Dlaczego warto grać w gry planszowe?

Warto grać w gry planszowe, bo...

Zadajecie sobie czasami pytanie dlaczego gramy w planszówki albo co daje nam udział w rozgrywkach planszowych? Nie ma krótkiej i wyczerpującej odpowiedzi na to pytanie. Miłośnicy planszówek i hobbyści są świadomi faktu, że dzięki zaangażowaniu w rozgrywki czerpią szereg istotnych korzyści. Z jednej strony planszówki uczą, a zatem warto podkreślić ich edukacyjny walor. To nic innego jak pożyteczna, odżywcza karma dla ludzkiego mózgu, bowiem planszówki wspierają rozwój logicznego myślenia, kreatywności oraz wyobraźni. Z drugiej strony, taka forma aktywności pozwala miło spędzić wolny czas, wspiera procesy twórcze i wzajemną kooperację, jest źródłem radości, a także integruje uczestników wokół wspólnych zainteresowań.

Planszowy wabik źródłem dobrej zabawy

Zastanawiacie się, jakiej użyć zachęty, aby zwabić dzieci do udziału we wspólnej zabawie? Zaangażujcie w tym celu Kotki - to świetna gierka ucząca zgodnego współzawodnictwa i przewidywania ruchów rywali. Pokochają ją zarówno dzieci, jak i dorośli. Wyłóżcie na stół 4 plansze, 32 kafelki z kotkami oraz aż 55 różnych przynęt. Celem głównym jest zwabienie jak największej liczby kotków odwiedzających Wasze sąsiedztwo. Jako zachęty używajcie dostępnych zabawek i kocich przysmaków. Jak w większości gier planszowych jest jednak i pewne utrudnienie w oswajaniu kocich pieszczochów - w okolicy grasuje szczekający pies, który może skutecznie je wystraszyć. Nie pozwólcie jednak, by kociaki dały się spłoszyć. Kotki pomogą Wam rozwijać umiejętność logicznego myślenia, a także oceny ryzyka i szans. Chwytajcie za przysmaki i motywujcie kotki, aby przysiadły na wygodnej poduszce. Zbierajcie punkty - na zwycięzcę czeka honorowy tytuł Największego Miłośnika Kotków!

dlaczego warto 1

Planszówka uczy strategicznego planowania

Życie na wyspie nie należy do najłatwiejszych, a już na pewno nie w otoczeniu drapieżnego gangu dinozaurów... Chcecie zagrać w grę, która wymaga od graczy umiejętności podejmowania trudnych decyzji i rozwiązywania problemów? Mamy coś specjalnego - Dinogang, czyli takie polskie szachy, tyle że w miejsce figur szachowych używacie żetonów i kart z wizerunkami dinozaurów, którymi dążycie do zaszachowania przeciwników. Jak zatem przetrwać na wyspie pełnej dinozaurów, gdzie nie dość, że jest mało miejsca, to jeszcze poszczególne gatunki walczą, aby zająć jak największe terytorium. Przygotujcie strategiczny plan i rozlokujcie dinozaury tak, aby utworzyły najliczniejszy gang, a jednocześnie blokujcie dostęp intruzom. Dinogang nauczy Was strategicznego działania i pomoże rozwijać umiejętność logicznego myślenia. Spróbujcie pokrzyżować plany przeciwnikom - podrzućcie rywalowi nieświeżą przekąskę albo zasypcie go fragmentami gorącej lawy. Niech różne formy sabotażu będą Waszą mocną stroną! Wskazówkę tą potraktujcie jednak z przymrużeniem oka, bo Dinogang to gra oparta na zdrowych zasadach rywalizacji. Do dzieła! Opanujcie całą wyspę!

dlaczego warto 2

Edukacyjny wieczór w psim towarzystwie

Jeśli szukacie atrakcyjnej formy spędzania czasu, to wierzymy, że wraz z kolejną propozycją planszówki stworzymy klimat do świetnej zabawy. Sięgnijcie po Good Boy, czyli rodzinną planszówkę pełną niespodziewanych zwrotów akcji. Różnorodność psich ras zaprezentowanych w tej grze z pewnością będzie dla Was poznawczym szokiem. Pamiętacie? Już o tym wspominaliśmy - gry uczą i rozwijają zdolności poznawcze! Przenieście się zatem do świata wesołych psiaków i zachęćcie je do wspólnych igraszek. Spędzanie czasu z czworonogami ułatwią Wam specjalne zabawki i psie łakocie, ale... no właśnie jest też malutkie "ale"... uważajcie na przebiegłego kiciusia, który ostrzy pazurki i tylko szuka sposobności, by udaremnić Wasze plany. Grajcie w Good Boy, rzucajcie kolorowymi kostkami i zbierajcie cenne fanty! Niech los sprzyja Wam w zbieraniu kart z pieskami. Zostańcie najlepszymi przyjaciółmi czworonogów w grze opartej na wesołym współzawodnictwie!

