Autor gry: ADAM STRZELECKI  |  Ilustracje: MICHAŁ AMBRZYKOWSKI

Wypróbuj Władcę Kości już dziś!

Do uruchomienia gry wymagane jest konto w serwisie Steam® oraz program Tabletop Simulator.

Zamów grę Władca Kości i skorzystaj z promocji !

Wyjątkowa współpraca Trefl & Sloyca! Dedykowane koszulki w liczbie 112 sztuk zabezpieczą Twoje karty przed zniszczeniem. 

Zamów grę jako pierwszy i kup koszulki na karty za 1 grosz! Śpiesz się, promocja trwa tylko do 30 września a ilość pakietów promocyjnych jest ograniczona!

Ludzie powiadają, że w mrocznych lochach Samotnej Góry mieszka przerażająca, nieumarła istota – Władca Kości. Pod swymi rozkazami ma zastępy szkieletów ożywionych ponurą magią. Legenda głosi o nieprzebranych skarbach zgromadzonych w przepastnych kufrach, których władca zazdrośnie strzeże. Czy stawicie czoła jemu i jego kościanym żołnierzom? Czy sięgnięcie po jego skarby ?

Śpieszcie się, bowiem złoto przyciąga żądnych przygód śmiałków, a w pieśniach jest miejsce tylko dla jednego zwycięzcy!

Władca Kości to gra dungeon crawler osadzona w świecie fantasy.  Wcielcie się w jedną z bohaterskich postaci przemierzających podziemia Samotnej Góry. Za pomocą rzutów kośćmi i zdobytego ekwipunku walczcie z napotkanymi szkieletami – ponurymi sługami Władcy Kości. Zdobyte w lochach trofea przekuwajcie w magiczne uzbrojenie, by rozwijać Wasze postaci. Przemierzajcie zawiłe korytarze, korzystajcie z magicznych luster i tajemniczych portali rozmieszczonych po całym lochu. Omijajcie zastawione wszędzie pułapki i nie dajcie się wyprzedzić przez pozostałych bohaterów.

Waszym zadaniem jest pokonanie mrocznego Władcy Kości. W tym celu będziecie eksplorować ponure podziemia, walczyć z nieumarłymi sługami i zdobywać ekwipunek przydatny w dalszej wyprawie. W finałowej bitwie zmierzycie się z tytułowym Władcą Kości, by położyć kres jego rządom i zdobyć jego skarby. Kto ukończy grę z największą liczbą skarbów nieumarłego władcy, stanie się bohaterem legend i pieśni okolicznych bardów. Wygra też grę, ale przecież głównie chodzi o sławę i złoto, prawda?

Każdy z graczy podczas gry przejmie kontrolę nad poczynaniami jednego bohatera

30 kart ekwipunku

Przedstawiają ekwipunek, który można stworzyć podczas przygody

 

16 żetonów zdrowia

Służą do oznaczania poziomu zdrowia postaci

74 karty spotkań

Kryją w sobie szkielety pilnujące lochów oraz ekwipunek, który można znaleźć podczas wyprawy

4 pionki

Symbolizują postacie w grze

24 żetony klątwy

Utrudniają finałową walkę w zamian za dodatkowe punkty

4 karty postaci

Reprezentują postacie biorące udział w przygodzie

6 kości

Służą do walki z napotkanymi przeciwnikami

4 karty pomocy

Zawierają podstawowe informacje na temat przebiegu rundy i napotkanych miejsc

16 żetonów spotkań

Służą do oznaczania miejsc w lochach, w których należy wylosować kartę spotkania

4 karty Władcy Kości

Reprezentują głównego przeciwnika, z którym postacie zmierzą się w finałowej walce

12 żetonów kości

Oznaczają dodatkowe kości, które mogą pomóc w walce

48 kafelków lochów

Służą do budowy korytarzy, po których poruszają się postacie

Podczas przemierzania lochów Samotnej Góry pokierujecie jedną z 8 postaci. Podczas serii kolejnych tur zdecydujecie o poczynaniach swej bohaterki lub bohatera. By przybliżyć się do finałowej bitwy z mrocznym Władcą Kości możecie w swojej turze wykonać następujące czynności:

Ruch

Przesuńcie swój pionek na sąsiadujące pole, jeśli oba pola połączone są korytarzem i drogi nie blokuje Wam żeton spotkania. Lochy Samotnej Góry są jednak pełne niespodzianek i po drodze napotkacie na wiele miejsc, które może pomóc Wam w wyprawie. Jeżeli na nowym polu znajduje się wizerunek jakiegoś miejsca, to możecie z niego skorzystać.

Eksploracja

Bardzo szybko zorientujecie się, że te kilka korytarzy, które widzicie na początku to zaledwie początek drogi przez lochy Samotnej Góry. W ramach swoich akcji możecie rozejrzeć się po okolicy, by odnaleźć kolejne przejścia. Jeżeli na zajmowanym przez Was polu znajdują się jakieś otwarte korytarze, możecie dołożyć do nich kolejne kafelki tak, by utworzyć dalszą drogę.  Jeśli dołożenie nowych kafelków spowoduje stworzenie symbolu spotkania, połóżcie na nim żeton. W tym miejscu możecie znaleźć później przydatny ekwipunek lub kolejnych nieumarłych strażników Władcy Kości.

Spotkanie

Lochy Samotnej Góry pełne są szkieletów, które chronią siedziby Władcy Kości. Nieraz będziecie musieli się z nimi zmierzyć. Jeśli z polem, na którym stoicie sąsiaduje żeton spotkania, możecie w ramach swojej akcji go rozpatrzyć. Weźcie jedną z zakrytych kart spotkań. Jeśli na karcie znajduje się wizerunek przedmiotu, możecie go zabrać. Jeśli natomiast na karcie ukrywa się szkielet, będziecie musieli stanąć z nim do walki.

Odpoczynek

Nawet najwięksi bohaterowie muszą kiedyś odpocząć. Zużywając wszystkie swoje akcje możecie wrócić się do dowolnego ogniska rozsianego po lochach i zregenerować swoje zdrowie. Po chwili odpoczynku możecie dalej ruszyć na poszukiwania Władcy Kości.

Opinie

Galeria zdjęć