. W tej grze zastosowano nieco odmienną konwencję aniżeli we wcześniej omówionych wersjach Ego. Nie ma tutaj zadawania pytań wprost. Nie odnajdziecie również ani dobrych ani złych odpowiedzi. Są za to obrazy, a precyzyjnie mówiąc aż 300 zdjęć!

Gracze w określonej kolejności dokonują wyboru jednego spośród trzech dostępnych zdjęć, które przypadło im najbardziej do gustu i w ich ocenie najlepiej odzwierciedla wylosowane na karcie hasło. Zadaniem pozostałych uczestników zabawy jest odgadnięcie tego wyboru. 

 

Ego Love

Ostatnią odsłoną gry z serii Ego jest wersja Ego Love. Grę polecamy przede wszystkim osobom pełnoletnim, które chcą sprawdzić poziom wiedzy na temat… swojej drugiej połówki! W rozgrywce może wziąć udział od 2 do 5 graczy. Podobnie jak w większości wersji tej gry i tutaj losujemy kartę z jednym z 330 dociekliwych pytań z zakresu relacji damsko-męskich i wybieramy najbardziej adekwatny wariant odpowiedzi. Zadaniem pozostałych graczy jest odgadnięcie tego wyboru. Zwycięża gracz, który uzbiera najwięcej żetonów za adekwatną ocenę wyborów pozostałych graczy. Ego Love to wersja gry dla odważnych graczy…

Karta z Pytaniem Ego

Pamiętajcie, że w rozgrywce liczy się przede wszystkim świetna zabawa, ale grając w Ego, możemy również dowiedzieć się, co myśli o nas towarzystwo, a niekiedy doświadczyć na swojej twarzy rumieńców. W zależności od sytuacji może to być powód do dumy, a innym razem do wstydu - wówczas możemy otrzymać cios wymierzony prosto w ludzkie... ego. Gotowi na to wyzwanie?!

EGO - na czym polega popularna gra oraz jakie są jej rodzaje

Obowiązek informacyjny wynikający z RODO: Administrator danych; Cele, podstawy prawne, informacja dobrowolności lub obowiązku podania i czas przetwarzania; Odbiorcy danych; Prawa osoby, której dane dotyczą i sposoby ich realizacji; Przetwarzanie danych w sposób zautomatyzowany (w tym profilowanie).

Search engine powered by ElasticSuite