10 najlepszych prezentów dla puzzlomaniaka!

Dziś w telegraficznym skrócie podajemy przepis na to jak uszczęśliwić puzzlomaniaka. Po pierwsze, zapewniamy przydatne akcesoria, a po drugie, wręczamy puzzle jako upominek! Potem już trzeba tylko połączyć pierwszą sprawę z drugą i mamy gwarantowany sukces!

 

Pierwszy krok - narzędzia!

Narzędzia

Mając w domu puzzlomaniaka, koniecznie zaopatrujemy go w użyteczne akcesoria - to prosty zabieg, który pomaga osiągnąć stan euforii w trakcie kompletowania układanek. Zapewniamy matę, sorter i coś jeszcze, aby zabawa się kleiła...

 

Mata

Do układania puzzli warto zapewnić odpowiednie podłoże - filcową matę, którą znajdziecie w naszym sklepie w kilku wymiarach. Wybierzcie rozmiar, który będzie odpowiadał poziomowi doświadczenia i determinacji puzzlomaniaka w zakresie kompletowania układanek. Jeśli stawiacie pierwsze kroki w świecie puzzli, to warto wybrać matę mniejszych rozmiarów służącą do układania zestawów do 1500 elementów, a jeśli puzzlomaniak jest już weteranem hobbystycznie obdarowanym manią wielkości, to wybierzcie matę mogącą pomieścić nawet 6000 puzzli. Mata pozwala komfortowo układać i przechowywać układanki, a na jej powierzchni znajdziecie specjalne ramki pasujące do różnej wielkości zestawów. Produkt zawiera tubę, matę i rzepy mocujące. Aby bezpiecznie przechowywać puzzle, składamy tubę i nawijamy na nią matę z puzzlami, a następnie spinamy tubę wraz z matą rzepami. Proste, skuteczne, bezpieczne - docenicie! 

Mata do układania puzzli

 

Sorter

Puzzlomaniak ma świadomość, że odpowiednie sortowanie elementów ułatwia układanie. Dzięki sorterom posegregujecie poszczególne elementy według kolorów czy kształtów. Aby zaoszczędzić miejsce i zorganizować przestrzeń, sortery można łączyć lub układać pionowo jeden na drugim. Pojemniki zapewnią wygodne przechowywanie i przenoszenie, dzięki czemu oszczędzicie czas i unikniecie przykrych niespodzianek. Sortery zostały wewnątrz wykończone antyrefleksyjną powierzchnią, która niweluje niekorzystne odbijanie światła.

Sorter do puzzli Trefl

 

Zabawa lepiej się klei

Polecamy Wam również specjalny klej wyposażony dodatkowo w gąbkę. Klej do puzzli konserwuje, zabezpiecza i skutecznie łączy elementy w całość. Aplikacja kleju jest bardzo prosta, a połączone za jego pomocą puzzle można łatwo przenosić, postawić lub powiesić. Dodatkowo, dzięki jego zastosowaniu powstaje ochronna powłoka zabezpieczającą przed zabrudzeniem. Wystarczy rozprowadzić klej po powierzchni obrazka, pozostawić do wyschnięcia i gotowe!

Klej do puzzli Trefl

 

Drugi krok - upominek!

Posiadając już akcesoria, nie pozostaje nic innego jak wybrać atrakcyjne puzzle na prezent. Zdecydujcie się na coś niestandardowego. Niech to będzie ciekawe wyzwanie!

Upominek

 

Puzzle tradycyjne, ale niezwyczajne

Polecamy produkty z serii Hidden Shapes i Crazy Shapes. Dzięki nim puzzlomaniak doświadczy podwójnej frajdy. Układając obrazki z serii Hidden Shapes odkryjecie ukryte kształty - wybierzcie zestaw Psia zabawa, który skrywa w sobie 10 unikatowych kształtów, które będą widoczne dopiero po ułożeniu puzzli. Układając zaś Crazy Shapes doświadczycie bardziej szalonych układanek - elementy mają niestandardowy kształt, żadnych prostych linii, a krawędzie obrazu są zakręcone i nieregularne. Wybierzcie Słodkie marzenie - zestaw będący jednoczesnym uosobieniem ukrytych pragnień fanów łakoci i puzzlomaniaków.

Puzzle crazy shapes

Jeśli będziecie mieli niedosyt, to skierujcie uwagę również na produkty z serii Spiral Puzzle - to seria zakręconych obrazów, które po ułożeniu stworzą charakterystyczny spiralny kształt. Wkręćcie się w układanie! Polecamy Wam zestaw Magiczna zatoka - przekonacie się sami czy dobra zabawa może mieć kształt spirali! Wybierając Hidden Shapes, Crazy Shapes lub Spiral Puzzle na pewno traficie na idealne puzzle na prezent!

Magiczna zatoka puzzle

 

Puzzle drewniane i dla miłośników sztuki

Polecamy Wam drewniane układanki z serii Wood Craft Origin. Z pewnością będą ciekawą ofertą dla puzzlowych hobbystów, bowiem charakteryzują się nadzwyczaj nieregularnymi kształtami elementów, a dodatkowo w zestawach znajdziecie symboliczne figurki. W związku ze zbliżającą się zimą polecamy Wam zestaw Świąteczny wieczór, który pozwoli ułożyć obrazek nawiązujący klimatem do Świąt Bożego Narodzenia. Układanka zawiera aż 50 uroczych figurek kojarzących się z atmosferą świąt.

Puzzle drewniane

Puzzlomaniakom z duszą artysty polecamy natomiast zestaw przedstawiający renesansowy fresk Stworzenie Adama. Po ułożeniu powstanie obrazek w tak wysokiej jakości, jakiej oczekiwał od swojej sztuki sam Michał Anioł. Będziecie zachwyceni!

 

Wyzwanie ilościowe!

Układanie puzzli Trefl

Jeśli nadal zastanawiacie się, jakie puzzle na prezent wybrać, to podpowiemy - wybierzcie... ogromne! Wyzwaniem będzie zmierzenie się z układanką liczącą 3000 elementów - wybierzcie obrazek z widokiem na Zachód słońca w Bangkoku. A jeśli to nie robi na Was wrażenia, to rzućcie wyzwanie układance Uliczka Paryża, która składa się z aż 6000 części. Przy takich układankach przyda Wam się na pewno cały zestaw akcesoriów, odrobina cierpliwości i dużo czasu. Przyjemnego układania!

10 najlepszych prezentów dla puzzlomaniaka!

Obowiązek informacyjny wynikający z RODO: Administrator danych; Cele, podstawy prawne, informacja dobrowolności lub obowiązku podania i czas przetwarzania; Odbiorcy danych; Prawa osoby, której dane dotyczą i sposoby ich realizacji; Przetwarzanie danych w sposób zautomatyzowany (w tym profilowanie).