Planszówki na prezent - 10 propozycji dla fanów planszówek!

Przed Wami cała gama pomysłów na upominki, które uatrakcyjnią rodzinną zabawę lub spotkania ze znajomymi. Nie wiecie, na jaką planszówkę się zdecydować? Służymy pomocą! Oto przepis na trafiony prezent - kilka ciekawych gier rodzinnych, a także kilka pomysłów, które przypadną do gustu dorosłym graczom.

Rywalizacja pokoleń

pokolenia

5 sekund dzieci kontra dorośli to odsłona gry z dobrze znanej serii 5 sekund. Czeka Was rozgrywka z udziałem drużyn - istne starcie pokoleń między zespołami opiekunów i ich pociech. Zdecydujcie, kto będzie odpowiadał na pytania z wybranej tematyki. Drużyny konkurują między sobą o zdobycie jak największej liczby punktów. Potraficie w 5 sekund wymienić 3 nazwy mebli? Pewnie tak, ale czy bez kłopotów wymienicie 3 popularne kreskówki? Gdy dorosły gracz odpowie na pytanie ze świata dzieci, drużyna zyskuje podwójną ilość punktów. Tak samo dzieje się, gdy dziecko odpowie na pytanie z tematyki, która jest specjalnością dorosłych. Wykonujcie zadania, zbierajcie punkty i przekonajcie się, które pokolenie zwycięży!  

5 sekund dzieci vs dorośli

Nowe wyzwanie

Wyzwanie rodzinne

Jeśli lubicie emocje i rywalizację, to spodoba Wam się gra 20 sekund challenge, w której specjalny czasomierz odlicza 20 sekund na wykonanie zadania! W przeciwieństwie do poprzedniej gry, tutaj nie premiujemy za gadulstwo, lecz szybkie wykonywanie zadań praktycznych. Podzielcie się na zespoły i wybierzcie sędziego zawodów. Czeka na Was aż 400 różnych wyzwań, więc bez zbędnej zwłoki przejdźcie do czynów!

 

Anonimo junior

 

Na początku możecie poczuć się niezręcznie, ale zapewniamy, że to chwilowe... Po etapie bezradnego przewracania oczami przyjdzie czas świetnej zabawy... kosztem rywali! Celem gry jest odgadnięcie, kim jesteś – gracz zgaduje hasło umieszczone w opasce na głowie. Będziecie przypominać aniołki z aureolą - dysponujecie 4 opaskami, ale jeśli chętnych do gry jest więcej, grajcie na rundy. Zgadujcie, kim jesteście - losujecie hasło spośród 56 ilustrowanych kart. Wszyscy z wyjątkiem Was wiedzą, kim jesteście, Wy zaś musisz to ustalić. Gdy odgadniecie hasło, zdobywacie punkt. Nie warto spieszyć się z odpowiedzią, bowiem dysponujecie jedną próbą – pozostali gracze potwierdzą prawidłowość hasła. Kto pierwszy zdobędzie 15 punktów, zostaje zwycięzcą. Odgadujcie hasła, zdobywajcie cenne punkty i niech Wasza aureola świeci blaskiem zwycięstwa!

anonimo junior

Zmalujcie rywalizację

 

W grze Paint cenną umiejętnością jest manewrowanie drabinami. Polega ona na dokładaniu barwnych drabin zgodnie z kolorami oznaczonymi na specjalnych platformach. Przygotujcie stanowisko remontowe, rozłóżcie rusztowanie, weźcie pędzle malarskie w dłoń – czas powalczyć o utrzymanie równowagi. Drabiny ustawiajcie na specjalnie oznakowanych plamach farby, wykorzystajcie każdą wolną przestrzeń i planujcie dokładanie kolejnych platform. Miarą sukcesu jest sprawność i zgranie ekipy remontowej - zwycięża gracz, który pierwszy pozbędzie się swoich kolorowych drabin. Zaproś do zabawy rodzinę i oby remont się udał!

paint

Obrazki czy słowa?