Szalony dzień na plantacji

Warto grać w planszówki, by poczuć ogromne emocje, a gwarantujemy Wam, że na latynoskiej plantacji ich nie zabraknie! Planszówka Santiago to możliwość wcielenia się w plantatorów uprawiających odmiany egzotycznych owoców i warzyw. Jak dobrze zapewne wiecie, w Monopoly wygrywa się z rywalami po części dzięki fortunie, czyli liczbie oczek, które wyrzuci kostka do gry, a po części przemyślaną strategią inwestowania w nieruchomości. Z kolei w Santiago podstawą skutecznego rywalizowania jest zdobywanie i strategiczne zarządzanie posiadanymi zasobami... wody. To chyba logiczne, prawda? Właśnie! Santiago nauczy Was logicznego myślenia i strategicznego planowania. Pamiętajcie, że bez wody nic przecież nie urośnie! Zatem dbajcie o swoją plantację, powiększajcie jej obszar, a przede wszystkim nawadniajcie ją, przy okazji odcinając rywali od życiodajnych źródeł! Nie potraficie przegrywać? Jesteście odpowiednio zdeterminowani? Zróbcie wszystko, by zostać najlepszym plantatorem!

Gry planszowe 3

Planszówka biletem do świata tajemnic...

Wszyscy wychowaliśmy się na bajkach o pięknych księżniczkach, walecznych rycerzach oraz... smokach. Chcemy Was zachęcić do sięgnięcia po rodzinną grę Księga Smoków, w której będziecie mieli możliwość odwiedzenia tajemniczych krain i odkrywania nieznanych gatunków smoków. Waszym głównym zadaniem jest wzbogacenie dostępnych zasobów wiedzy i dopisanie ich do smoczej Księgi - z Waszych odkryć skorzystają w przyszłości pozostali naukowcy i eksploratorzy. Kolekcjonujcie karty z wizerunkami smoków i pamiętajcie, że są one podstawą zdobywanych punktów, które zadecydują o tym, kto na końcu naukowej wędrówki zostanie najlepszym badaczem i zwycięzcą!

I kluczem do rozwoju wyobraźni i kreatywności

Jeśli smoczy scenariusz nie zaspokoił w pełni głodu na przygody, to zachęcamy Was jeszcze do odwiedzenia świata mrocznych postaci i zagadkowych podziemi pełnych skarbów. Głównym zadaniem graczy w Tajemniczych podziemiach jest podążanie krętymi korytarzami i zdobywanie napotkanych tam artefaktów - każdy drogocenny przedmiot to dodatkowy punkt. Trudność polega na tym, że w korytarzach możecie natknąć się również na trolle, pająki oraz duchy - niestety za każdą napotkaną upiorną postać stracicie dwa punkty. Budujcie podziemne ścieżki i zbierajcie punkty, aby odnieść zwycięstwo. Tajemnicze podziemia nie tylko zapewnią Wam dużą dawkę rywalizacji, ale pomogą również rozwinąć umiejętność logicznego myślenia i zdolność planowania!

dlaczego warto 4

Dzień Dziecka pełen planszowej rozrywki

W Dniu Dziecka życzymy wszystkim Maluchom dużo frajdy i spełnienia marzeń! Spędźcie te szczególne chwile w gronie ukochanych osób i bawcie się radośnie grając w ulubione planszówki!

Dlaczego warto grać w gry planszowe?

Obowiązek informacyjny wynikający z RODO: Administrator danych; Cele, podstawy prawne, informacja dobrowolności lub obowiązku podania i czas przetwarzania; Odbiorcy danych; Prawa osoby, której dane dotyczą i sposoby ich realizacji; Przetwarzanie danych w sposób zautomatyzowany (w tym profilowanie).