Edukacyjne gry planszowe - czyli nauka przez zabawę dla najmłodszych

Dziś ostatni dzień wakacji! Przed nami nowe edukacyjne wyzwania. Cieszycie się? Jak znamy życie, to nie wszyscy są z tego powodu zadowoleni, a zwłaszcza ci, którzy wspominają najwspanialsze momenty minionych wakacji. Nie smućcie się jednak. Trefl nie pozwoli Wam na nudę i zamartwianie się! Niebawem nasze pociechy ponownie zasiądą w szkolnych ławach, a dla części z nich będzie to zupełnie nowy etap życia. Z myślą o tym przygotowaliśmy inspirujący wpis o dwóch seriach produktowych marki Trefl, które skutecznie będą wspierać proces edukacji najmłodszych.

Dzieci z książkami

Seria Mistrz Wiedzy

Pierwsza z nich, to Mistrz Wiedzy - zestaw prostych gier opartych na wiedzy i stworzonych z myślą o dzieciach w wieku od 6 do 9 lat, które właśnie rozpoczynają szkolną edukacją lub mają już pierwsze edukacyjne doświadczenia za sobą.

Gry z serii Mistrz Wiedzy poruszają zagadnienia, które są merytorycznie wpisane w zakres edukacji wczesnoszkolnej dzieci. Stanowią one bogate źródło wiedzy nie tylko dla najmłodszych odbiorców, lecz również dla całej rodziny. Seria Mistrz Wiedzy wspiera proces edukacji poprzez zabawę, a to najlepszy sposób na przyjemną i skuteczną naukę nowych zagadnień i utrwalenie już zdobytej wiedzy.

 

Gra Kosmos

Z serii Mistrz Wiedzy zachęcamy Was do sięgnięcia po grę edukacyjną Kosmos, która łączy w sobie elementy quizu, planszówki i układanki, przeznaczonej dla osób, które poszukują informacji o wszechświecie i fascynują się przestrzenią kosmiczną.

Gra przeznaczona jest dla dzieci, które dopiero rozwijają swoje zainteresowania światem pozaziemskim, a także tych, które już odbyły nie jedną podróż międzyplanetarną. Dla pierwszych będzie to ekscytujące stawianie pierwszych kroków w kosmosie, a dla drugich okazja do utrwalenia już zdobytej wiedzy o wszechświecie.

W grze przewidziano różne warianty rozgrywki i 3 stopnie trudności pytań, co gwarantuje wiele godzin udanej zabawy. W rozgrywce mogą uczestniczyć jednocześnie aż 4 osoby, więc świetnie sprawdzi się jako gra rodzinna. Jesteście gotowi do lotu w kosmos?! Jeśli tak, to kompletujcie rodzinne załogi i czas rozpocząć wspaniałą podróż.

Kosmos marki Trefl poza wzbogaceniem dziecka o nowe zasoby wiedzy i rozbudzeniem jego ciekawości, rozwija również zdolności w zakresie obserwacji i logicznego myślenia. Dołączcie do gry i sprawdźcie swoją wiedzę na temat wszechświata. 3... 2... 1... Odpalić silniki!

Kosmos Mistrz Wiedzy

Seria Mały Odkrywca - Magiczny ołówek

Drugą serią produktów edukacyjnych, którą chcemy Wam zaprezentować, jest seria o nazwie Mały Odkrywca - Magiczny ołówek, przeznaczona dla nieco młodszych dzieci w wieku przedszkolnym od 3 do 5 lat. W tej serii znajdziecie pięknie ilustrowane gry edukacyjne, dzięki którym dziecko może rozwijać się pod względem poznawczym.

Warto pamiętać, że dzieci od najmłodszych lat są naturalnymi odkrywcami i w zgodzie z wewnętrznym pragnieniem dążą do zrozumienia wszystkiego, co je otacza. Z serii Mały Odkrywca chcemy zwrócić Waszą uwagę na dwie propozycje, o które warto wzbogacić dostępne w domach gry planszowe edukacyjne. Jesteście otwarci na nowe odkrycia? No to do dzieła!

 

Gra Polska

Gra Polska stanowi zaproszenie na wyprawę po różnych zakątkach naszego kraju. W czasie podróży dzieci zdobędą wiele ciekawych informacji na temat malowniczych regionów, które warto odwiedzić w Polsce. Celem nadrzędnym gry jest rozbudzenie w Małych Odkrywcach ciekawości i chęci poznania naszej ojczyzny. Grę wyposażono w magiczny ołówek i zaprojektowano tak, aby poprzez zabawę skutecznie wspomagała rozwój poznawczy dzieci.

Na grę Polska składa się zestaw 32 plansz edukacyjnych z zadaniami oraz tradycyjna planszówka wyposażona w specjalną strzałkę losującą. Gra rozwija dzieci również pod względem motorycznym, wspiera rozwój obserwacji oraz zdolności językowych.

Gra Polska Magiczny ołówek

Gra English for you

Drugą propozycją z tej samej serii jest gra English for you. Dzięki niej każdy Mały Odkrywca może śmiało wkroczyć w świat angielskich słówek. Podobnie jak w przypadku poprzedniej gry, również i tutaj znajdziecie dołączony magiczny ołówek oraz zestaw 32 plansz tematycznych z zadaniami, oraz planszówkę wyposażoną w strzałkę losującą.

Gry i zabawy językowe zawarte w zestawie English for you pomogą dziecku stawiać pierwsze kroki w nauce języka obcego, a dla dzieci, które posługują się biegle językiem angielskim, będzie to wspaniała okazja do sprawdzenia umiejętności i utrwalenia słownictwa.

Zachęcamy Was do wspólnej edukacji poprzez zabawę. Sprawdźcie swoją wiedzę o wszechświecie i Polsce, a także rozwijajcie znajomość angielskiego słownictwa.

Gra English for You Magiczny ołówek

Edukacyjne gry planszowe - czyli nauka przez zabawę dla najmłodszych

Obowiązek informacyjny wynikający z RODO: Administrator danych; Cele, podstawy prawne, informacja dobrowolności lub obowiązku podania i czas przetwarzania; Odbiorcy danych; Prawa osoby, której dane dotyczą i sposoby ich realizacji; Przetwarzanie danych w sposób zautomatyzowany (w tym profilowanie).