Słowa i Obrazki

Trudna decyzja? Pomożemy właściwie wybrać! Pikti to dynamiczna gra polegająca na jak najszybszym pozbyciu się swojej talii kart poprzez adekwatne dopasowanie obrazków z kart do wskazanych kategorii. Aby zwyciężyć, musisz wykonać zadanie przed rywalami! Gra Dikti z kolei, to gra wymagająca dużego refleksu, jednak miejsce obrazków na kartach zajęły literki, których należy użyć tworząc słowa pasujące do określonych kategorii. Kto pierwszy pozbędzie się swojej talii kart, zwycięży. Pikti i Dikti to gry charakteryzujące się różnorodnością wariantów prowadzenia rozgrywki, czyli dające gwarancję wielu godzin dobrej zabawy! Jeśli macie rozterkę, jaką grę karcianą wybrać na prezent, to gry Pikti i Dikti są właściwą odpowiedzią na to pytanie. Teraz musicie zadecydować, od której z tych gier zaczniecie rozgrywkę!

pikti i dikti

Dbajcie o relacje

relacje

Rewelacje to emocjonująca gra przeznaczona dla dorosłych. Grając w Rewelacje wnikniecie w ludzkie relacje i będziecie kooperować z innymi graczami. W tej planszówce uzewnętrznia się emocje i uczucia w konkretnych sytuacjach, czasami także tych kontrowersyjnych. A następnie próbuje się odgadnąć, w jaki sposób w tych sytuacjach poczuliby się pozostali gracze. Spróbujcie swoich sił i zmierzcie się z niekomfortowymi pytaniami. Przekonacie się, że ta gra Rewelacyjnie nadaje się na upominek dla fanów planszówek!

rewelacje

Daj głos

Daj Głos

Gra towarzyska Daj Głos z pewnością przypadnie do gustu młodszym i starszym graczom. Potraficie naśladować dźwięk wiertarki w czasie remontu w niedzielny poranek? Znacie ten dźwięk doskonale, ale czy potraficie go umiejętnie naśladować? Może z wiertarką sobie poradzicie, ale jaki dźwięk wydaje spadające na ziemię piórko? Celem gry jest jak najszybsze odgadnięcie pochodzenia dźwięków, które będą naśladowali gracze. Macie dobry słuch i szybki refleks? To nasłuchujcie, zgadujcie i wgrywajcie!

daj głos

Na poważnie!

 

Serio to atrakcyjna gra dla dorosłych graczy, która może być ciekawym elementem spotkań ze znajomymi. Dzięki niej lepiej się poznacie albo będziecie mieli okazję przekonać się, kto Was dobrze zna. Zadanie teoretycznie jest proste – należy odgadnąć kolejność, w jakiej gracz uwzględniając własne preferencje, ustawił 5 różnorodnych zagadnień. Niby proste, ale Serio może Was zaskoczyć, bo za każdym razem oceniacie czyjeś priorytety i preferencje kierując się własną wiedzą bądź intuicją. Czasami wybory wcale nie są takie łatwe, a niekiedy obstawiając na pewniaka poprawną kolejność, postawicie wszystko na jedną kartę niczym hazardzista. Przekonajcie się jak dobrze się wzajemnie znacie, na serio!

serio gra

 

Kto wierzy w bajki?

niezły blef

Niezły blef to idealny scenariusz na rozgrywkę dla dorosłych, którzy z łatwością tworzą na poczekaniu niesłychane opowieści o wątpliwej wiarygodności! Jeśli potrafisz opowiadać zmyślone bajki, to w tej grze będziesz pretendować do tytułu mistrza. W czasie rozgrywki będziecie zdobywać szczyty kreatywności i poprowadzicie rywali szlakiem zagłady. Zgodnie z zasadami gracz zapisuje na kartce odpowiedź na pytanie, a druga osoba prezentuje ją pozostałym uczestnikom. Sęk w tym, że obie wersje nie muszą być zgodne! Rywale decydują czy opowiedziana historia jest prawdziwa czy to niezły blef! Potraficie oszukać wykrywacz kłamstw? Jeśli tak, to zachowajcie czujność - pozostali gracze mogą mieć podobnie czarujące umiejętności jak Wy!

 

Planszówki na prezent - 10 propozycji dla fanów planszówek!

Obowiązek informacyjny wynikający z RODO: Administrator danych; Cele, podstawy prawne, informacja dobrowolności lub obowiązku podania i czas przetwarzania; Odbiorcy danych; Prawa osoby, której dane dotyczą i sposoby ich realizacji; Przetwarzanie danych w sposób zautomatyzowany (w tym profilowanie).