Zielona Strona Trefla

WŁĄCZ SIĘ DO ZABAWY Z OKAZJI TYGODNIA LASÓW FSC® 2022

Odtwórz wideo

Świętuj z nami podczas Tygodnia Lasów FSC® 2022

W tym roku od 24 do 30 września, Trefl SA z dumą uczestniczy w Tygodniu Lasów – akcji organizowanej przez Forest Stewardship Council® (FSC). Kampania podkreśla wartość lasów i to, jak wybieranie produktów pochodzących ze zrównoważonych źródeł może pomóc w zachowaniu lasów dla przyszłych pokoleń.

Tematem przewodnim tegorocznej kampanii jest „Wybierz lasy. Wybierz FSC.” Wybierając produkty z certyfikatem FSC, pomagacie chronić lasy i wszystkie organizmy, którym lasy zapewniają schronienie.

Weź udział w konkursie i wygraj nagrody!

Lasy odgrywają kluczową rolę w przeciwdziałaniu zmianie klimatu i podtrzymaniu bioróżnorodności. Wiele produktów i przedmiotów codziennego użytku jest wytwarzanych z surowców pochodzących z lasów. FSC promuje zrównoważoną gospodarkę leśną, aby chronić lasy, jednocześnie pozwalając ludziom korzystać z ich dobrodziejstw. FSC tworzy ramy dla najbardziej wymagającego i wiarygodnego systemu certyfikacji lasów na świecie, ciesząc się zaufaniem organizacji pozarządowych, firm i konsumentów, pomagając chronić lasy dla wszystkich, na zawsze.

Firma Trefl SA jest dumna ze wspierania odpowiedzialnego zarządzania lasami na świecie poprzez uzyskanie certyfikatu FSC. Podczas Tygodnia Lasów FSC będziemy celebrować nasze zaangażowanie na rzecz lasów i zachęcać naszych klientów, aby poprzez swoje codzienne wybory też przyczyniali się do ich ochrony.

Bądź częścią zrównoważonej zmiany i pomóż dbać o lasy, wspierając tę kampanię w mediach społecznościowych. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę FSC i zapisz się do newslettera FSC.

Razem od 9 lat!

Wspieranie ochrony lasów oraz promocja prawidłowej gospodarki leśnej jest dla nas bardzo ważna. Posiadamy certyfikat FSC® od 2013 roku!.

ZRÓB ZDJĘCIE NA ŚCIANCE ZIELONA STRONA TREFLA I WYGRAJ VOUCHER O WARTOŚCI 500 ZŁ

Dla uczestników zabawy mamy też nagrody gwarantowane!

Zielona Strona Trefla

Zrównoważona produkcja to jeden z kluczowych aspektów działalności firmy Trefl SA. Właśnie dlatego powstał kompleksowy program Zielona Strona Trefla. Flagowym działaniem podjętym w ramach tego programu jest rewitalizacja obszarów leśnych. 

Papier i tektura z recyklingu

Posiadamy certyfikat FSC®, który potwierdza, że wydobycie wykorzystywanych przez nas w produkcji z surowców, nie narusza bogactw biologicznych i struktury lasów.

Sprawdzeni dostawcy

Kupujemy oraz sprzedajemy produkty w sposób odpowiedzialny, wyłącznie od dostawców przestrzegających wymaganych standardów, a produkcja odbywa się w odpowiednich warunkach, przy udziale uczciwie traktowanych pracowników.

Zrównoważona produkcja

Troska o środowisko rozpoczyna się już na etapie planowania. Zawsze dbamy o optymalizację procesu produkcji tak, żeby był jak najbardziej przyjazny środowisku.

Edukacja ekologiczna

Jednym z ważnych elementów programu jest edukacja najmłodszych, poprzez przekazywanie ekologicznych treści w serialu „Rodzina Treflików”. Edukatorem akcji skierowanych do dzieci jest brand hero całej Grupy Trefl - Treflik.

Wygraj z Treflem voucher o wartości 500 zł!

W tym roku przygotowaliśmy dla Was świetną zabawę, w której nie ma przegranych! Wystarczy, że zrobisz sobie zdjęcie na tle ścianki „Zielona Strona Trefla” i dokończysz zdanie „Dbam o lasy, bo….”, a następnie wyślesz je na adres ochronasrodowiska@trefl.com. Autor najbardziej kreatywnego zdjęcia otrzyma voucher o wartości 500 zł na zakupy w sklepie Decathlon. Nagrodą gwarantowaną dla każdego uczestnika zabawy jest jedna z czterech drewnianych podkładek pod kubek z kolekcji FSC!

To nie wszystko! Możesz zebrać wszystkie 4 podkładki, które razem stworzą zaskakującą całość. Wystarczy wykonać zdjęcie zgodnie z poniższymi instrukcjami i pokazać je w recepcji głównej. Za każde z nich otrzymasz jedną podkładkę.

Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu – regulamin.pdf

4 kroki konkursowe

Krok 1

Wykonaj zdjęcie na tle ścianki „Zielona Strona Trefla” ustawionej na terenie firmy Trefl.

Krok 2

Zrób sobie zdjęcie z Treflikiem lub bohaterem Bajki „Rodzina Treflików”.

Krok 3

Zrób sobie zdjęcie z produktem posiadającym certyfikat FSC.

Krok 4

Zrób sobie zdjęcie podczas spaceru w lesie.

Nasze produkty

...z certyfikatem FSC®

Produkty z serii Trefl Prime UFT zostały wyprodukowane z troską o środowisko, gdyż poszczególne elementy stworzyliśmy z ekologicznych materiałów.

Worek zsypowy oraz stickery na pudełku wykonane są z folii biodegradowalnej, a produkty nie są opakowane w folię termokurczliwą. Dodatkowo puzzle UFT są wykonane z tektury pozyskiwanej z drewna FSC, a więc pochodzącej z lasów zarządzanych w sposób odpowiedzialny oraz kontrolowanych źródeł.

Poprzednie edycje

Każdego roku Trefl SA i jego pracownicy udowadniają, że dbałość o środowisko naturalne nie jest im obojętna. Doskonałą okazją do przypominania o tych wartościach były na przykład Piątki z FSC. Wydarzenie te każdego roku dostarczały dużo dobrej zabawy, przypominając jednocześnie o wartościach uniwersalnych jakie niesie ze sobą ekologia.

Podczas Tygodnia FSC 2022 będzie możliwość uczestnictwa w spotkaniach, podczas których każdy będzie mógł dowiedzieć się więcej na ten temat certyfikatu oraz idei  FSC.

Kiedy i gdzie: 26.09 g. 11:00-12:15 – the BIG one; 28.09 g. 13:30-14:45 the BIG one; 30.09 g. 10:30-11:45 – family

Prowadząca: Karolina Poltrok, Pełnomocnik Zarządu ds. Zarządzania Jakością zgodnego ze Standardem FSC

Regulamin konkursu