6 najlepszych gier planszowych dla dwóch osób

Więcej niż dwie osoby to już tłok? Spokojnie, nawet dla dwóch graczy w Treflu mamy świetne gry planszowe, które umilą wszystkim czas. Chcecie poznać propozycje najlepszych według nas gier planszowych dla dwojga? To zapraszamy do lektury!

 

No. 1 -5 sekund

To jeden z naszych hitów. Proste zasady, wiele edycji przeznaczonych np. dla podróżników, fanów sportu, czy te dostosowane dla dzieci. Dodatkowo edycje specjalne, w których gracze sami wymyślają pytania. To wszystko składa się na wręcz niekończącą się zabawę. Tak jak to bywa z grami planszowymi, polegają często na dojściu własnym pionkiem do mety. W tym przypadku nie jest inaczej, tylko nie kostki "popychają" pionki do przodu, robią to poprawne odpowiedzi na zwykle banalne pytania. Aby nie było zbyt nudno, na odpowiedź masz tylko 5 sekund, które w zabawny sposób odmierza śmieszny czasomierz. Język lubi płatać figle pod presją czasu. 5 sekund to idealna gra planszowa dla dwojga.

5 sekund gra

 

No. 2 - Kolejka

Stanie w kolejce raczej nie jest ekscytujące. Chociaż gdy staniecie w tej, z pewnością emocje sięgną zenitu. Z chwilą otwarcia pudełka przeniesiecie się do lat osiemdziesiątych XX wieku, gdzie podstawowym Waszym pragnieniem będą trudnodostępne towary. Dwie osoby walczące o przedmioty, które zostały właśnie rzucone do sklepu to niezłe widowisko. Prosimy o niepopadanie w panikę i spokojne zajęcie miejsca. Stań w kolejce mądrze i uzbieraj całą listę zakupów! Dostawa jest już w drodze!

gra kolejka

No.3 - Anty-monopoly

Znacie grę Monopoly? Jeżeli tak, to o niej teraz zapomnijcie! Nasza wersja nie ma nic wspólnego z popularną grą. 100 lat temu mechanika gry została opracowana przez Elizabeth Magie. Tutaj nie każdy musi rozpoczynać partię z pozycji przedsiębiorcy, który po czasie monopolizuje dane obszary na planszy, doprowadzając do bankructwa przeciwników. Tutaj stać się możesz od początku gry monopolistą! Zaciekawieni? Musicie spróbować koniecznie!

 

Antymonopoly gra

No. 4 - Ego

Gry planszowe dla dwojga to nie tylko pionki i gonienie za metą. To także rozgrywki, w których możecie się czegoś o sobie nawzajem dowiedzieć. Sprawdzian jak dobrze się znacie, a może właśnie przełamywanie pierwszych lodów? Ego sprawdzi się do tego idealnie! Gra polega na trafnym odpowiadaniu na niebanalne pytania na temat naszych znajomych, rodziny, przyjaciół. A kilka wersji jak Ego Family, Ego Emocje, czy Ego Love to jeszcze więcej pytań i więcej okazji do poznania się lepiej.

Ego gra towarzyska

No. 5 - Kto da więcej?

Gra planszowa dla dwojga w formie licytacji? Czemu nie? Kto da więcej to pojedynek o tytuł najtęższej głowy! Ta gra jest naprawdę wyjątkowa! Plansza z ujemnymi cyframi, kostka, na której nie ma oczek i pytania, które zmuszają do myślenia! Rozruszajcie swoje szare komórki i nie dajcie się pokonać w tej niesamowitej grze. Tutaj jedna odpowiedź na pytanie to za mało, trzeba wiedzieć więcej niż inni. Sprawdźcie, jak szeroki jest zakres Waszej wiedzy! Kategorie takie jak: wiedza o świecie; popkultura; słowa i literatura; sztuka i muzyka czy rozmaitości - pokażą, jak dużo wiesz na każdy temat! Nie przejmuj sie gdy nie znasz aż tylu odpowiedzi, pamiętaj, że zawsze możesz blefować!

Gra - kto da więcej

No. 6 - Logo

Plansza? Jest! Pionki? Są! Kostka? Brak! Tak, Logo to gra planszowa, w której nie znajdziecie kostki. Pionki do przodu popychają prawidłowe odpowiedzi na pytania, które dotyczą różnych marek. Codziennie kupujemy, wybieramy, przeglądamy różne produkty, a każdy z nich ma swoją markę, a ta swoje logo. I to właśnie ich dotyczy ta świetna gra! Emocje gwarantowane, nawet jeżeli graczy jest tylko dwóch. Jak dobrze znacie swoje ulubione marki? Jesteśmy pewni, że mimo wszystko na niektóre pytania nie będziecie znali odpowiedzi. Ciekawostki, fakty historyczne, rywalizacja - czego więcej potrzeba do świetnej zabawy?

gra logo

Jak widzicie gry planszowe dla dwojga to nie tylko klasyki takie jak chińczyk czy warcaby. Wychodzimy do Was z naszą kreatywnością i pomysłami, aby zaskakiwać i umilać wspólne spędzanie czasu nie tylko we dwoje! To nasze propozycje na niebanalną rozrywkę dla dwóch graczy, chociaż we wszystkie te gry możecie grać w dużo większym gronie, a nawet drużynowo. Jesteśmy ciekawi, która z tych gier najbardziej przypadnie Wam do gustu.

 

6 najlepszych gier planszowych dla dwóch osób

Obowiązek informacyjny wynikający z RODO: Administrator danych; Cele, podstawy prawne, informacja dobrowolności lub obowiązku podania i czas przetwarzania; Odbiorcy danych; Prawa osoby, której dane dotyczą i sposoby ich realizacji; Przetwarzanie danych w sposób zautomatyzowany (w tym profilowanie).

Search engine powered by ElasticSuite