5 najlepszych gier zręcznościowych dla dzieci - ćwicz zręczność swoich dzieci z tymi grami

Szukacie nowych wyzwań? Dziś zaprezentujemy Wam gry zręcznościowe dla dzieci, które będą dobrym sprawdzianem zręczności nie tylko dla najmłodszych, ale i dla pozostałych członków rodziny. Życzymy przyjemnej lektury!

 

No. 1 - Przeprowadzka z Rodziną Treflików

Pomagaliście komuś w przeprowadzce lub metamorfozie mieszkania? Jeśli tak, to macie już w tym doświadczenie i przewagę nad rywalami. Jeśli nie, to czas najwyższy zrobić w tym zakresie pierwsze kroki. Pomoże w tym gra zręcznościowa przeznaczona dla dzieci powyżej 3 lat - Przeprowadzka z Rodziną Treflików. Jest to gra ucząca kooperacji i integrująca wszystkich przy stole, oparta aż na 3 różnych poziomach trudności. Zacznijcie od złożenia pojazdu służącego do przeprowadzki i przygotujcie wszystkie meble, a w kolejnym kroku postarajcie się zmieścić wyposażenie mieszkania na samochodzie. Drewniana kostka do gry pomoże w ustaleniu kolorów mebli, które musicie dokładać w odpowiedniej kolejności. Uważajcie koniecznie, żeby nie strącić z wozu Małego Wujcia, który wspiera Was w należytym pakowaniu. Ostrożnie i do dzieła!

Dzieci grające w Przeprowadzkę

 

No. 2 - Paint

Jeśli już jesteśmy przy metamorfozie mieszkania, to z pewnością przy każdym remoncie przyda się umiejętność manewrowania drabiną. Przed Wami gra Paint, w której należy dokładać barwne drabiny zgodnie z kolorami oznaczonymi na specjalnych platformach. Przygotujcie stanowisko remontowe, rozłóżcie rusztowanie, pędzle i wałki w dłoń – czas rozpocząć potyczkę o utrzymanie równowagi. Ustawiaj drabiny na adekwatnych plamach z farby i wykorzystaj każdą wolną przestrzeń, następnie zaplanuj dokładanie kolejnych platform. Sukces zależy od Ciebie i Twojej ekipy remontowej. Paint to gra dla osób w każdym wieku - zaproś do zabawy rodzinę lub kolegów i zmalujcie ciekawą rywalizację!

Gra Paint Trefl

 

No. 3 - Mistakos Walka o stołki

Jeśli mieszkanie już odświeżone, to czas je umeblować. Przed Wami gra zręcznościowa Mistakos, przeznaczona dla 1-3 graczy i  polegająca na stoczeniu prawdziwej bitwy na… krzesła. Każdy gracz wybiera mebelki w określonym kolorze – do dyspozycji są 24 krzesełka dostępne w 3 różnych kolorach, a jego zadaniem jest dokładanie kolejnych elementów do stosu poprzednich, tak aby cała konstrukcja zachowała stabilność. Uwaga, kto pierwszy skusi, otrzymuje karne punkty. Walka o stołki, to gra dla najmłodszych w wieku powyżej 5 lat, ale z pewnością pochłonie również bardziej dojrzałych graczy. Zaproś rodzinę do gry i zapewnijcie sobie wciągająca rozrywkę z odrobiną rywalizacji!

Jeśli 24 krzesła to za mało, możecie sięgnąć po wersję gry Mistakos przeznaczoną dla 4 graczy. Rywalizując w większym gronie otrzymacie do dyspozycji aż 32 barwne krzesła i będziecie mogli zbudować jeszcze wyższy stos mebli. Pamiętajcie o tym, że gry z serii Mistakos można  w łatwy sposób łączyć na potrzeby zabawy - graj zatem krzesełkami  i drabinami w jednej rozgrywce i twórz spektakularne konstrukcje!

dzieci Grające w mistakos

 

No. 4 - Skoczki

No dobrze, jesteśmy już po wyczerpującej przeprowadzce, manewrowaniu drabinami i układaniu stosów z krzeseł… czas trochę odreagować od tych wszystkich remontowych spraw i trochę poskakać na wesoło. Do tego celu przyda się niewątpliwie seria Skoczki - gry zręcznościowe dla dzieci dostępne w aż 3 różnych wersjach. Do wyboru masz takie nowości jak: Skoczki Rodzina Treflików, Skoczki Psi Patrol lub Skoczki Frozen 2. Niezależnie na którą z wersji się zdecydujecie czeka Was mnóstwo radosnych podskoków, a do wspólnej zabawy zapraszamy członków rodziny w każdym wieku. Waszym zadaniem będzie wyłonienie spośród Was najlepszego strzelca, a zostanie nim osoba, która trafi swoimi skoczkami w sam środek tarczy! Wykażcie się skupieniem oraz sprytem.

dzieci grające w skoczki

 

No. 5 - Hot Pot

Skoro już poskakaliście, to teraz po dużej dawce fizycznego wysiłku, czas się wzmocnić jakąś smaczną przekąską. Jeśli szukacie czegoś z zakresu kulinarnych nowości, to co powiecie na zręcznościowe chwytanie ulubionych przysmaków. Przed Wami gra Hot Pot - gorąca i aromatyczna gra zręcznościowa dla najmłodszych, w której liczy się szybkie i sprawne wyciąganie odpowiednich składników. Myślicie, że to proste zadanie? Nic bardziej mylnego. Do Waszej dyspozycji są wyłącznie szczypce, no i rzecz jasna zwinność rąk! Spójrz na wylosowaną kartę z przysmakami i spróbuj niezwłocznie wyjąć je z miski – zwycięży ta osoba, która uczyni to szybciej od pozostałych graczy. Przygotujcie się na pyszne wyzwanie, ale uważajcie szczególnie na makaron, bo ten na pewno nie ułatwi Wam zadania!

Dzieci grające w Hot pot

5 najlepszych gier zręcznościowych dla dzieci - ćwicz zręczność swoich dzieci z tymi grami

Obowiązek informacyjny wynikający z RODO: Administrator danych; Cele, podstawy prawne, informacja dobrowolności lub obowiązku podania i czas przetwarzania; Odbiorcy danych; Prawa osoby, której dane dotyczą i sposoby ich realizacji; Przetwarzanie danych w sposób zautomatyzowany (w tym profilowanie).

Search engine powered by ElasticSuite